anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Algorytm obliczający czas realizacji zamówienia

ares_
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Mam pytanie na temat algorytmu który podaje czas realizacji zamówienia. W tym tygodniu wprowadziliśmy do oferty wysyłkę Allegro One (Allegro namawia do tego darmowymi wyróżnieniami i w wiadomościach email), godzina graniczna do której trzeba nadać przesyłki to 12:00. Jest godzina 12:40 a w naszych ofertach nadal widnieje informacja przy tym sposobie dostawy "pon. 28 lut. w punkcie". Jak według Allegro mamy zrealizować taką wysyłkę jeżeli zamówienie się teraz pojawi?

Wiem, że algorytm pokazuje czas na podstawie realizowanych zamówień, od początku miesiąca wszystkie zamówienia które klienci złożą do 14:00 realizujemy w ten sam dzień (wysyłka DPD, InPost, Poczta). Jak teraz mamy wprowadzić do tego Allegro One gdzie paczki muszę nadać do 12 skoro klient widzi błędne informacje?  Jeżeli paczki Allegro One będę nadawał tylko do godziny 12 to algorytm wyciągnie z tego średnią czy będzie liczył osobno różne sposoby dostawy i zacznie pokazywać prawidłowe informacje?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ Cześć. "Dostawa jutro"  może być przewidziana i pokazana w ofercie, nawet po upłynięciu godziny granicznej, jeżeli wcześniej wysyłałeś paczki tego samego dnia, nawet po tej godzinie. 

Z perspektywy predykcji, jeśli będziesz wysyłał zamówienia tylko do 12:00 tego samego dnia,  algorytm się tego nauczy i zacznie pokazywać prawidłowe informacje (może to jednak zająć do 30 dni). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@ko_alka 

Może warto by było zwrócić uwagę osobom odpowiedzialnym za działanie tego algorytmu, że powinien on jednak uwzględniać różnych przewoźników? Jeżeli mi ostatni kurier z DPD podjeżdża po paczki ok 16 a Allegro mam wysyłać do 12 to klienci nigdy nie będą widzieć prawidłowej informacji. Termin realizacji zamówienia Allegro One będzie zawsze nieprawidłowy (chyba, że ja coś źle rozumiem).

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ Tak, przekazałam całą Twoją wiadomość do odpowiedniego zespołu, zatem zostali poinformowani. Należy jednak pamiętać, że Allegro One to wciąż bardzo młoda metoda dostawy, wciąż coś udoskonalamy, wdrażamy kolejne poprawki - zatem w tym przypadku potrzebujemy po prostu czasu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ares_ nie wysyłaj po godzinie granicznej , wiem ,że chcesz dobrze , ale kiedyś się poślizgniesz .

Grupowo zmień czas wysyłki na 2 dni , zmieni się przewidywany czas dostarzczenia .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z wysyłek Allegro One 😉 Miałem nadzieję, że jednak system Allegro bierze więcej zmiennych pod uwagę ale skoro Ola potwierdziła moje obawy to bez sensu jest trzymać dodatkowy sposób wysyłek który będzie sprawiał tylko problem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ares_ tak , popieram Twoje zdanie . Z dużej ilości wpisów na temat Allegro One wniosek mi się nasuwa tylko jeden , ,TOTALNY NIEWYPAŁ ,, . Asekuracjnie nie wprowadziłem tych przesyłek i po kilku tygodniach już wiedziałem ,że to było dobre posunięcie pomimo ,że na początku były darmowe . Wspólpracuję tylko z 2 sprawdzonymi od lat przewoźnikami i jest ,,dobrze +,, 

oznacz moderatorów