anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem Zmarła moja żona a miała brane produkty na allegro Pay.

Client:44647566
#7 Wielbiciel#

Żona zmarła a miała wzięte produkty na allegro Pay. Pisałem do allegro jak to rozwiązać czy można to spłacić czy przenieść na mnie czy może będzie to umożone. Do żony konta google mam dostęp ale do allegro już nie. I co mam z tym zrobić, odpowiedzieli mi że dopóki nie prześlę aktu dziedziczenia to mi nic nie powiedzą. No i ma meila żony przychodzi przypomnienie o terminie spłaty a ja nie wiem co robić nawet spłacić nie mogę bo dostępu nie mam do allegro. A jak nie będzie spłacane to wtedy komornik wysłany przez allegro to znajdzie kto ma spłacać i to z odsetkami i prowizją komornika. Coś zdaje że jak mają okazję to trzeba ją wykorzystać bo ja inaczej tego nie widzę w końcu byłem jej mężem. Co oczywiste po spłatę odezwą się do mnie to czemu teraz od razu nie przekażą jak to wygląda. A sprawy w sądzie trwają mają swój rytm urzędowy. A widać allegro pay chyba obrało nową politykę finansową na nowy zarobek zamiast od razu załatwić to jak trzeba to przeciąga takie rzeczy nie potrzebnie. Bo kto jak nie mąż powinien mieć wgląd w takie sprawy po śmierci.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Macie jakieś rozwiązanie w tym bolesnym temacie? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:44647566  Nie, nie,  to tak nie działa.

Po pierwsze nie wiadomo czy będziesz spadkobiercą,  od ciebie zależy czy  rozpoczniesz procedurę spadkową. Jesli żona nie miała żadnego majątku osobistego nie zawsze warto wszczynać postępowanie spadkowe. Spadkobiercami zawsze w pierwszej kolejności są dzieci,  mąż niekoniecznie.

Komornik ci nie grozi dopóki nie zostaniesz uznany za prawnego spadkobiercę. A i wtedy, gdyby co najpierw dostaniesz wezwanie d zapłaty.

Poczekaj, na wszystko przyjdzie pora.

I jeszcze jedno: nie powinieneś czytać korespondencji zony. A jeśli czytasz to przynajmniej nie przyznaj się do tego.  I  nic nie wiesz o długach żony.

oznacz moderatorów

Przemo_M
#9 Pomysłodawca#

No nie wiem czy na pewno masz rację. Zapewne mają wspólne mieszkanie czy inne nieruchomości. Chyba nie warto z tego rezygnować na rzecz jakichś drobnych długów. I nie jest też tak, że to dzieci mają pierwszeństwo w dziedziczeniu. Dzieci dziedziczą po równo tyle ile małżonek. A nawet jeśli by tak nie było to dla dobra dzieci warto to załatwić.
A wiadomo, że im szybciej się to załatwi tym lepiej i lepiej nie czekać aż sprawę przejmą komornicy!

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Przemo_M   Jacy komornicy?  Czy wiesz w ogóle co piszesz?

Żeby komornik mógł podjąć ściganie dłużnika musi mieć wyrok sądowy. Żeby był wyrok sądowy musi być określony dłużnik - spadkobierca który uchyla się od płacenia.  Musiałoby również AllegroPay jako wierzyciel rozpocząć procedurę odzyskania długu.  To wszystko jest tak odległe że nierealne.

Żeby tak się stało najpierw musi znależć się spadkobierca, a spadkobierca musi uchylać się od płacenia.

Na chwilę obecną nie ma nic, i nieprędko będzie, postępowanie spadkowe może trwać latami.

Dzieci gdy dorosną potrafią same rozwiązać problem, nie ma obawy.  Zadłużenia wobec Allegro będą już przedawnione.

 

oznacz moderatorów

Przemo_M
#9 Pomysłodawca#

Chłopie, Ty mi nie tłumacz takich trywialnych rzeczy jak problemy z komornikami. Mam prawie 50 lat na karku i znam dziesiątki takich spraw. Nie teoretyzuj tylko jak chcesz coś pisać to coś konstruktywnego czy praktycznego.

oznacz moderatorów

Przemo_M
#9 Pomysłodawca#

.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@br. W jaki sposób mąż ma nie wiedzieć o długach żony? Może w ogóle ma powiedzieć, że jej nie zna? xD

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:94057046  W tej chwili może powiedzieć wszystko co uważa za stosowne. Ma prawo nie wiedzieć o kredytach.  Zresztą nikt go o to nie będzie pytał. 

Informacja od Allegro jest prawidłowa:  dowie się o wszystkim  dopiero gdy udowodni że jest spadkobiercą. A teraz nie ma potrzeby żeby wiedział.

A prywatnie może myśleć sobie co chce i co wie to jego tajemnica.

oznacz moderatorów

Przemo_M
#9 Pomysłodawca#

Teoretycznie tak ci się wydaje, tak? A praktycznie to ilu znasz mężów, którzy nie otwierają maili zmarłej żony, żeby się dowiedzieć jakie tam zaległości należy rozwiązać?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44647566 Co do zasady jeśli zmarły klient ma aktywne umowy, to aby przekazać informacje o pozostałej kwocie do spłaty oraz numerze rachunku potrzebujemy aktu poświadczenia dziedziczenia. Tylko na jego podstawie możemy przekazać informacje o zaległościach i aktywnych produktach klienta. Rozumiem jednak, że to bardzo trudna sytuacja, więc jeśli masz dostęp do konta Google żony, możesz poszukać na nim umowy żony. Znajdziesz w niej także numer konta do spłaty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44647566
#7 Wielbiciel#

Na google nie ma numeru konta spłaty żona sama spłacała to przez allegro pay miała w tym wolną rękę ufałem jej w tym całkowicie a do allegro nie mam dostępu i nie wiem co się dzieje i co z tym będzie i temu się denerwuje. Wolałbym to dalej na spokojnie spłacić a nie niepotrzebnie się denerwować. To co było brane na allegro Pay było dla nas obojga

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Client:44647566 w momencie zakupu (zaakceptowania oferty płatności Allegro Pay) na adres email przychodzi umowa w której są wszystkie szczegóły w tym warunki spłaty. Ten dokument musi być gdzieś na skrzynce email lub w koszu (no chyba, że żona usunęła tą wiadomość). 

A nie można zresetować hasła do konta Allegro mając dostęp do konta email?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musi być umowa na mailu, tam masz nr konta i możesz spłacać bezpośrednio.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:44647566 

Wprowadzają cię w błąd,  nie masz  potrzeby spłacać długów, kredytów osoby zmarłej.

Nie szukaj po żadnych koszach, nawet nie powinieneś.  Korespondencja osoby zmarłej jest jej tajemnicą, nie masz do tego prawa.

Długi osoby zmarłej dziedziczy spadkobierca, więc najpierw  stań się  tym spadkobiercą.

Jeżeli dług nie będzie spłacony w ciągu 3 lat od śmierci ulegnie przedawnieniu.  Czy  załatwisz w tym czasie  sprawy spadkowe?  Może tak jeśli się uprzesz, ale po co być upartym i nadgorliwym?

W tej chwili nic nie rób, poczty adresowanej do żony nie odbieraj, informuj tylko o zgonie.

oznacz moderatorów

Przemo_M
#9 Pomysłodawca#

Każdy dług się po kilku latach przedawnia i każdego długu można by w Polsce nie spłacać, ale to nie znaczy, że każdy ma tak robić.

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

masz czas odrzucić spadek po zmarłej. Jeżeli tegi nie zrobisz w wyznaczonym czasie przez sąd będziesz odpowiadał za długi. Czas chyba 6 miesięcy od śmierci.To musisz sprawdzić. Odrzucenie spadku wiąże się z tym że spadek przejdzie na następne osoby w rodzinie czyli dzieci wnuki itp itd. Robiłam odrzucenie spadku po moim ojcu razem z dziećmi.(suma 300 tyś zadłużenia) Pamiętam pytanie o rodzinę dalszą z której bank mógłby ściągnąć zadłużenie . Jeżeli nie wystąpisz o odrzucenie spadku ,dziedziczysz wszystko łącznie z długami.  Pamiętaj o tym żeby powiadomić zastepnych o twojej decyzji. Oni też mają czas tylko 6 miesięcy.

 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@rudzielec10824  Napiszę tak:  pomysł całkiem nie na miejscu,  może nawet obraźliwy.

Jak można takie coś  sugerować w przypadku śmierci osoby z którą się mieszkało, do której jest absolutne zaufanie? I co dalej robić? Opuścić wspólne mieszkanie?  Daj sobie spokój z takimi radami.

Oczywiście, taka opcja zrzeczenia się ze spadku istnieje ale stosuje się w stosunku do osób obcych, o wątpliwej reputacji, gdy nie ma pewności czego można się spodziewać.

Uzupełnię tylko że po przekroczeniu  tych wspomnianych 6 miesięcy  spadkobiercy odpowiadają za długi tylko do wartości przyjętego spadku. Więc nie jest tak groźnie jak piszesz.

oznacz moderatorów

rudzielec10824
#9 Pomysłodawca#

Co obraźliwe? Każdy adwokat ci to powie. 

Tak przejmujesz spdek i trzeba wiedzieć ile jest zadłużenia.  

Mnie się notariusz pytał o następnych spadkobierców i robiłam też zrzeczenie w  imieniu moich dzieci nieletnich.  

Ogólnie spadkiem był tylko dług((ta czarna strona spadku)) który był większy od możliwości finansowych moich i nieletnich wnuków.  

Nikomu nie życzę takiej sytuacji.

Przynajmniej mam spokój i czarnymi Mercedesami nik mnie nie straszy. Za wszystkie grzech ojca nie muszę odpowiadać. Kredyty są ubezpieczone. Banki o to dbają. 

 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@rudzielec10824  Rozumiem twoje problemy, dobrze że z nich wybrnęłaś. 

Ale jest to sytuacja dość typowa, dzieci znają rodziców dopóki rodzice pomagają, często dziadkowie sami się zapożyczają żeby biednym młodym pomóc.

Więc potem zostają dziadkom  tylko długi, dobrze że młodzi wiedzą jak  się z długów wykpić.

oznacz moderatorów