anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie nieopłaconego zakupu

rmikke
#1 Nowicjusz#

Miewam czasem taką sytuację, że na jednej z maszyn nie mogę dokonać płatności (z przyczyn technicznych, zdarza się że bank odmawia współpracy). Dokonuję wtedy zakupu z drugiej maszyny, ale pierwsza transakcja wisi nieopłacona i Allegro mi przypomina, żebym ją opłacił.

Pomysł polega na tym, żeby na tym etapie dało się anulować zakup zgodnie z opisem warunków anulowania zakupu. W tej chwili jest tak, że dla takiego zakupu mam w opisanym w instrukcji miejscu zamiast opcji "ANULUJ ZAKUP" wyszarzoną opcję "ZWRÓĆ ZAKUP". Nie widzę powodu, dla którego nie można takiego zakupu anulować, tylko trzeba pisać do sprzedawcy.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

A3dam
#19 Nestor#

@rmikke 
Nie musisz dokonywać ponownego zakupu - możesz (i powinieneś) tylko ponowić płatność.
Dokonanie zakupu to m.in. zobowiązanie do zapłaty - Twoje zobowiązanie. Prawdopodobnie odstąpienie od Umowy Ci nie przysługuje (np. zakup nie jest konsumencki), a opcja zwrotu (odesłania)  jest niedostępna bo zwrócić można rzecz dopiero gdy wejdzie się w jej posiadanie (nie płacąc gdy wymagana jest "płatność z góry" - nie ma szans na legalne wejście w posiadanie).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@rmikke ale masz przecież w kupionych przedmiotach dostępną opcje anuluj płatność / ponów płatność

oznacz moderatorów