anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie zna mapy Polski

symeon11
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem towar poprzez allegro smart.

Allegro samoistnie ustawiło adres wysyłki do paczkomatu do miejscowości podobnie brzmiącej ale oddalonej około 100km  od mojego miasta. Mam tam na rowerze jechać i odebrać paczkę? 

 

Czy allegro nie potrafi ustalić odpowiednio adresu kupującego po kodzie pocztowym? 

 

Głupie allegro!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kytorr
#13 Ambasador#

Przecież to kupujący zatwierdza zamówienie (towar, adres, nr tel itd) więc pretensje do samego siebie.. ? To że mieszkasz w np Warszawie to nie znaczy że np za 2 dni nie będziesz w Gdańsku i tam sobie życzysz odebrać przesyłkę. Najbardziej ogranicza wąski umysł.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Allegro niczego samo nie ustawia. Musiałeś sam źle wybrać paczkomat (właśnie po samej nazwie miejscowości, a nie np. po kodzie pocztowym). Do sprzedawcy też nie możesz mieć pretensji bo jemu dane zaciągają się automatycznie w menadżerze paczek, CHYBA, że był problem z wybranym przez Ciebie paczkomatem (zdarza się, że go nie ma na liście ani na mapie, jakby chwilowo nie było z nim łączności) i sprzedawca "z palca" wybrał inny. No, ale to już możesz sobie zweryfikować jak zerkniesz na swój formularz dostawy, który wypełniłeś i który na pewno masz na mailu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@symeon11 Nie sprawdziłeś danych przed akceptacją a szkoda !

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

na jakim rowerze?

można pieszo

w pielgrzymce

balonem

konno

lub autobusem widmo z pks-ów co je ratuje dobra zmiana

 a wycieczkę za granicę tylko tutaj

https://www.google.pl/maps/place/78-611+Szwecja/@53.5646947,16.3608272,9.06z/data=!4m5!3m4!1s0x47016...

a do Paryża jeżdżę tutaj

https://www.google.pl/maps/place/88-400+Pary%C5%BC/@52.8714368,17.4649827,12z/data=!4m5!3m4!1s0x4703...

oznacz moderatorów

symeon11
#7 Wielbiciel#

No i znowu to samo. 

Teraz jestem pewien że to allegro wysyła błędne dane. Po wskazaniu punktu odbioru, zapłaciłem za towar i po zapłacie okazało się że wyznaczony punkt jest całkowicie inny niż wskazałem. 

W momencie wysyłania danych, jest popełniany jakiś błąd. Jestem tego pewny na 100%.

 

Na allegro jestem od 16 lat. Kupiłem setki produktów wysyłane na adres punktu odbioru. Nigdy nie miałem żadnych problemów z odbiorem, dopiero ostatnio zaczęły się cyrki. 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@symeon11    Potwierdzam.  Danymi  do  paczkomatów dysponuje  Allegro,  bo  Inpost  nie  ma  nic  do  tego, nie ma  nawet danych osobowych kupującego.

Miałem podobny przypadek,  kiedyś  w moim paczkomacie  był jakiś  remont - konserwacja  więc  allegro  ochoczo zadysponowało mi wysyłkę  do  Krakowa,  czyli  około 300 km od miejsca  zamieszkania,  dlatego  że  kilka lat  wstecz  byłem tam  i miałem tam jedną  wysyłkę.  Oczywiście nawet  paczkomat  się  zgadzał.  Dobrze  że  zauważyłem  przed wysyłką,  anulowałem zakup  no i  ponowny zakup już  dopilnowałem.

Napisałem  do  Allegro i  podobno  wykasowali mi ten krakowski adres  z  moich danych,  przekonam się może kiedyś  jeśli  zapomnę i znowu  Allegro  podstawi mi adres paczkomatu, może  tym razem  na  Berdyczów.  Samemu wykasować  tego się nie da.

Tobie proponuję również kontakt z Allegro, https://allegro.pl/pomoc/kontakt  może  to pomoże.

Natomiast pisanie  tutaj  o takich problemach nie ma  zupełnie sensu,  tutaj  piszą  tylko  allegrowi  frustraci,  handel im nie  idzie, więc  usiłują  zabłyszczeć  pozorną  inteligencją,  i pochwalić  się  gdzie  to jeżdżą  i jak to jeżdżą  palcem po mapie. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów