anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie są godziny graniczne nadań Allegro One kurier?

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Na stronie https://allegro.pl/kampania/one/kurier po wpisaniu kodu pocztowego rzekomo można sprawdzić jakie są godziny graniczne dla zamówienia paczki Allegro One Kurier tak, żeby została odebrana tego samego dnia. W praktyce jednak paczki nie są odbierane w terminie. Jakie są zatem prawdziwe godziny graniczne dla kodu pocztowego 95-200? Poruszałem ten temat z konsultantami ale nie uzyskałem odpowiedzi, wmawiają mi oni że nie ma sprzeczności w tym, że po paczki zamówione o 14 kurier przyjeżdża następnego dnia. Na moim zegarku 14 jest przed 16 ale może jestem jakiś dziwny.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

A3dam
#19 Nestor#

@AdvisorBooks 
jakie są godziny graniczne dla zamówienia paczki Allegro One Kurier tak, żeby została odebrana tego samego dnia.

To nie ma większego znaczenia, albowiem zgodnie z Regulaminem Usługi:
Przesyłki nadane w danym Dniu roboczym po godz. 12 lub w dniu wolnym od pracy (sobota, niedziela, święto) są uznawane za nadane w kolejnym, najbliższym Dniu roboczym

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@A3dam 

Ma znaczenie dla statystyk w jakości sprzedaży i skuteczności wysyłki. Co więcej, dalej w tym samym punkcie jest napisane, że można ustalić inne godziny, od działu handlowego dostałem informacje pokrywające się z tym, co na w/w stronie i tym samym postanowienia regulaminu nie obowiązują, gdyż zostały poczynione inne, indywidualne, z których jednak allegro nie chce się wywiązywać. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AdvisorBooks pomyśl nad zleceniem stałego podjazdu, wtedy będzie lepiej 🙂 po za tym czytałeś regulamin 🙂

przewidywany (deklarowany) termin doręczenia Przesyłki wynosi 2 Dni robocze, a gwarantowany termin doręczenia Przesyłki wynosi 5 Dni roboczych, licząc od dnia nadania Przesyłki.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@kostas11 

Zobaczymy ile tego będzie, na razie mam to tydzień i raczej skłaniam się ku wyłączeniu, same problemy, na 4 dni robocze w tym tygodniu 3 dni awarie, tylko jednego dnia bezproblemowo zamówiłem podjazd i nadałem paczki. I tak jak pisałem wyżej - nie bardzo mnie interesuje termin doręczenia (póki mnie o to allegro nie ściga, a o dziwo z klientami zwykle da się miło ponarzekać na jaśnie nam panującego - oby jak najkrócej - monopolistę  w takich sytuacjach) tylko statystyki nadań - z jednej strony wymagają niewiadomo czego, a z drugiej sami skutecznie w tym przeszkadzają. Skusiłem się głównie tą niższą dopłatą do "darmowych" paczek smart, przy moim asortymencie te opłaty są masakryczne w stosunku do marży ale jak tak to będzie wyglądało to wywalam. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AdvisorBooks I tak jak pisałem wyżej - nie bardzo mnie interesuje termin doręczenia póki mnie o to allegro nie ściga

ale liczą do jakości sprzedaży Procent zamówień z szybką dostawą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@kostas11 

Jeden problem na raz 😉 niech zaczną mi odbierać w terminie, to i o dostawę będzie łatwiej 

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@AdvisorBooks przykro nam z powodu opóźnienia w dostawie z przyczyn losowych. Tak jak wyjaśniliśmy w sprawie nr 24082143 przesyłka o numerze 003205323612 została nadana jako przesyłka Allegro One Kurier - dostawa jutro, dlatego Kurier nie odebrał przesyłki 14.06, ale 15.06.
Na stronie jest podana informacja o przesyłkach międzymiastowych oraz czasie nadania przesyłek z dostawą tego samego dnia oraz jutro. 

Allegro_One_0-1655625372518.png

Twoje uwagi na temat informacji na stronie (dotyczące tego, że Dostawa Jutro nie precyzuje czy godzina graniczna dotyczy dnia dostawy czy dnia zlecenia podjazdu), zostały przekazne do odpowiedniego zespołu.
Dziękujemy, że napisałeś do nas w tej sprawie. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@Allegro_One 

Czyli nie dowiem się jakie są godziny graniczne dla zlecenia odbioru tego samego dnia? To jest jakaś tajemnica? 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@Allegro_One 

A może wyjaśnicie mi czemu paczka 003205329786 nie została dzisiaj odebrana? 13 też jest po 16? Przy zamawianiu kuriera i generowaniu listu przewozowego (co jest jedną i tą samą czynnością przy kurierze allegro one, nie da się tego zrobić inaczej) pokazywało mi odbiór dzisiaj. Odbioru oczywiście nie było. Znowu jakaś awaria? Czy po prostu złośliwość? 

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@AdvisorBooks Wyjaśniamy tę sprawę. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@Allegro_One 

Dzięki za wrócenie z odpowiedzią. 

Dla zainteresowanych - udało mi się w końcu ustalić, że godziną graniczną jest 12:00, nie 16. Ale 16 jest wpisana żeby ładniej wyglądało, a ponieważ z magazynu do mnie jest "bardzo daleko" (kilkanaście km) to jak do odbioru jest "tylko" kilka paczek to nie wysyłają do mnie kuriera, bo się nie opłaca. Z takim podejściem na pewno przekonacie więcej przedsiębiorców z mojego miasta do oferowania tej metody dostawy, sam będę wszystkim "polecał". Co najlepsze - kurier allegro one i tak od 16 krąży po mieście doręczając paczki więc mógłby swobodnie odebrać te ode mnie. Ale po co. Jeszcze ktoś pomyśli, że wam na klientach zależy. 

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dostępność usług zależy od kodu pocztowego. Zlecenie zarejestrowano 20 czerwca po godzinie 13:00, czyli już po godzinie granicznej. Przesyłka została odebrana 21 czerwca i doręczona również 21 czerwca. Dziękujemy za Twoją opinię. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@Allegro_One  tylko szkoda, że żeby dowiedzieć się jaka jest godzina graniczna musiałem półtora tygodnia wysyłać dziesiątki maili. Jak rozumiem nie zamierzacie zmienić fałszywej informacji o godzinie granicznej dla mojego kodu pocztowego wyświetlanej na stronie? 

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

AdvisorBooks oficjalny czas graniczny w zasadzie nie ma znaczenia.
Ostatecznie zleży to od tego kiedy kurier się zjawi i zeskanuje paczkę a z doświadczenia i rozmowy z kurierem wiem że w praktyce bywa różnie i pewnie się to nie zmieni.

Problem by nie istniał gdyby liczono czas umieszczenia paczki w paczkomacie (podobnie przy inpost). Allegro i inpost  pewnie tego nie zrobią bo oficjalny czas realizacji ich usług by się wydłużył

..ale mogliby przynajmniej czas zdeponowania paczki w automacie na liczyć do panelu jakości. Obecne rozliczanie jest nietrafione i po ludzku nieuczciwe. Pokazuje jak działają kurierzy a nie jak szybko realizuje usługę sprzedawca

Absurd który pewnie łatwo allegro mogłoby zlikwidować. Dostęp o terminów zdeponowania portal ma, technicznie też nie powinno być z tym też większego problemu.
Na szybkość dostawy to nie wpłynie ale przynajmniej sprzedawcy nie byliby w sposób nieprawidłowy rozliczani

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Allegro_One 

oznacz moderatorów