anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja towaru, zakup z Allegro Pay

michal921992
#10 Popularyzator#

Witam, zakupiłem ze sklepu blender, zapłaciłem za niego poprzez Allegro Pay. Blender po kilku użyciach okazał się wadliwy, więc skontaktowałem się ze sprzedawcą, napisał aby go zwrócić przez Allegro, a on wyśle mi nowy. Dokonałem zwrotu zakupu poprzez zwroty Allegro, zaznaczając, że jest to reklamacja i wada została wykryta podczas użytkowania. Teraz dostałem informację, że został zaktualizowany harmonogram spłat w Allegro Pay. Widnieje tam zapis: "Przyjęliśmy zwrot całego zakupu. Czekamy na zwrot środków od sprzedającego."

Co dalej? Przecież sprzedawca nie zwróci środków, tylko wyśle nowy sprzęt. Niezbyt rozumiem co się tutaj odprawiło. Co dalej? Jak otrzymam nowy sprzęt to normalnie spłacić ten zakup i nie zwracać uwagi na ten komunikat? Czy powinienem coś zgłosić? Pierwszy raz mam taką sytuację. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Należało reklamować a nie zwracać, teraz a że to zakup na raty z pewnością będzie musiał zwrócić środki, wrócą one do Allegro Pay. Zapytaj sprzedającego jaką dostał informację i co zamierza?

oznacz moderatorów

michal921992
#10 Popularyzator#

A przepraszam bardzo w jaki sposób mam zareklamować towar na Allegro, jak nie przez zwrot?

Właśnie tam zaznacza się, czy jest to zwykły zwrot (odstąpienie od umowy) czy reklamacja towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot to nie reklamacja, reklamować możesz w każdy możliwy sposób mail, dyskusja, centru wiadomości. Widać że system także tak myśli.😁

Zwrot towaru to nie reklamacja. Zwrot towaru do sklepu to nie to samo co reklamacja. Zwrot jest możliwy jedynie za zgodą sprzedawcy. Reklamacja to uprawnienie konsumenta, którego żaden sprzedawca wyłączyć nie może.

oznacz moderatorów

michal921992
#10 Popularyzator#

W takim przypadku musiałbym opłacić przesyłkę zwrotną. Chyba po to Allegro wymyśliło reklamację w ramach zwrotu, by tego uniknąć. Czarna magia. 😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, odsyłasz i opłacasz a sprzedający zwraca więc niczego nie tracisz. Zwrot jest także płatny tylko mając Smarta masz go za darmo. A wiesz że sprzedajacy po zwrocie ma prawo obniżyć zwrot środków o tyle o ile się zmniejszyła wartość towaru, oczywiście nie musi i ot nie może ale wg prawa może.

oznacz moderatorów

michal921992
#10 Popularyzator#

Mam Allegro Smart, zawsze zwracam w taki sposób, tylko zawsze był to zwrot pieniędzy, teraz jest wymiana towaru, stąd całe to zamieszanie. Zwrot towaru został oznaczony na Allegro jako reklamacja (powtarzam to kolejny raz), więc niczego sprzedawca nie może obniżyć. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@michal921992 
Nie bierz serio takich bzdur:
Zwrot jest możliwy jedynie za zgodą sprzedawcy.

LEW433 - Nie odróżnia zwrotu od złożenia oświadczenia o odstąpieniu czy reklamacji.
On nie pojmuje, że np. w ramach reklamacji  można (a najczęściej należy) zrobić zwrot (czyli odesłać rzecz) do sprzedawcy) celem jej rozpatrzenia.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@michal921992  nie bardzo rozumiem czym sie przejmujesz. Komunikat to komunikat ot i tyle.

Pożyczkodawcy nie interesuje kto bedzie zpłacał kredyt jeżeli środki będą wpływać. Jeżłi sprzedający zwróciłby wpłate - Ty nie musiałbyś tego robić. Jeżeli sie umówiłeś na wymiane urządzenia wówczas Ty spłacasz Allegro Pay zgodnie z harmonogramem.

Jeśli środki będa zaksięgowane to już Allegro Pay nie beedzie sie intersowało tym kto je wpłacił. Czy Ty czy sprzedający.

oznacz moderatorów