anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup za pomocą allegro finanse i zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
hoffmann-aneta
#7 Wielbiciel#

Hej. 
Zakupiłam kosmetyk za pomocą Allegro Finanse. 
Okazało się, że nie dojdzie na konkretny dzień i jeszcze przed wysyłką napisałam o anulowanie zamówienia. 
Sprzedawca prosił o odstąpienie umowy, ale ja nie miałam już takiej opcji, jedynie zwrot produktu. Prosił, żebym zgłosiła zwrot, więc tak zrobiłam. 
Dotąd nie rozliczył zwrotu na allegro finanse, zwrot "wisi" jako niewysłany, a ja przecież nie mam co wysłać, bo produkt w ogóle nie został do mnie wysłany. 
Rozpoczynać spór czy jeszcze w jakiś sposób mogę to załatwić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
mdrogeria
#21 Demiurg#

@hoffmann-aneta dyskusja / nie spór ! / to nic złego jeśli prowadzą ją rozumiące się wzajemnie osoby . Nie napisałaś z jakiego powodu paczka nie dotrze na czas - wina sprzedawcy czy Twoje niedopatrzenie . Jeśli to pierwsze .. powinien zwrócić środki natychmiast , a to drugie ... zgodnie z UK ma na to 14 dni od odstąpienia od umowy .

oznacz moderatorów
hoffmann-aneta
#7 Wielbiciel#

Wina sprzedającego, mi akurat zależało na czasie. 🙂
Z tym, że prosił, abym kliknęła na zwrot towaru (nie było już możliwości anulowania), płatność wisi i sprzedawca uspokaja "proszę się nie martwić, przesyłka jest anulowana" - no ale to oni muszą rozliczyć przecież tą anulowaną przesyłkę, aby mi zniknęła z allegro pay, prawda?  🙁

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hoffmann-aneta Którego dokładnie zamówienia dotyczy ta sytuacja? Jeśli podczas płatności skorzystałaś z Allegro Pay i zwrócisz lub anulujesz to zamówienie, pieniądze zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze. Nie otrzymasz zwrotu na konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
hoffmann-aneta
#7 Wielbiciel#

Numer zamówienia: 11455979605 
Jasne, wszystko to rozumiem. 🙂
Ale przesyłki nie dostałam, nawet nie została wysłana. Napisałam wiadomość z prośbą o anulowanie zamówienia, bo już było wiadome, że nie dojdzie na czas.
Sprzedawca nadał numer przesyłce, nie miałam opcji anulowania zamówienia, więc prosił abym kliknęła zwrot towaru... I to tyle. "Zwrot" wisi, bo ja nie mam fizycznie co odsyłać i płatność wisi na allegro pay, bo sprzedawca nie rozliczył jej tylko mnie "uspokaja"

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hoffmann-aneta Na ten moment możesz być spokojna. W przypadku płatności przez Allegro Pay na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów