anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro polecam nie nalicza nagród.

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Witam, od miesiąca rozpocząłem pracę w programie Allegro Polecam.
Działam jako influencer, mam całkiem przyzwoite zasięgi. Wszystko powoli się rozkręcało i w poprzednim tygodniu udało się już osiągać po kilkaset złotych dziennie, aż nagle w tym tygodniu nagrody spadły praktycznie do zera mimo, że jest więcej interakcji i kliknięć w linki. Większość nagród jakie dostaję to tylko te za bezpośredni zakup. Czy coś się zmieniło?
Dla porównania skali - w poprzednim tygodniu kilkaset sprzedaży dziennie (rekord 700), w tym tygodniu nie ma nawet 100.

oznacz moderatorów
172 ODPOWIEDZI 172

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Jak się przyznają to jeszcze bardziej się posypie, pozwy itp. A tak to liczą, że nikt się nie połapie i wszystko jakoś ucichnie. I tak zapewne będzie. Chyba nie ma co się już ekscytować tematem. Chyba, że ktoś ma dobrego prawnika, który będzie w stanie wyegzekwować jakieś odszkodowanie za stratę czasu i zatajanie przez Allegro istotnych zmian, które mają wpływ na realny zarobek.

oznacz moderatorów

Paldeks
#9 Pomysłodawca#

Przecież takimi rzeczami zajmuję się UOKiK 🙂

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś otrzymał nowe informacje od allegro? Mi napisali, że proszą o chwilę cierpliwości i mają to wyjaśnić. Ale od wczoraj czekam i nadal nic nie wiem 

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Mi w piątek konsultant napisał, ze dostanę odpowiedz na moje pytanie na maila bo musi skonsultować z kimś innym tą sprawę. Dzisiaj jest środa a oczywiście nic nie dostałam. Poza tym dziwne ze ani jeden moderator nie odzywa się w tym wątku, gdzie na samym początku tak chętnie odpisywał. 

oznacz moderatorów

ArtNB
#8 Zapaleniec#

Coś takiego znalazłem na fb  

oznacz moderatorów

Paldeks
#9 Pomysłodawca#

@ArtNB Nic nie widać

oznacz moderatorów

ArtNB
#8 Zapaleniec#

318632990_1786456451726056_1655677597070030757_n.jpg

oznacz moderatorów

AgusiaRychlik
#9 Pomysłodawca#

Skomentowałam na profilu allegro na fb, że czekamy na stanowisko allegro odnośnie zmiany naliczania. Może też dodajcie komentarz żeby widzieli że nas jest więcej?? 

oznacz moderatorów

Paldeks
#9 Pomysłodawca#

Macie nagrodę  🙂 pewnie chcą nam przytkać gęby 
"Do 31 grudnia możesz dostać wyższą nagrodę pieniężną – 40% prowizji, którą płaci sprzedający za sprzedaż. Wcześniej było to 20%.

oznacz moderatorów

catherine187
#9 Pomysłodawca#

No cyrk jednym słowem 

oznacz moderatorów

Joanne12174104
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem czy widziałeś, że jest napisane ze to za kupienie przedmiotu który im polecasz, jak kupisz cokolwiek innego to nic nie dostajesz. 

oznacz moderatorów

Paldeks
#9 Pomysłodawca#

W komentarzach Allegro pisze, że wszystkie działania są zgodne z regulaminem. To na co właściwie czekamy? 

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Zakładam nowy temat dotyczący programu Allegro Polecam, nie ma on związku z poprzednim więc proszę moderatorów o nie scalanie wątków, bo robi się bałagan.
Jak już wiadomo Allegro po cichu zmieniło sposób naliczania nagród i od 3 tygodni nie dostajemy prowizji za zakupy z kategorii poza naszym linkiem, ale proszę mi powiedzieć dlaczego nie została naliczona prowizja, mimo że mam stuprocentową pewność, że osoba dokonała zakupu z moich linków dwóch różnych produktów?
Czy znowu dodaliście jakieś zaostrzenia i nowe sposoby "weryfikacji" o których nie powiadomiliście użytkowników?

oznacz moderatorów

agnes409
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem, wiem że był zakup 07.12, przesyłka nawet już dotarła a kasy nie ma

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z tego co pamiętam to prowizja spływa dopiero po terminie odstąpienia od umowy. Nie ma możliwości, żeby dotarła zaraz po transakcji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

agnes409
#8 Zapaleniec#

 tak ale je widoczna jako oczekująca a w tym przypadku jej nie ma

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Prowizja jest naliczana 24h po dokonaniu zakupu. Wypłacić ją można po 45 dniach.
Tutaj nie została naliczona w ogóle.

PS: Pytanie do moderatorów.
@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Czemu wszystkie wątki z problemami związanymi z tym programem są wrzucane do jednego wora, jednocześnie nikt z szanownego grona nie raczy odpowiedzieć co się dzieje?

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego dział pomocy jest taki ciężki w rozmowie i niechętny do pomocy...
Zwróciłem się z prośbą do konsultanta o wyjaśnienie, dlaczego nie naliczyło prowizji.
Dowiaduje się, że nagroda została naliczona (u mnie ciągle zero), ale oczywiście nie pełna, bo występuje niezgodność z kategorią.
W praktyce wyglądało to tak - wygenerowałem dwa linki, zostały zakupione 3 różne produkty, 2 były z tej samej kategorii, dla produktu z odrębnej kategorii zrobiłem oddzielny link.
Czyli ewidentne błędy po stronie Allegro w naliczaniu prowizji.
Oczywiście, dlaczego nie widzę prowizji nadal nikt nie wie i jak się czegoś dowiedzą to wrócą z informacjami 🤣
Oznaczam zainteresowanych tematem.
@agnes409 @Paldeks @mikeza @Joanne12174104 @catherine187 @AgusiaRychlik @aga13164 @PatrykOrg @LEW433 @103683992 @Client:100673579 @ArtNB @Basior911 @Joanne12174104 @weronissia02 @luckyey 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Możecie odpowiedzieć?

oznacz moderatorów

kedzik4
#9 Pomysłodawca#

Jak widać Allegro dokręciło śrubę na maksa, bo ich "nowy sposób weryfikacji" nie nalicza nawet zakupów bezpośrednio z linku. Fart, że to osoba znajoma i podała mi numer transakcji i mam odniesienie. Ale jak mam weryfikować i egzekwować takie błędy w przypadku jeśli ktoś kupił produkt z mojego linku na blogu, bądź facebook? Przecież nie napiszę w poście, że jak ktoś kupi to proszę o potwierdzenie transakcji z numerem. To jest absurd co się podziało z tym programem.
A od wczoraj miały być podwójne prowizje. 🤔

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów