anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cena sprzedaży wzrosła po zakupie.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Filip_M4
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zamówiłem dzisiaj trzy przedmioty u jednego sprzedającego, po moim pytaniu kiedy zostanie wysłana paczka , sprzedający napisał że jeden z przedmiotów drastycznie podrożał . Czy mam prawo żądać przedmiotu w cenie w jakiej dokonałem zakupu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@Filip_M4 Tak, masz prawo, a sprzedawca ma obowiązek wysłać towar w cenie zakupu. Została zawarta prawnie wiążąca umowa i sprzedawca nie może się z niej wycofać. Liczy się cena z momentu zakupu, a Ciebie nie interesuje to, że po zakupie towar podrożał.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No może nie wysłać, a powinien.

oznacz moderatorów
Filip_M4
#7 Wielbiciel#

Może nie wysłać i co nie ma konsekwencji?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Filip_M4 dobrze, że założyłeś dyskusję, jeśli nie uda Wam się dojść do porozumienia możesz złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Obowiązuje Cię cena w momencie zakupu, wyjątkiem byłoby gdyby różnica była rażąca i ewidentnie wskazywała na błąd sprzedającego, wówczas sprawa wygląda inaczej, ale nie może być tak, że produkt generalnie nagle podrożał i cena zmieniła się po zakupie. Transakcje na Allegro są wiążące i sprzedający zobowiązuje się do realizacji zamówienia zgodnie z informacjami zawartymi w opisie oferty w momencie zakupu lub zwrot środków na konto kupującego. Sprzedający ma obowiązek dotrzymania zawartej umowy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów