anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty Allegro Pay - jak zmienić na raty

G_1999
#7 Wielbiciel#

Witajcie, chcę wprowadzić raty do mojego allegro pay. Kupiłam przedmiot za prawie 2tys i od razu chciałam rozłożyć na raty ale nie było takiej opcji. Teraz czytam, że mogę to zrobić, ale po wejściu w panel nigdzie nie ma takiej opcji. Nadal mogę spłacić tylko całość.

Suchy komunikat z FAQów nie podaje żadnych więcej informacji jak to konkretnie zrobić. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie to się zmienia?

dziękuję 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@G_1999 

Czy mogę zmienić mój harmonogram spłat?

Tak. Jeżeli wybierzesz spłatę w ciągu 30 dni, a kwota Twojego zakupu wyniesie minimum 300 zł, możesz zmienić opcję spłaty nawet na 20 miesięcznych płatności. Zrobisz to w Panelu Allegro Pay na minimum 3 dni przed terminem spłaty. Poinformujemy Cię o tej możliwości mejlowo. Zmiana opcji spłaty wiąże się z zawarciem nowej umowy Allegro Pay – Twoja stara umowa wygaśnie, a Ty będziesz regulować płatności zgodnie z nowym harmonogramem.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

Jeżeli nie masz takiej możliwości, poproś o pomoc Allegro Pay; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

oznacz moderatorów

G_1999
#7 Wielbiciel#

Dzięki za zacytowanie odpowiedzi, którą przeczytałam (pierwszy link) zanim skorzystałam z pomocy pisząc powyższe zapytanie (drugi link).

Czy teraz może ktoś odpowiedzieć konkretnie - co mam zrobić aby rozłożyć płatność na raty?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@G_1999 W drugim linku masz też kontakt BEZPOŚREDNI do Allegro Pay. Tutaj odpowiadają forumowicze. Tylko Allegro Pay precyzyjnie odpowie Ci na to pytanie, a najprawdopodobniej poda powód braku możliwości rozłożenia na raty tego konkretnego zakupu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@G_1999 Zdecydowanie zamów rozmowę z doradcą, możesz do 3 dni od końca terminu spłaty (30 dni) zmienić harmonogram spłat: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

oznacz moderatorów

G_1999
#7 Wielbiciel#

No więc... suprise! Czego się dowiedziałam?

Nie można zmienić na raty, nie ma takiej opcji przy pierwszym zakupie. Wiec jak kupiliście coś za większą kwotę (jak ja), ufając wszelkim opisom allegro (jak ja) że to będzie wygodna forma płatności i że będzie można to sobie rozłożyć to raty jak będzie taka potrzeba to przykro mi bardzo ale nic z tego. 

Więc te wszystkie opisy spod linków to niestety bulszit. 

oznacz moderatorów

aga-zol
#7 Wielbiciel#

I to jest bzdura. Pierwszy mój zakup z allegro pay był na ponad 1000 zł i bez problemu rozłożyłam go na raty. Problem mam teraz kiedy kwota jest mniejsza i nie mam możliwości rozbicia płatności nawet na 2 raty. Niby powinna być w tym okienku opcja "ZMIEŃ" ale niestety u mnie nie jest to widoczne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 

Za każdym razem gdy płacisz z Allegro Pay, wybierasz najwygodniejszy dla Ciebie sposób spłaty. Wybierasz go dla całego koszyka i obejmuje on również koszt dostawy – jeśli występuje. W jednym koszyku możesz mieć kilka przedmiotów, również od kilku sprzedających.

W Allegro Pay w pełni kontrolujesz tempo spłaty. Możesz:

  • zapłacić w ciągu 30 dni – jeśli wartość Twojego koszyka wraz z kosztem dostawy wynosi minimum 30 zł i nie jest większa niż wysokość Twoich Środków

lub

  • podzielić płatność na kilka spłat – jeśli wartość Twojego koszyka wraz z kosztem dostawy wynosi minimum 300 zł i nie jest większa niż wysokość Twoich Środków.

Masz do wyboru 3 (jeśli masz Allegro Smart!), 5, 10 lub 20 miesięcznych spłat, zgodnie z przedstawionymi wariantami zakupu, jeśli:

  • spłacisz kredyt za dowolny zakup (jeśli płatność jest rozłożona na miesięczne raty, wystarczy, że spłacisz jedną z nich)
  • pozostało nie mniej niż 300 zł do spłacenia
  • zamówienie nie zostało anulowane lub zwrócone (jeśli zwrócisz lub anulujesz tylko jego część, kwota do spłaty za pozostałe zakupy musi być wyższa niż 300 zł)
  • nie masz opóźnień w spłacie kredytu
  • nie masz blokady na limicie Allegro Pay.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów