anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja z niefizycznym przedmiotem elektronicznym niezgodna z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kupiłem przedmiot który zgodnie z opisem w aukcji powinien być grą a niestety okazał się kontem z grą. Chciałbym skożystać z Allegro protect, ale musiałbym poczekać 14 dni co wydaje się zbyteczne w tej sytuacji. Czy można tą sprawę przekazać do Allegro protect szybciej?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

Już dokładnie taką ścieżką poszedłem. Jedyne co mnie martwi to, że w ferworze walki pozmieniałem hasła do tych kont w obawie przed skasowaniem ich lub wcześniejszą zmianą hasła przez sprzedającego. Czy takie działanie może odbić się na mnie negatywnie?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:73719492   ???  ...  nie wiem, nigdy w  takiej sytuacji nie byłem...🤔

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

według TSUE prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego zostaje wyczerpane, jeśli podmiot uprawniony zezwolił na pobranie tej kopii z internetu na nośnik danych w zamian za zapłatę ceny stanowiącej ekwiwalent wynagrodzenia za prawo do nieograniczonego w czasie korzystania z tej kopii.

W przypadku odsprzedaży licencji obejmującej odsprzedaż kopii programu komputerowego pobranej ze strony internetowej podmiotu praw autorskich, która to licencja została początkowo przyznana pierwszemu nabywcy na czas nieograniczony i w zamian za zapłatę ceny mającej mu umożliwić uzyskanie wynagrodzenia odpowiadającego wartości gospodarczej kopii jego dzieła, nabywca tej licencji, podobnie jak każdy następny, może się powołać na wyczerpanie prawa do rozpowszechniania i może zostać uznany za uprawnionego nabywcę kopii programu komputerowego. Aby jednak nastąpiło wyczerpanie prawa, nabywca początkowy musi w momencie odsprzedaży dezaktywować swoją kopię oprogramowania.

 

TZN jeśli sprzedający dał ci pasy a ty zmieniłeś je i tylko ty masz teraz dostęp to może on odsprzedać wersję cyfrową oprogramowania i prawo ue tego nie zakazuje, przeniósł on bowiem swoje prawo własności na ciebie

oznacz moderatorów