anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak opinii o kupujacym - czy sprzedający mogą wystawić mi ocenę?

angelus75
#1 Nowicjusz#

od 13 lat mam konto na allegro zakupiłam ponad 1000 produktow, ale zasen sprzedawca nie wystawił mi zadnej opinii, jak to działa, czy tylko kupujacy moga wystawiac opine?

Jak to sie ma do tego jak zacznę spezdawac nie mam zadnej wiarygodnosci

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@angelus75 Tak, Allegro w pewnym momencie uniemożliwiło wystawianie opinii przez Sprzedawców, faworyzując Kupujacych. Więc jeżeli nic nie sprzedawałaś ostatnio - nie masz komentarzy...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@angelus75 Sprzedający nie mogą wystawiać komentarzy od mniej więcej początku 2017 roku.
Chciałem tu podlinkować artykuł, konkretnie ten https://magazyn.allegro.pl/11542-allegro-zmienia-system-komentarzy ale okazało się, że cała poddomena wyparowała (mimo że jeszcze ze 2 tygodnie temu miała się całkiem nieźle). Pewnie nie wzbudziłoby to mojego zainteresowania, gdyby nie to, że jeden z tematów w których poprzednio podlinkowałem ten artykuł - a mam na myśli ten wątek https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani... - również wyparował z forum w tajemniczych okolicznościach.
I tu pojawia się moje pytanie skierowane do @msniezek - co w tamtym wątku było takiego niewygodnego, że został on zdjęty z widoku publicznego?

Z luźnych przemyśleń: to już nie pierwszy raz, gdy poszukując jakichś informacji sprzed lat zauważam, że wyparowały one m.in. z magazyn.allegro.pl (tym razem z całą domeną, bo ktoś poszedł na całość), co wygląda tak, jakby allegro usuwało z Sieci informacje nt. co niektórych swoich działań, decyzji czy też wypowiedzi swoich wysoko postawionych pracowników. Tylko po co, dlaczego, w jakim celu?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere co do Magazynu (to był periodyk naszego działu PR), po prostu najwyraźniej zrezygnowaliśmy z tej formy przekazywania informacji, a jeżeli chodzi o przyczynę - zgaduję, że nie cieszył się dostatecznym zainteresowaniem. Tak to jest w korporacjach, że czasem zmieniają się priorytety, a wtedy nie ma sentymentów. Co do usuwania "niewygodnych" rzeczy - sam wiesz, że w dzisiejszych czasach to byłoby nie tylko nieskuteczne, ale przeciwskuteczne. Nie robimy tego.

Jeżeli chodzi o wątek - dam Ci znać do piątku (nie ma w tej chwili osoby, która się tym zajmowała), bo rzeczywiście nie ma w nim nic kontrowersyjnego. Czasem usuwamy wątki z powodu np. prośby autora.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ACCURON Wiem, że w innych miejscach Sieci da się znaleźć, ale nie w zlikwidowanej domenie.

Jak jesteś taki dobry szukacz, to znajdź mi wywiad, w którym ktoś z allegro wypowiadał się nt. tego, że stać ich na najlepszych programistów w Polsce oraz tego, że ilość linii kodu portalu allegro została zmniejszona z 15 mln do 5 mln😉
To było jakoś w 2013, gdy allegro wywróciło ówczesny layout na lewą stronę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

ik zal niet zoeken

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ACCURON Niełatwa sztuka, co?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere wątek przywrócony, wszystko wskazuje na to, że został ukryty przez pomyłkę,

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek OK, choć mi tam wcale nie chodziło o jego przywracanie, tylko zdziwiłem się że tak po prostu zniknął.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@angelus75 Tylko kupujący wystawia oceny sprzedającemu, jak zaczniesz sprzedawać to samo życie i "trudności" wystawią ci ocenę.Zbudujesz ją szybko.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

angelus75 obowiązkiem kupujacego jest zapłata , dalej to sprawa sprzedawcy . Trudno oceniać sposób zaplaty .

oznacz moderatorów

Gosia7012022
#8 Zapaleniec#

Jednak mnie się już kilka razy zdarzyło, że kupujący klika "kup teraz" i nie płaci (wszystkie oferty płatne z góry). Niby wg przepisów Allegro kupujący ma prawo zaklepać produkt na 7 dni przy kup teraz, jednak to strata czasu, bo za każdym razem nie kończyło się to zapłatą. Zastanawiam się, czy to nie są przypadki prób wyłudzenia albo wręcz chęć wywalenia mojej oferty spośród pozostałych, bo zapłaciłam za promowanie oferty. Zazwyczaj kupujący mają nienadaną przez siebie nazwę użytkownika tylko "client" i kolejny numer nadany przez system. w takich przypadkach to strata czasu (oczekiwanie tydzień na odgórne przywrócenie ogłoszenia) i kasy (przeznaczonej na promowanie oferty). albo najpierw klikanie "kip teraz" i dopiero wtedy przystępowanie do ewentualnych negocjacji, mimo prośby w opisie o to, żeby najpierw czytać opis (zawsze umieszczam staranny opis), a później dopiero dopytywać lub klikać w kup teraz

oznacz moderatorów