anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy konieczny jest podanie PIN przy płatnośći kartą?

jozefff
#8 Zapaleniec#

Przy płatnością kartą żądany jest kod PIN karty. Proszę o wyjaśnienie.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@jozefff Przy płatności kartą wymagane jest;

Jak zapłacić kartą, gdy nie masz zapisanej karty płatniczej
  1. Wybierz opcję karta płatnicza w formularzu dostawy i płatności.
  2. Wprowadź dane karty: numer, datę ważności i kod CVV2/CVC2.

  3. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/karta-platnicza-apple-pay-google-pay/jak-zaplacic-karta-za-z...

  4. Może nie płacisz na stronie Allegro?

oznacz moderatorów

jozefff
#8 Zapaleniec#

Płaciłem ze strony allegro.

Przy potwierdzeniu płatności kodem SMS pojawiło się okno z żądaniem podania kodu PIN karty, do sprawdzenia. anulowałem z tego powodu trzy transakcje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jozefff Tak, są zmiany, umknęło mi to.

Odpowiedź Allegro udzielona w tej samej sprawie innemu kupującemu;

Od 1 stycznia 2021 r. zmianie uległo uwierzytelnianie transakcji internetowych z użyciem kart płatniczych.
Aktualnie płacąc w Internecie kartą płatniczą transakcje zabezpieczane są usługą 3D Secure. Obecnie transakcja potwierdzana jest jednorazowym kodem, który otrzymywała Pani na numer telefonu. Zmiany, wprowadzone z początkiem roku polegają na tym, że dla potwierdzenia transakcji wymagane jest dodatkowo podanie kodu PIN do karty.

Tu masz wątek na ten temat; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dlaczego-przy-p%C5%82atno%C5%9Bci-kart%C4...

oznacz moderatorów

jozefff
#8 Zapaleniec#

Temat  wyjaśniony.

Od dziś zakupy na Allegro bez użycia karty płatniczej. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

jozefff
#8 Zapaleniec#

No tak zapomniałem zrezygnować z opcji smart.

Dziękuje za przypomnienie.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@jozefff Nie tylko na Allegro musisz podać PIN przy płatności kartą. Przy każdej płatnosci w internecie musisz podać PIN, to jest dodatkowa weryfikacja płatności.

oznacz moderatorów

Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Próby wpłaty prowizji allegro kartą nieudana z powodu dodatkowych utrudnień. Wyślę pocztą = i dam sobie spokój z allegro

oznacz moderatorów

laciupakabra1
#1 Nowicjusz#

To jest nienormalne!
Nigdy nie podawać kodu PIN do karty!!!
Udławcie się tą opcją. Gołębie zacznę wam wysyłać albo oleje całkowicie ten portal.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@laciupakabra1  To chyba nieporozumienie.  W przypadku płatnosci kartą to bank woła o potwierdzenie płatności jednorazowym kodem wysyłanym sms. To nie jest pin karty  tylko jednorazowy pin do transakcji. Przy płatności przelewem jest to samo.

oznacz moderatorów

Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Jesteś w błędzie. Obecnie płacąc kartą za zakupy na allegro musisz podać PIN karty albo zrezygnować z zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet jak masz ją zapisaną.🤗

oznacz moderatorów

Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Ja mam zapisaną kartę i po kliknięciu zapłać automatycznie oferta zakupu jest opłacona. Nic nie potwierdzam dodatkowo

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

O tym czy transakcja kartą w internecie wymaga podania kodu PIN, decyduje bank wydający kartę. Allegro nie ma tu nic do powiedzenia.

A i to inny PIN niż do wypłaty czy płatności z fizycznym użyciem karty.

oznacz moderatorów

Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Rozmawiamy o CV a nie o pinie wysyłanym na telefon.

oznacz moderatorów