anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Moderator
Moderator
2 21 3,393

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz sytuacją globalną w tym zakresie, wczoraj 11 marca Prezes Rady Ministrów wydał decyzję o natychmiastowym:

 

  • zablokowaniu aktualnych ofert sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych wyrobów medycznych na Allegro
  • zakazie umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów na Allegro 
  • wpisaniu do Regulaminu Allegro punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformie.

 

W związku z tą decyzją od teraz do odwołania

 

  • Wprowadziliśmy zakaz wystawiania i wznawiania ofert produktów wymienionych w wykazie pod komunikatem na stronie Prezesa Rady Ministrów.
  • Usuwamy wszystkie oferty produktów wymienione na wspomnianej liście.
  • Do listy towarów zakazanych (Artykuł 1 Załącznika nr 1 Regulaminu Allegro) dodaliśmy nowy punkt 40 z odnośnikiem do wykazu towarów, których nie wolno wystawiać na Allegro.
  • Jednocześnie, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia, do listy towarów dopuszczonych warunkowo (Artykuł 2 Załącznika nr 1 Regulaminu Allegro) dodaliśmy nowy punkt 19 z odnośnikiem do wykazu towarów, których nie można wysyłać za granicę. Znajdują się na niej również towary wymienione w wykazie z punktu 40.
21 Komentarze
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Pomijając fakt, że cała lista "produktów" wygląda jak sporządzona na kolanie przez stażystę ze znacznym deficytem intelektu... a przez 2giego, też z deficytem, klepnięta i ogłoszona...

to mam pytanie do punktu 53 "produkty aseptyczne albo jałowe, albo sterylne."

 

to co? usuwacie natychmiast gaziki, bandaże, plastry, opatrunki, strzykawki, igły i wiele wiele więcej ????

lista plemira tu: 

https://www.premier.gov.pl/files/files/lista_towarow_ktore_nie_beda_mogly_byc_wystawiane_w_serwisach...

 

 

#10 Popularyzator#

zablokowaniu aktualnych ofert sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych wyrobów medycznych na Allegro

zakazie umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów na Allegro 

https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?string=koron...

https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?order=qd&bma...

Niby prezes rady ministrów wydał decyzję o natychmiastowym zablokowaniu sprzedaży, a kategoria Preparaty do dezynfekcji ma się bardzo dobrze. Aukcje promowane po 700 sprzedanych w ciągu ostatnich 30 dni, a allegro udaje że nie widzi.

Pełno jest też naklejek instrukcji do mycia rąk w niewłaściwych działach

#10 Popularyzator#

Wszystkie aukcje z pierwszego linku usunięte 🤣

To jeszcze tu pełno środków dezynfekcyjnych https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?order=qd&bma...

Dalej, Dalej nogi gadżeta 🤣 

Swoją drogą nie ma chyba firmy na terytorium PL która by więcej zarobiła na koronawirusie niż allegro. Teraz rząd nakazał zabić kurę znoszącą złote jaja

#10 Popularyzator#

@cloudcloud @_HolaOla_ @msniezek 

halo allegro nie słuchacie nakazu prezesa rady ministrów o natychmiastowym zablokowaniu aktualnych ofert sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych wyrobów medycznych na Allegro? 🤣

https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?order=qd&bma...

https://allegro.pl/listing?string=gaziki&bmatch=baseline-eyesa2-dict43-hea-1-2-0306&order=qd

To nie są nowe oferty

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@dawal50 dzięki! Najlepiej jednak zgłaszaj konkretne numery/adresy ofert, będziemy je przekazywać do weryfikacji. Oczywiście weryfikujemy sytuację również samodzielnie, ale taka reakcja może nastąpić z opóźnieniem.

#10 Popularyzator#

@msniezek nie sądzę żeby ktokolwiek miał czas na zgłaszanie tysięcy ofert. 

Zablokowanie miało być natychmiastowe więc osoba uprawniona do usuwania aukcji powinna wpisać w wyszukiwarkę "gaziki", "antybakteryjne", "przeciwwirusowe", "maseczki" itp i hurtowo usuwać wszystkie aukcje z poziomu administratora. A nie kopiowanie numerów ofert od zgłaszających, które trwa 10000x dłużej niż hurtowe usunięcie ofert na stanowisku administratora.

#7 Wielbiciel#

Oferty ciagle dostępne w dziale dezynfekcja - Allegro nie specjalnie się stara. Pomijam fakt że poprzednia cena to 8.99...

C522774B-B119-4C5A-8F2B-C033D7B77CCA.jpeg

#10 Popularyzator#

Ciekawe czy ktoś z ministerstwa to kontroluje, bo póki co nie usuwają

jedynie maseczki usuwają cały czas, a co z żelami antybakteryjnymi gazikami itp?

"11 marca Prezes Rady Ministrów wydał decyzję o natychmiastowym: zablokowaniu aktualnych ofert sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych wyrobów medycznych na Allegro"

https://allegro.pl/listing?string=gaziki&order=qd&bmatch=baseline-eyesa2-dict43-hea-1-2-0306

https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?order=qd&bma...

Moderator
Moderator

@dawal50 Przekazałam wskazane oferty do weryfikacji.

#7 Wielbiciel#

W takim razie proszę mi powiedzieć co to jest? Ten środek odkażający w aptece kosztuje 65 zł, a Sprzedawca wystawia za 250 zł...
https://allegro.pl/oferta/octanisept-1l-1000ml-9075979524

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@aganows przekazuję do weryfikacji, dziękuję.

#8 Zapaleniec#

prosiłbym o konkretne i rzeczowe wyjaśnienie zasad jakie aktualnie panują w burdelu zwanym allegro

jedne aukcje są usuwane, inne nie, nawet mimo wielokrotnych zgłoszeń...

 

proszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie co można a czego nie...

 

- aukcje ze słowem koronawirus w tytule - rozumiem, że zakazane wszelakie, chyba że odnoszą sie do konkretnego przedmiotu - koszulka z wirusem, instrukcja mycia rąk itp...

 

- maseczki ochronne chirurgiczne, higieniczne, antysmogowe i pokrewne

budowlane, przeciwpyłowe, ffp1, ffp2, ffp3 i inne 

zarówno oryginalne jak i rękodzieło - wszelkie zakazane?

 

-  żele antybakteryjne, odkażające, dezynfekujące itp - jw ?

- jak wygląda sprawa z mydłami, nawet jak nie zawierają w parametrach i tytule słowa antybakteryjne? 

- jak wygląda sprawa z gazikami z alkoholem?

- jak wygląda sprawa z plastrami opatrunkowymi, bandażami, strzykawakami, igłami, pojemnikami na mocz i kupę - produkty sterylne i jałowe... ????

- dlaczego np domestos wisi na aukcjach i ma się dobrze - jest opisany jako żel antybakteryjny i preparat dezynfekujący??

 

czy możecie określić jakieś jasne zasady? bo ostatnio miałem blokadę za mydło bhp i kopanie się z bandą baranów, którzy umieją wysłać kopiuj/ wklej...

#7 Wielbiciel#

aktualnie na stacjach Orlen mozna kupić 70% środek do odkażania 1 l za 15 zł 70%, dalej walcie ceny z sufitu, Uokik się tymi osobami mam nadzieję zajmie 😛

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@Herbi_OK rozumiem, że jesteś zdenerwowany, ale nie zgadzam się na taki sposób komunikowania się. Prosiłbym, abyś w przyszłości spróbował powstrzymać się od używania obraźliwych zwrotów.

W kwestii tego, co jest usuwane, a co nie jest - realizujemy wytyczne administracji państwowej, z przedstawicielami której jesteśmy w stałym kontakcie. Mamy wyjątkową i dynamiczną sytuację. Prosiłbym o zrozumienie. Zwracam też uwagę, że te usunięcia nie mają dla sprzedawców żadnych konsekwencji: nie jest obniżana jakość sprzedaży, trafność itp.

#8 Zapaleniec#

Usunięcia mają znaczny wpływ:

 

- są niesprawiedliwe bo nie ma jasnych i jednoznacznych kryteriów (tylko "dynamiczna sytuacja"  jak to określacie)

- aukcji usuniętej nie można przywrócić - raz, że trzeba opis konstruować od nowa jak ktoś nie miał gdzieś kopii

- dwa że traci się całą popularność - historię sprzedanych, ilość, czas i pieniądze poświęcone na wcześniejsze promowanie...

- dodatkowo po kilku niesprawiedliwych usunięciach aukcji "bo tak" bez żadnego merytorycznego uzasadnienia, bądź z lakonicznym kopiuj wklej można wyłapać blokadę konta na wznawianie/ wystawianie nowych i EDYCJĘ trwających (brak możliwości zmiany ceny, ilości sztuk itp)

- dodatkowo admini dają sprzeczne informację - jeden pisze, że odblokuje konto jak obiecam (lol) że nie będę wystawiał niedozwolonych rzeczy , 2gi pisze, że nie odblokuje do końca "kary" tj 7 dni...

 

dramat dramat, OBYa-m-a-z-o-n(stosujecie cenzurę) albo cos innego jak najszybciej

Pozdrawiam

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@Herbi_OK często usunięte aukcje można przywrócić, po niezbędnych poprawkach. Ale jeżeli aukcji nie można przywrócić, to znaczy, że nie chcemy, aby była przywracana, bo jej przedmiot jest aktualnie zakazany na Allegro. Jeżeli będziesz ponownie ją wystawiał, rzeczywiście może to się skończyć blokadą, dlatego odradzam takie kroki przed wyjaśnieniem sprawy z pracownikiem (i przed otrzymaniem jego ewentualnej zgody).

Jeszcze raz - sytuacja naprawdę jest dynamiczna, to nie jest żadna próba mydlenia komuś oczu. Reguły zmieniają się szybciej niż zwykle (nawet z dnia na dzień), w tym trudnym dla nas wszystkich okresie zachęcałbym raczej do zastosowania się do nich, przyjęcia ich "na klatę". Szczególnie, że to nie jest nasza decyzja, nie mamy absolutnie żadnego powodu ani interesu w tym, żeby usuwać więcej ofert, niż wynika to z poleceń organów państwa.

#10 Popularyzator#
#8 Zapaleniec#

Przecież to jest kpina jakaś, nie wolno sprzedawać na allegro i **piiip** ale można na normalnych sklepach internetowych tak że szkoda gadać.

#9 Pomysłodawca#

Proszę wskazanie mi, gdzie jest napisane, że nie można sprzedawać alkoholu izopropylowego, który stosujemy do czyszczenia optyki i płyt elektroniki?

 

#7 Wielbiciel#

Allegro prezentuje postawę niesprawiedliwą usuwając tylko niektóre aukcje, tak jakby torowali drogę części sprzedawców a resztę usuwali. Może niektórzy nie zapłacili odpowiedniego haraczu? Może ogromne prowizje nie wystarczają?  A może poznamy ten algorytm. Na tę chwilę jest np. mnóstwo starych aukcji z maseczkami, których allegro nie usuwa? A spróbuj człowieku wystawić taką samą swoją aukcję jako nowy użytkownik... 

#7 Wielbiciel#

Brak jasnych zasad zawsze prowadzi do poczucia niesprawiedliwości i frustracji (tak, dla mnie to już jest frustracja gdy widzę, że ktoś inny sprzedaje identyczny produkt jak mój a moje oferty zostały usunięte, a jako powód otrzymuję suche "decyzja Prezesa..."). 

Obecną sytuację jaka panuje z maseczkami można porównać do zatrzymania przez policję jednego kierowcy za zbyt szybką jazdę podczas gdy w tym samym momencie na dwóch pasach drogi wszyscy przekraczają prędkość a policjant odpowiada "zgodnie z art. .... 300 zł i 6 pkt". 

Do @msniezek domyślam się (a przynajmniej chcę w to wierzyć), że otrzymaliście bardziej szczegółowe wytyczne co do listy produktów zakazanych (lista opublikowana jako załącznik... jest dość nieprecyzyjna) dlatego proszę opublikujcie jasne wytyczne które produkty można sprzedawać, a które nie. Jeśli znaczenie ma materiał, ilość warstw, może sposób mocowania na uszach albo głowie, a może zdjęcie na manekinie, żywym człowieku lub opakowania (bo serio nie wiem co jest tym kryterium dopuszczalności do obrotu) to zwyczajnie napiszcie, wtedy sami producenci będą mogli dostosować ofertę jak i oferowany produkt do tego co mogą sprzedawać a co nie. Wspomnę tylko, że duża część ofert nie spełnia nawet warunku miniaturki ale to chyba najmniejszy problem.

Gdzie my żyjemy, z jednej strony chwali się szwalnie za to, że szukają rozwiązań, zmieniają produkcję z szycia koszul, skarpetek itp. na szycie maseczek a z drugiej strony zakazuje się możliwości sprzedaży takich artykułów. 
Argument "produkty niewiadomego pochodzenia" tzn, że obecnie maseczka uszyta przez harcerzy (chwała im za to, bo robią świetną robotę) jest świetna a uszyta w profesjonalnej szwalni z tego samego materiału już świetna nie jest. Czy serio nikt nie widzi tu absurdu?

Żeby była jasność, nie uważam, że maseczka uszyta w szwalni jest produktem medycznym, że w cudowny sposób chroni przed wirusami. Za pisanie takich bzdur w opisach powinny być blokowane konta. Ale jeśli ktoś takich bzdur nie pisze a jednoznacznie opisuje produkt, podaje materiał z jakiego jest wykonany to w czym problem?

Może rozwiązaniem byłoby podzielenie lub stworzenie osobnej kategorii dla produktów profesjonalnych - medycznych (maseczki chirurgiczne, higieniczne itp.) oraz drugiej dla maseczek bawełnianych, flizelinowych i innych, przeznaczonych dla zwykłych obywateli podczas zakupów czy spaceru z psem.

Drodzy Moderatorzy, Pracownicy Allegro my (sprzedawcy, szwalnie) chcielibyśmy tylko poznać jasne kryteria lub wytyczne, to będzie z korzyścią dla nas wszystkich, łącznie z Klientami. Bo obecnie obrywają sprzedający posiadający towar w magazynie, wysyłający od ręki a inni, sprzedający to samo z wysyłką w ciągu kilku dni mają się dobrze. Dziwne to.

Czy można liczyć na to, że wysyłając zapytanie o weryfikację oferty otrzyma się wytyczne co poprawić lub jednoznaczny powód braku możliwości sprzedaży?