anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatnośc blik zdjęła pieniądze z konta - status nie ulega zmianom "oczekujemy na potwierdzenie"

R171
#7 Wielbiciel#

Kupiłem dwa przedmioty od sprzedającego, zapłaciłem blikiem, pieniądze zostały pobrane z konta, jednakże cały czas status płatności oczekiwał na potwierdzenie. Odczekałem dłuższy czas i anulowałem zakup, co w takim wypadku ze zwrotem pieniędzy na konto? Problem w tym, że nie widziałam nigdzie opcji o anulowaniu płatności, a jedynie zakupu. Bo doczytałem, że w przypadku anulowania płatności kasa wraca po paru dniach na konto. A co w przypadku anulowania zakupy, gdy pieniądze nie dotarły do sprzedającego? 

 
 
 
 
 
 
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@R171 Po anulowaniu zakupu sprzedawca powinien oddać wpłatę niezwłocznie. Od pewnego czasu Allegro tu pisze, że po anulowaniu zakupu trzeba też anulować płatność, a kupujący piszą, że nie mają takiej możliwości. Anulowanie zakupu to odstąpienie od umowy. Wtedy sprzedawca musi oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Zgodnie z regulaminem Allegro, jeśli towar nie został wysłany, w ciągu 2 dni. Zgodnie z prawem, po odstąpieniu od umowy kupujący nie ma dodatkowo obowiązku anulowania żadnej wpłaty. 

oznacz moderatorów

R171
#7 Wielbiciel#

Jeśli otrzyma pieniądze, a w tym wypadku chyba ich nie otrzymał tylko pieniądze wisiały w próżni, bo status płatności nie uległ zmianie na zakończony. Nie dostałem żadnego maila od pay-u stąd moja obawa. Może wystarczyło poczekać, mój błąd.

oznacz moderatorów