anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak potwierdzenia od sprzedawcy na moje zamówienie

sts936
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

markam43
#13 Ambasador#

@sts936 Jakiego potwierdzenia? Kupione i zapłacone? Przyszły maile od Allegro o zakupie? To jest potwierdzenie.

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj 7.01.2021, wysłałem zamówienie na zakup [edycja] „Miernik multimetr cyfrowy uniwersalny uni-t UT-55, w cenie 98 zł za sztukę. Zaznaczyłem – opłata przy dostawie przez Kuriera.   Do dziś brak potwierdzenia mailem lub SMS-em czy go kupiłem, czy nie.

Również dziś (po zdenerwowaniu) ponowiłem zamówienie na JEDNĄ sztukę wskazanego miernika, no i brak odpowiedzi.

A może teraz jak zaczną słać to mi wyślą dużo (ile razy klikałem) a ja dalej chcę tylko JEDEN i to z podziękowaniem.

Pytanie moje brzmi, co ja źle zrobiłem, że nie otrzymałem potwierdzenia, że zamówienie zostało przyjęte?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@sts936 jak wysłałeś to zamówienie? 🙂 Sprawdź co masz w zakładce „Kupione”

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@sts936 Żadnym SMS-em. Masz mieć maila OD ALLEGRO, że Kupiłeś przedmiot. Drugiego, że zapłaciłeś. Nie kupuj drugi raz. Sprawdź pocztę, w tym Spam, sprawdź zakładkę Kupione. Powiadomienia docierają czasem z opóźnieniem.

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

Sprawdź co masz w zakładce „Kupione”. Ja  zakładki "Kupione" nie widzę.

.

Na "Kupuję i płacę" kliknąłem (?) i efekt jest taki, że szary pasek „Gotowe"

nie zmienił barwy na pomarańczowy, mimo, że drgał. Chciał być aktywny, ale coś mu się nie zgadzało.

Na pewno dwa razy (?) to powtarzałem i nie mam maila, nawet w Spamie.

Obawiam się, że Allegro nie otrzymało, albo z opóźnieniem otrzyma aż dwa zamówienia i wyślą mi dwie albo sto sztuk mierników. Jaki błąd popełniłem? Całą Polskę obmierzę. Dotrzeć do nich nie mogę ani maila, ani telefonu nie podają.

Podałem: adres, maila, telefon, sposób zapłaty….!

 

 

 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@sts936 Jak Ty to kupiłeś? Na Allegro? I nie wiesz, co to zakładka Kupione? Nie widzisz?

A może kupiłeś bez rejestracji, bez logowania?? Możesz to opisać?

Piszesz, że Allegro Ci wyśle dwa mierniki. Od Allegro to kupiłeś, czy od innego sprzedawcy? Napisz to zrozumiale.

 

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

[edycja]

Działanie w celu zakupu dokonałem na Allegro, a nie w sklepie. Zresztą to nie ważne, bo Allegro tym decyduje, a nie ja ani sklep. Sklep wysyła.

Widzę Przyjacielu, że usiłujesz mi doradzić, ale to Ci nie wychodzi. Nie czytasz dokładnie.  Jak coś Ci się uzmysłowi albo przyśni, to mi napisz. Gdzie ja zrobiłem błąd? Dlaczego nie przyjęto albo dlaczego nie wyszło ode mnie zamówienie. 

Czytaj dokładnie mój poprzedni opis sytuacji.  Nie mogę wysłać Ci zrzutu , bo nie jest obsługiwany taki materiał (tak napisali w komunikacie). 

Podaj mi kontakt bezpośredni z Allegro, bo ja nie znalazłem mimo, że dwa dni na to zmarnowałem. 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@sts936 Niczego Ci już nie wyjaśnię, bo ty nie potrafisz po ludzku napisać, krok po kroku, jak dokonałeś tego zakupu, czy zalogowałeś się na Allegro, czy kliknąłeś Kup teraz, czy wybrałeś sposób dostawy, czy potem kliknąłeś Kupuję i płacę, czy byłeś przekierowany do banku i zapłaciłeś, czy masz towar w zakładce Kupione. Ty nawet nie wiesz, gdzie masz zakładkę Kupione. Może kupiłeś bez logowania, ja tego nie wiem i chyba ty też tego nie wiesz.

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

#Orędownik, bardzo Tobie dziękuję za stracony czas. Tym razem "po ludzku" skorzystałem" z Twoich sugestii. Wnioskuję również, że jeśli nie mam towaru w zakładce "Kupione" to znaczy, że zamówienie nie zostało dokonane.  Zatem śmiało mogę ponownie składać poprawnie zamówienie bez obawy, że przyślą mi kilka sztuk mierników. Życzę szczęśliwego Roku 2021. Dobranoc!  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sts936 Na koncie, z którego tutaj piszesz, nie ma takiego zakupu na Allegro, dlatego polecam lekturę tego arykułu. Znajdziesz w nim wszystkie informacje jak kupować na Allegro, krok po kroku korzystając z opcji "Kup teraz" lub "Kupuję i płacę". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

Zwracam się do Pani Moderator, Pani Olu bardzo dziękuję za poprzednią bardzo dobrą podpowiedź. Mimo to zakupu nie mogę dokonać. Podaję opis, z którego wszystko wynika bardzo wyraźnie:

  1. Po wybraniu przedmiotu do koszyka, wyświetla się „Kup na raty zero” oraz „Dostawa i płatność”, „Kontynuuj zakupy”.
  2. Klikam na „Dostawa i płatność” (bo inne formy mi nie odpowiadają).
  3. Wyświetlają się moje dane oraz „Podsumowanie, a w tym wartość przedmiotu i opłata za dostawę 11.99 zł. U dołu wyświetla się „Kupuję i płacę”.
  4. Klikam na „Kupuję i płacę” a wówczas podstawia mi się „Metoda płatności”. Jeśli jej nie wybiorę to zakładka „Gotowe” nie uaktywni się, no i kupionego nie ma.
  5. Tu jest koniec mojej transakcji, bo ja nie chcę płacić żadną kartą, tylko tak jak cały czas piszę, że ja chcę opłacić DLA KURIERA PRZY ODBIORZE.
  6. 6. Nie powinniście pytać mnie o byle co, tylko odpowiedzieć konkretnie i podać krótką ŚCIEŻKĘ zakupu z dojściem do opłaty za dostarczenie przez kuriera na WSKAZANY MÓJ ADRES.
  7. Po dzisiejszych kłopotach, nabrałem przypuszczenia, że podczas pandemii nie rozwozicie pod prywatne adresy przez KURIEREA. Tak czy NIE?
  8. Zatem proszę odpowiedzieć logicznie na zadane pytanie i proszę innych, nie pytajcie o rzeczy śmieszne.
  9. Pani Moderator dziękuję za odpowiedź i życzę zdrowia niekoronowanego oraz Roku Nowego pod każdym względem szczęśliwego.

Pozdrawiam i przepraszam!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@sts936 sprawdź czy przedmiot, który chcesz kupić ma opcję płatności przy odbiorze. Nie wszyscy sprzedawcy udostępniają taką formę płatności. 

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

Wpisz proszę to, co chcę kupić (z opłatą przy dostawie przez kuriera): Miernik multimetr cyfrowy uniwersalny uni-t UT-55 ,   cena 1 szt. 98 zł.

Bardzo proszę o ścieżkę (do celu). Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Wszystko się zgadza , tylko ,że opłata pobraniowa to 24,98 zł

Może dlatego nie możesz zakończyć zamówienia.

https://allegro.pl/oferta/miernik-multimetr-cyfrowy-uniwersalny-uni-t-ut-55-6800855416

 

oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

O, właśnie tak! Opłata za "Płatność przy odbiorze" zmarnowała mi trzy dni i sporo nerwów. Dzięki Twojej sugestii zakończyłem zamówienie.

Bardzo dziękuję za konkretną podpowiedź. Życzę Ci dużo zdrowia, no i proszę nie daj się ukoronować! Pozdrawiam! 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@sts936 chodzi Ci o tą ofertę? 

https://allegro.pl/oferta/miernik-multimetr-cyfrowy-uniwersalny-uni-t-ut-55-6800855416

* dodaj do koszyka

* przejdź do koszyka, po prawej stronie jest pomarańczowy przycisk - dostawa i płatność

* wybierz sposób dostawy, ale nie wybieraj tak jak robiłeś to wcześniej, kuriera za 11,99 ponieważ dostawa za pobraniem jest droższa, dokładnie przeczytaj opcje dostawy i wybierz prawidłową 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sts936 Postępuj proszę zgodnie ze wskazówkami @konto zamknięte i czekamy na wieści, czy udało Ci się zakupić przedmiot, który Cię interesuje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sts936
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani Moderator, uEdka jest pogmatwano. Uratował mnie "Pomysłodawca".

Przećwiczyłem błąd i teraz, oczywiście raczej nie dla wszystkich przedmiotów, ale dla swojego zakupu zapisałem dokładniutką ścieżkę. Może komuś się przyda? Zakup: Miernik multimetr cyfrowy uniwersalny uni-t UT-55 ,   cena 1 szt. 98 zł.

👤

Metoda płatności: Płatność przy odbiorze

                KOLEJNOŚĆ kliknięć podczas zakupu:

  1. Wybierz, co chcesz kupić
  2. Dodaj do KOSZYKA
  3. Kliknij w KOSZYK z zakupem (na pasku)
  4. Pojawi się pomarańczowy przycisk - DOSTAWA I PŁATNOŚĆ.
  5. Kliknij ten pasek z napisem – Dostawa i płatność
  6. Po lewej pojawią się dane Twoje sprawdź i ewentualnie popraw. Potrzebujesz fakturę (np.: nie) .

Są tu oferty i sposób dostawy (duża różnorodność), szukam PŁATNOŚĆ PRZY ODBIORZE.

  1. Klikam PŁATNOŚĆ ZA POBRANIEM:

Szukam właściwej ceny za dostarczenie, za: PŁATNOŚĆ PRZY ODBIORZE, jeśli mam, to klikam. Uwaga b. ważna, każdy sprzedawca wyświetla wszystkie ceny dostosowane do jego PRZEDMIOTU. To wprowadza nas w błąd.

  1. W „DOSTAWIE NA ADRES” zaznaczam odpowiadającą cenę np. Kurier pobranie, Pocztex. Wybierz prawidłową cenę, nie tę, którą automat już ci wstawił za przesyłkę.

 Za pobraniem, dla mojego MIERNIKA, aktualnie będzie to np. 24,98 zł. INACZEJ NIE KUPISZ.

  1. Kliknij pomarańczowy pasek z napisem: KUPUJĘ I PŁACĘ.
  2. na pasku (góra) uaktywni się linia pomarańczowa i napis GOTOWE.

ZAKUP został DOKONANY A SYSTEM PRZEDSTAWI SIĘ np. TAK:

- Dziękujemy za zakupy.

- Kupiłeś przedmiot od jednego sprzedającego.

- PRZEJDŹ DO MOICH ZAKUPÓW

W zakładce KUPIONE pojawią się dane o zakupie, np.

- Śledź przesyłkę w aplikacji.

- Powiadomimy Cię, gdy paczka zostanie wysłana i gdy będzie czekać na odbiór.

  1. ZAJRZAŁEM NA POCZĘ:

Otrzymałem maila z treścią o wszystkich przydatnych danych, m.in.:

*Cześć Dariusz (lub inaczej),

*Kupiłeś Miernik (…) od EUROKOMP BS

       I dalej podaje Allegro:

* Metoda płatności: Płatność przy odbiorze ……

* Przewidywany czas dostawy: ……..

* Itd.

No i tu następuje KONIEC pomyślnej transakcji. 

A ja, dziękuję wszystkim za usiłowanie udzielenia mi pomocy. 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sts936 Potwierdzam, że teraz w naszym systemie Twój zakup jest widoczny, więc wszystko się zgadza. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z tego produktu 🙂 Pozdrawiam serdecznie! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów