anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Agregacja opinii w Allegro i liczne problemy z opiniami nie pod produktami ich dotyczącymi.

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Sytuacja mnie powoli przeraża. Kolejny raz jestem wprowadzany w błąd, przez coś na wzór agregacji opinni pod produktem. Tu jest przykład. Sprzedawca umieszcza tytuł, a pod produktem są opinie ludzi kupujących danych produkt u różnych sprzedawców. Problem w tym, że każdy sprzedawca może sprzedawać co innego a allegro to agreguje. Więc nigdy nie wiadomo jakiego produktu tak na prawdę dotyczy ocena. 

W przypadku poniżej cześć osób ocenia orygiinalny przewód Xiaomi z Mi Charge za ok 50-60zł a część produkt tego konkretnego sprzedawcy, który sprzedaje kiepską poróbkę. Czy można coś z tym zrobić, czy ta optymlizacja po stronie Allegro, nie generuje więcej problemów. Może warto dodać np. informację w opiniach, że dana opinia dotyczy tego konkretnego sprzedawcy! 

Allegro zróbcie coś proszę z tym, bo to już nie pierwszy raz kiedy jestem wprowadzany w błąd 😞

 

2022-10-12 20_01_41-KABEL USB C USB-C XIAOMI 6A 66W MI CHARGE TURBO 1M - Sklep, Opinie, Cena w Alleg.png

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Ten zrzut lepiej oddaje ten problem. Po prostu w tym przewodze nie działa Mi Charge, ale tylko jedna osoba lub 2 faktycznie kupiły i opisały to od tego sprzedawcy, reszta to opiniie od innych. Zła, bardzo zła droga i myląca. Jak klient ma mieć pewność, że czyta opinie dot. produktu od tego konkretnego sprzedawcy a nie globalną 😞

2022-10-12 20_10_52-KABEL USB C USB-C XIAOMI 6A 66W MI CHARGE TURBO 1M - Sklep, Opinie, Cena w Alleg.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dj_leo nic nowego, już były na ten temat poruszany, komentarze nie mają na allegro żadnej wartości trzeba się do tego przyzwyczaić 😞 może coś ciekawego wniesie @k_owczarek1 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

@kostas11 jak pisałem, wystarczy jakaś ikonka przy opinii, dosłownie informująca, że dotyczy produktu z oglądanej aukcjii, tyle. Coraz cześciej się nacinam na to. A właściwie ryzyk fizyk, uda się nie uda, może faktycznie dot. to tego a może nie produktu. 

Dziękuję za komentarz

oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Skontaktowałem się z Allegro poprzez inny kanał komunikacji, sprawa została przekazana do innego zespołu, który ma się wypowiedzieć w tej sprawie tutaj. Nie wiem czy moderator czy ktoś inny tu odpowie. Zobaczymy, czekam. Mam nadzieję, że coś ruszy w tym temacie, bo nie tylko ja mam z tym problem. Znajomi też narzekają. Członek mojej rodziny również zakupił produkt niezgodny z recenzjami i opisami. Skala tego wydaje się duża, ale jak to zwykle bywa, psychologia tłumu. 100 osób widzi, nikt nie reaguje 🙂 bo liczy, że zrobi to ktoś inny. Choć podobo tu już to się przewijało. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Niestety na dziś nie mam dla Was żadnych nowych wieści w temacie:

- opinii do zarchiwizowanych ofert,

- opinii pochodzących z ofert z podróbkami,

- oznaczania opinii, które pochodzą od danego sprzedającego.

Każdy wątek związany z tymi kwestiami adresuję w zespole, który zajmuje się tym wycinkiem Allegro. Dostałam deklarację, że będziemy nad tym pracować - jednak póki co bez konkretów w jakim wymiarze i do kiedy skończymy. 

oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, szkoda, że nie ma konkretnych ram czasowych :(. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Lipa w c...j z tymi opiniami. Przeglądałem dziś myszki do lapka i oczywiście komenty pozytywne o Logitechu, ale pod tym samym produktem negatywy o jakiejś podróbie z logo LOGI. Nie mam pewności jaką myszkę wyśle ten sprzedawca. Tak, że ktoś będzie stratny bo świadomie kupiłem myszkę z tej aukcji i inny model ( mam nadzieję oryginał ), od kogoś innego. Jedna zostanie, a druga leci jako zwrot, ew. obie polecą na zwrot. No cóż, sprzedawcy walczcie uparcie o te opinie produktowe bo jak tego nie zmienią to będziecie mieli masę zwrotów nie z Waszej winy.

oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

No niestety jest to masakra. Ja jeszcze pół biedy. Ale osoby nie ogarniające tego, mają poważny problem. Od kiedy w ogóle takie coś ma miejsce. Ktoś to kiedyś zawalił i tak już zostało. Wystarczy tylko na początek to co napisałem. Jakieś oznaczenie, że opinia dotyczy tego produktu danego sprzedawcy. Czyli np. Jakaś ikona by już dużo dała. Aż dziwne, że nie powstały jak grzyby po deszczu medialne artykuły na ten temat, jak poważny jest to problem. Jak już jest bardzo, źle wtedy developerzy na szybko to poprawiają. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Niestety to może być opłacalne dla allegro. Zwyczajnie. W innym przypadku raczej tak poważny problem szybciej by był rozwiązany. 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No i zgodnie z przewidywaniami przyszła mysz z logiem Logi, w produktyzacji i w opisie aukcji zdjęcia mają napis logitech. O ile poczytałem trochę o zmianie przez firmę Logitech loga na Logi i może było by to oki, gdyby nie fakt że na oryginalnym nowym logo obok napisu Logi jest też mały znaczek TM, czego na myszy która do mnie przyszła nie ma. I teraz może ktoś mi odpowie czy dostałem oryginał Logitecha czy podróbę ? Otwierać opakowanie czy od razu robić zwrot ? Kupione z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/myszka-bezprzewodowa-logitech-m220-910-004878-12547950185?snapshot=MjAyMi0...

oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Pokaż zdjęcie myszki. Poza tym masz numer seryjny możesz sprawdzić. 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Gdzie sprawdzić ten nr seryjny ?

20221015_162510.jpg20221015_162524.jpg

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Screenshot 2022-10-15 170949.png

Źródło: support.logi.com

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dzięki. Czyli podróba ?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

dj_leo
#8 Zapaleniec#

Nie jestem przekonany czy te budżetowe myszki da się zarejestrować. Najlepiej zadzwoń do logitech i się dowiedz. Ta myszka może być oryginalna. A może nie być. Upewnij się u źródła. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 jeśli podejrzewasz, że produkt jest nieoryginalny, zgłoś go proszę do nas za pomocą przycisku "zgłoś naruszenie zasad" dostępnego w każdej ofercie. Jeśli Twoja podejrzenia się potwierdzą zespół, który zajmuje się tym tematem, podejmie odpowiednie kroki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

A moje posty i wstawione zdjęcia + weryfikacja nr seryjnego przez

 
annas14-firma nie wystarczą jako uzasadnienie, że produkt jest co najmniej podejrzany ?
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 rozumiem, że z Twojego punktu widzenia wydaje się to być oczywiste i proste do zweryfikowania, jednak mi trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ nie przeprowadzam takich weryfikacji, więc nie mogę podjąć decyzji i odpowiedzieć czy to wystarczające. 
Zgłoś proszę naruszenie zasad, a odpowiednie osoby zweryfikują Twoje zgłoszenie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów