anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - problemy z dostarczeniem przesyłek

yoyek1
#8 Zapaleniec#

Drugi raz dałem się skusić na wysyłkę przez Allegro One Box i drugi raz tego żałuję. 

Za pierwszym razem paczka od odebrania przez kuriera do umieszczenia w automacie była "gdzieś" przez ponad 48h.

Tym razem sprzedający w poniedziałek przygotował paczkę (Allegro obiecywało, że dostarczy ją na wtorek). Mamy środę, a paczka nigdzie nie drgnęła. Sprzedający tłumaczy się, że kurier UPS nie przyjeżdża odebrać przesyłki, a w UPS nikt nie odbiera telefonu (i że to tylko jeden z wielu przykładów problemów z Allegro One Box).

Chyba musicie popracować nad priorytetem Waszych paczek a UPS, bo póki co jest chyba najniższy z możliwych (a UPS do tej pory był jednak mega solidną firmą).

Tak czy inaczej teraz już jestem pewien, że nawet do najtańszych przedmiotów warto dopłacić złotówkę i wybrać wysyłkę przez "prawdziwe" paczkomaty.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

kostas11
#21 Demiurg#

@yoyek1 dużo osób tu narzeka i są problemy, dobrze że jesteś wyrozumiały i nie wyżywasz się na sprzedawcy bo to nie jego wina 🙂 Napisz do allegro bo w tym przypadku to oni są odpowiedzialni za te przesyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

yoyek1
#8 Zapaleniec#

Zdaję sobie sprawę że to nie wina sprzedającego, aczkolwiek (jako, że jestem nowy na spolecznosci) miałem nadzieję, że ktoś z Allegro tutaj jest i przekaże to tam, gdzie trafić powinno.

A ja już wiem, której formy wysłki unikać nawet bardziej niż PP 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@yoyek1 forum jest dla użytkowników czasem odpowiadają Admini ale lepiej napisz oficjalnie skargę https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ffff0ef7-f2f6-4e8a-83d8-f3487adab0a8

________
Κώστας
oznacz moderatorów

moderixpl
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, bardzo słuszne wnioski, mamy jako sprzedawca takie same wnioski 🙂

oznacz moderatorów

mbook24
#7 Wielbiciel#

Sorry za uwagę, ale na Allegro nikt nie traktuje poważnie ani Kupującego, ani Sprzedającego. Liczą się tylko zainkasowane opłaty od Sprzedających.

oznacz moderatorów

mbook24
#7 Wielbiciel#

 Pozwolicie, że włączę się w dyskusję. Wysłałem kupującemu książki na początku listopada Allegro Kurier i poniżej cytaty z dyskusji:

Z dnia 03-12-2022: Widzę, że czas realizacji zamówienia minął - paczka powinna dotrzeć do Kupującego do 25.10.2022. Paczka została jedynie zarejestrowana, jednak nie została wysłana przez Sprzedawcę. mbook24 proszę załączyć w dyskusji potwierdzenie nadania przesyłki lub zwrotu pieniędzy do 05.12.2022.

po czym po postawieniu sprawy na ostrzu noża otrzymuję info:

 
5 grudnia 2022 12:08
Sprzedający nadał przesyłkę Allegro: ALE00003C8F2..., która jest już w drodze i wkrótce dotrze do Kupującego.
Poinformuję, gdy zmieni status na doręczoną.
Czy potrzebny jest jakiś komentarz.
Dziś jeszcze mam jedną taką sprawę i poprosiłem Kupującego o interwencję w Allegro - ręce opadają o innych częściach ciała nie wspomnę :-)))

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@yoyek1, dzięki za podzielenie się swoimi wrażeniami dotyczącymi naszej metody dostawy. Czy mogę Cię prosić o numery tych dwóch zamówień? Przekażę wówczas Twoją opinię do odpowiednich rąk.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

yoyek1
#8 Zapaleniec#

@mr_oma 7d511891-a2c0-11ec-90db-3387393f7d21 i a274d270-75dd-11ec-9586-99f68f6eda91

 

Dzięki!

oznacz moderatorów

moderixpl
#7 Wielbiciel#

Witam, jak sobie radzić w momencie gdy kurier UPS nie odbiera przesyłki ONE BOX, a my jako sprzedajacy mamy obligacje wobec klienta nadanie tego samego dnia ? Zawsze zawozimy do punktu, ale wtedy przesyłka jest odbierana przez kuriera dnia następnego, a nas allegro punktuje za nie wywiązanie się z umowy i wysyłke po czasie ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@moderixpl Cześć. Prześlij nam szczegóły przez ten formularz. Załącz proszę przykładowe numery przesyłek lub zamówień, których dotyczy ta sytuacja. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

marcinhome
#7 Wielbiciel#

Trochę odkopię, ale niestety moje doświadczenia a Allegro Box są chyba jeszcze gorsze. Dałem się skusić na wysyłkę do Boxa, bo w sumie mam blisko, choć inpostowych mam jeszcze więcej i bliżej ale chciałem dać szansę. I niestety, pierwszy zonk wystąpił przy wysyłce do mnie, po tygodniu, sprzedawca musiał wysłać druga paczkę, bo pierwsze zaginęła gdzieś na etapie przygotowania wysyłki (choć twierdził, że wysłał tylko status się nie zaktualizował), szybko wysłał ponownie i paczka w końcu dotarła. Niestety, z pewnych względów mi nie pasowała więc zwrot. Miałem nadzieję szybki, ale tak się nie da z Allegro Box...

Po otrzymaniu numeru nadania itd osobiście wrzuciłem zwrot do Boxa w dniu 30.06.22 przed godziną 8 rano, od tego momentu cisza, nic, zero informacji, cokolwiek że nadałem, nie otrzymałem ŻADNEGO POTWIERDZENIA że cokolwiek zrobiłem choć paczki już fizycznie nie było w moich rękach! SŁABO to mało powiedziane. Wieczorem tego dnia napisałem do supportu Allegro o co chodzi, ale że odpowiedzi też żadnej nie dostałem to dnia następnego napisałem już na whatsup, tam w końcu ktoś się sprawą zajął, ale generalnie niewiele można już zrobić, piątek, popołudnie, pytanie do przewoźnika...można sobie czekać. I czekam, dziś mija czwarty dzień od mojego nadania przesyłki a ja dalej nie wiem o jej statusie niemalże nic. Brawo Allegro, jeśli to będzie tak wyglądać to nie wróżę świetlanej przyszłości. Dla mnie to porażka na całej linii. Ale też i ważna informacja, żeby boxów na przyszłość unikać jak ognia. Szkoda jedynie tego że przysyłka w sumie dosyć cenna, więc ew. strata nie będzie małą.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@marcinhome A jak tu ich unikać jak wprowadzą je jako obowiązkowe by mieć smarta?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

To ja miałam chyba dużo szczēścia, bo kiedy zamówiłam hamak do automatu paczkowego One Box , przesyłka dotarła bez żadnych problemów. Jeszcze raz skorzystałabym z tej usługi.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@CHECINIAKI u mnie tak samo 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący którzy tu czytają to nie zamawiają z tą metodą dostawy, oczywiście że sprzedajacy są między młotem a kowadłem, żeby mieć Smarta muszą udostępniać i część kupujących ma pretensje do nich, Allegro niewiele robi żeby usprawnić tą metodę dostawy.

oznacz moderatorów

marcinhome
#7 Wielbiciel#

Jeśli to prawda, to smart praktycznie straci dla mnie rację bytu... Już i tak ktoś inny na A ze swoim super prime pokazał jak to może i powinno wyglądać, a boxy same z siebie po tym jak widzę jak działają są w stanie nakłonić mnie do przejścia z jednego A do drugiego A...definitywnie.

Oczywiście jest jeszcze szansa, że całą usługę usprawnią, np zmienią przewoźnika i w sumie liczę na to, ale z innych opcji np InPost nie rezygnowałbym tak szybko.

oznacz moderatorów

BabushkaWroclaw
#8 Zapaleniec#

Ten sam problem, nie mogę nawet nadać paczki. I ciągle dzwonienie do klientów i proszenie by wybierali inna opcje dostawy. Nie wiem czy allegro chce zniechęcić do swojej platformy

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@BabushkaWroclaw Dzień dobry. Dlaczego nie możesz nadać paczki? Czy możemy Cię prosić o więcej szczegółów (numer zamówienia, komunikaty, zrzuty ekranu)? 

oznacz moderatorów

BabushkaWroclaw
#8 Zapaleniec#

Gdy naciskam zamów wyświetla mi się następujący komunikat

Nie można zamówić wybranej paczki:error.getOrderPackageStatus.serviceIdNotAvailable

oznacz moderatorów