anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego warto udostępnić Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Allegro_One
Ekspert Allegro

Allegro One to nasza sieć punktów nadań i odbiorów, automatów paczkowych oraz przesyłek kurierskich. W jej ramach możesz udostępnić metody dostawy:

Jeśli wysyłasz przesyłki z lokalizacji, która znajduje się w zasięgu Allegro One Kurier, możesz w swoich ofertach udostępnić metodę dostawy, w ramach której zaoferujesz kupującym dostawy kurierskie oraz do automatów paczkowych i punktów odbioru.
Realizujemy je przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty.


Dlaczego warto udostępnić Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

  • Gdy Twoi klienci wybiorą Allegro One Box lub Allegro One Kurier, mogą odebrać swoje przesyłki nawet w tym samym dniu, w którym wyślesz paczkę. Sprawdź, do której godziny możesz nadawać przesyłki.

  • Zamówienia, które Twoi kupujący złożą wieczorem, możemy im dostarczyć nawet następnego dnia.

  • Za przesyłki Allegro One Kurier kupujący mogą zapłacić zarówno z góry, jak i przy odbiorze.

  • 22 sierpnia dodamy Allegro One (Punkt, Box) do listy metod kwalifikujących do Allegro Smart! (zarówno jako metodę dostawy do punktu/automatu, jak i metodę dostawy pod wskazany adres). Dlatego gdy dodasz ją do swoich ofert, masz szansę spełnić nowe warunki Allegro Smart!

  • Do końca czerwca nie zapłacisz za przesyłki Allegro One Box i Allegro One Punkt w ramach Allegro Smart!

  • Skorzystasz z elastycznych podjazdów kuriera – w jednym dniu możemy odebrać od Ciebie paczki nawet dwa razy.


Jak udostępnić metody Allegro One

Metody dostawy Allegro One możesz dodać do swoich cenników w tej zakładce.
Zwróć uwagę, że metoda Allegro One (One Punkt, One Box, One Kurier) jest dostępna tylko w wybranych miastach. 

Kiedy wybierzesz metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier), automatycznie dodasz opcję Dostawa jutro. Wybierz również sekcję Dostawa dzisiaj, aby udostępnić dostawę przesyłek tego samego dnia. Jeśli chcesz udostępnić opcję dostawy z płatnością za pobraniem, wybierz również Allegro One Kurier – opłata przy odbiorze w Dostawie jutro oraz Dostawie dzisiaj.

Dowiedz się więcej o Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Allegro_One_0-1684929817903.png

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Allegro_One Witaj 😁 poadło na mnie , chyba nie mam wyjścia i dlatego mam jedno pytanie - czy w BOX-ach można nadać przesyłkę ,, One Kurier ,, , a jeśli nie to kiedy tą możliwość wprowadzicie .

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@mdrogeria przesyłki Allegro One Kurier z dostawą jutro można nadać w One Box 🙂 Tylko w przypadku dostawy dzisiaj niezbędny jest odbiór przez kuriera. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Allegro_One i GIT 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Allegro_One udostępnił bym z chęcią tak fajna i bezproblemowa dostawa ale w Szczecinie nie ma Automatów 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@kostas11 wciąż rozwijamy dostępność naszych Automatów Paczkowych i mamy nadzieję, że wkrótce będą dostępne również w Szczecinie! 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Allegro_One o ile będziecie mieli gdzie je ustawić 😉 bo w miejscach które wskazałem w zeszłym roku, na dziś w dwa już są zajęte przez InPost i Orlen 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Nie jest ani fajna, ani bezproblemowa 😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Głównym problemem jest mała ilość tych automatów ,tam gdzie wysyłam nie ma żadnego a do najbliższego mam kilka kilometrów . W takim układzie udostępnianie tej formy jest tylko robieniem sobie na złość oraz dodatkowych kosztów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 @kolekcjoner608 z racji wypracowanego stosunku klientów do tej formy przesyłki liczę na znikome zainteresowanie kupujących , problemem jest tylko nadanie bo trochę wstyd wzywać kuriera do 1-2 paczek tygodniowo , a BOX i POP UPS - u mam po drodze .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria i raczej będzie odpływ chętnych na te usługę, bo jak ktoś raz się sparzy a nie ma dnia żeby nie pisali o problemach to już więcej nie wybierze 😞

Znajomy ma One bo i tak UPS do nich przyjeżdża i ma 1 - 2 przesyłki na miesiąc 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 i o TO mi chodzi , co prawda mam POP po drodze i nawet parking jest , ale codziennie nie będzie mi się chciało zatrzymywać żeby nadać 1 paczkę   ,lecę zwykle przed 13:00 to i w granicznych się zmieszczę .

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@mdrogeria @kostas11 @kolekcjoner608 obecnie prowadzimy działania mające na celu zwiększenie liczby przesyłek. Kupujący mogą skorzystać z różnych akcji promocyjnych. Gdy zamówią przesyłki do Allegro One Box lub Allegro One Punkt mogą dostać między innymi Monety, kupony lub kody do pobrania darmowych ebooków. Dla klientów Allegro One organizujemy również akcje specjalne – na przykład konkursy czy nocne premiery gier.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Allegro_One myślę że jak byście popracowali nad obsługą paczek i terminowym doręczaniem, nie było by potrzeby zmuszać do tego sprzedawców czy rozdawać kupony i kody kupującym 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Allegro_One  moim zdaniem problem leży gdzie indziej:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/przesy%C5%82ka-ale000094a38ee0/m-p/577575...

Niestety usługa póki co ma zbyt dużo wad. Sami byśmy ją chętnie udostępinili lecz w związku z ilościa wpisów na AG o problemach z przesylkami One póki co niestety sie wstrzymujemy. Wiadomo potem za każdy problem z przesyłką odpowiada sprzedawca.

Zdaje sie że póki co innymi przewoźnikami jeździ sporo większy odsetek przesylek a problemów jest jakby mniej. Jest widoczne nawet tutaj na forum.

Niedługo trzeba będzie dodawać nowe opcje wysyłki aby oferty były smartowe. Chętnie byśmy dodali One . Lecz dopóki jakośc usługi sie nie poprawi nistety nie podejmiemy takiego ryzyka.

Tutaj nie pomogą żadne promocje i konkursy. Jeśli sprzedający nie udostępnią One to kupujący jej nie wybierze. A sprzedajacy będą ją tym chetniej udostepniać im wyższa będzie jakośc usługi

My jeśli wpisów z reklamacjami będzie mniej chętnie tą opcje wysyłki u siebie włączymy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Klientów można zachęcić do wybierania tej usługi, dlatego że allegro one kurier nie odbiera paczek od sprzedawców przez tydzień. 

Klientom zostają zwrócone pieniądze za anulowane zamówienia, ale za to zyskują poszarpane nerwy. Sprzedawca zyskuje negatywna ocenę. 

Same plusy allegro one!

oznacz moderatorów