anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro poczujcie się do obowiązku.

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór,

Jakiś czas temu kupiłem towar w firmie oddalonej ode mnie ok. 200km. Już po miesiącu otrzymałem swój zakup. Oceniłem sprzedawcę marnie ale bez ubliżania. Wczoraj próbowałem kupić rzecz, ale okazało się, że jestem na czarnej liście nie tylko u mojego kontrahenta, ale też u 5 innych z którymi nie miałem zatargów. Dzisiaj rano otrzymałem wyjaśnienie, które w całości zacytuję:

Dzień dobry.
Zależy nam na wysokich ocenach sprzedaży. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany zakupem na naszych aukcjach. Niestety niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy mimo, że z naszej strony wszystko przebiegło prawidłowo, kupujący ma nieuzasadnione zarzuty, czego upust daje w wystawionych przez siebie opiniach, co z kolei może się niekorzystnie odbić się na ocenach naszej sprzedaży. Aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, korzystamy z narzędzia "czarna lista".
Bardzo przepraszamy jeśli Pana uraziliśmy, niestety nie ma możemy usunąć Pana z listy.

Wracają czasy: tych klientów nie obsługujemy, jak na "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Przeżyłem już historię, ze sprzedającym smartwatche, który nie uznaje żadnych gwarancji, a bateria dla niego to to samo co akumulatorek wsparcie Allegro zero. Trzeciego razu nie będzie.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

xyz96
#21 Demiurg#

Czarna lista za komentarz, także zasadny. Czarna lista za niewygodne pytanie. Czarna lista za cztery gwiazdki. Czarna lista u innych sprzedawców za komentarz wystawiony jednemu.

Allegro na czarnej liście za takie zasady.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@E-Pokora1 

"Zależy nam na wysokich ocenach sprzedaży. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany zakupem na naszych aukcjach. Niestety niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy mimo, że z naszej strony wszystko przebiegło prawidłowo, kupujący ma nieuzasadnione zarzuty, czego upust daje w wystawionych przez siebie opiniach, co z kolei może się niekorzystnie odbić się na ocenach naszej sprzedaży. Aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, korzystamy z narzędzia "czarna lista". Bardzo przepraszamy jeśli Pana uraziliśmy, niestety nie ma możemy usunąć Pana z listy."

Genialny tekst! Każdy sprzedawca powinien go mieć - na wszelki wielki! 😂🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No genialny tekst. Chcesz kupować, musisz fałszywie zatajać wszelkie problemy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@E-Pokora1 Kup gdzie indziej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobiłem.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@E-Pokora1poprzyj pomysł całkowitej likwidacji czarnej listy : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/likwidacja-czarnej-listy-kup... 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 Czyli innym kupującym nie polecasz "Nie polecam" robić zakupy u tego sprzedawcy jednak osobiście chcesz ponownie dokonać u niego zakupu?

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

To był przypadek, nie wiedziałem o czarnych listach i nic u nich więcej nie kupię.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 Przepraszam ,jeżeli ponowny zakup u tego samego sprzedawcy  był przypadek to musisz podziękować sprzedawcę ze dodał ci do CL, przecież zaoszczędził tobie czas i nerwy.😄

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

Gdy kupowałem, nie patrzyłem na sprzedawcę, ale dzięki temu dowiedziałem się o zmowie z innymi sprzedającymi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@E-Pokora1 "No i co mi zrobisz!!!..." Tak mogłaby wyglądać dalsza korespondencja 😂 😉

W rzeczywistość nikt nie ma takiego prawa na razie aby zabronić Ci dokonania zakupów według naszych przepisów 135 k.w uznawanego za trochę niekonstytucyjnego czy też 543 k.c 😉

Możesz z tym zrobić co zechcesz, jednak też bym się zastanowił nad refleksją dlaczego i czy rzeczywiście to jedyny sprzedawca danego towaru? Skoro rodzą się konflikty to czasem warto wybrać innego sprzedawcę, dla własnego spokoju 😉

Mnie się kojarzy fragment z filmu "co mi zrobisz jak mnie złapiesz" gdzie kupujący przynosi kurczaka z brudną szmatą i w końcu będzie jeździć na zakupy aż na Bielany i do Bydgoszczy  😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

To całe Allegro nie jest mi do  szczęścia potrzebne, chodzi mi o głupie zasady.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 Ostatnio był post ze kupujący odesłał zwracane slipy razem ze włosami😨 ,czy według ciebie dodanie tego "konsumenta" do czarnej listy jest głupie?

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

**piiip**o mnie obchodzą slipy nie pakuj mnie do tego wora.

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 Dlaczego unikasz odpowiedzi, co znaczy gxxxxo mnie obchodzi?

Twój post dotyczy zasadności CL ,podaje konkretny przykład .

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

Nie na temat i nie na mój poziom.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 Teraz chyba już rozumiem dla czego wylądowałeś na czarnej liście.😎

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

E-Pokora1 "nie na mój poziom"

Przepraszam ale jaki jest twój poziom?

oznacz moderatorów

E-Pokora1
#9 Pomysłodawca#

Szukasz czegoś konkretnego?

oznacz moderatorów