anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chodzilem kilka dni w butach i chce je zwrocic a rermin do zwrotu jeszcze nie miną czy moge zwrócić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
andi3616
#8 Zapaleniec#

Czy mogę zwrócić buty które nosiłem kilka dni a czas na zwrot nie miną?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
instbud
#11 Animator#

no to 3 numery za małe będę reklamował...

oznacz moderatorów
andi3616
#8 Zapaleniec#

😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Reklamację możesz składać przez 2 lata więc składaj, oczywiście sprzedający może wymienić.😁

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@andi3616 
Możesz.
Ale za zwrot używanej rzeczy sprzedawca nie musi oddawać całej ceny.
Może oddać tyle - ile są warte używane buty (w podobnym stanie).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
andi3616
#8 Zapaleniec#

Wyglądają jak nowe

oznacz moderatorów
andi3616
#8 Zapaleniec#

Wygląda jakby były nieużywane 

 

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Zamawiałeś rozmiar 43. Otrzymałeś rozmiar "43.o.5" - ja osobiście nie rozumiem tego rozmiaru.

Dodatkowo - rozmiar w jakim kupujesz wcale nie znaczy, że będzie pasował na Twoją stopę. 

Zamówiłeś buty w rozmiarze 43, otrzymałeś inne - natychmiast trzeba było zgłosić reklamację. 

Jednak na swoją odpowiedzialność zacząłeś używać tych butów, pomimo, że nie były zgodne z zamawianymi. Zauważ, że w sklepie stacjonarnym możesz zrobić kilka kroków na kartonie lub po czystej podłodze. Jak Ci nie pasują - wybierasz inne. Tak samo jest w domu po zamówieniu przez internet. Jak decydujesz się na kilkudniowe używanie i potem zwrot z tytułu odstąpienia od umowy - miej na uwadze to, że oddajesz buty używane. Ile kosztują używane buty? - proszę sobie sprawdzić ceny w tzw. "szmateksach" - to raptem kilkanaście zł za kilogram używanych towarów, często nawet z metkami producentów.

Jeśli zwracasz towar i chcesz zwrot jego 100% wartości - to dlaczego? Przecież zwróciłeś używany towar. Gdyby sprzedawca miał Ci uznać taki zwrot i zwrócić 100% wartości towaru - to przy następnych zakupach nie zdziw się, że otrzymasz towar używany i noszony przez klienta przez kilka dni, bez praktycznie żadnych oznak użytkowania. Czy chciałbyś otrzymać takie buty? A jak klient nie umył sobie nóg i nie wymienił po tygodniu skarpetek?

oznacz moderatorów
andi3616
#8 Zapaleniec#

Mam świadomość że nie dostanę 100%ceny ale zastanawiam się czy można i czy za dużo nie stracę,napisalem do sklepy i w poniedziałek dostanę odpowiedź Najwyżej wsadzę wate😄

oznacz moderatorów