anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić, jeśli sprzedający nie zwrócił mi kosztów za zwrócony wadliwy towar?

Client:38961318
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Proszę o jakieś rady. Odesłałam do sprzedawcy wadliwy towar I prosiłam o zwrot kosztów. Sprzedawca się wypiera i nie chce zwrócić pieniędzy. 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:38961318 coś więcej, reklamacja czy odstąpienie ? zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

Napisał czemu nie chce zwrócić ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:38961318
#7 Wielbiciel#

Zwrot przedmiotu z powodu wadliwego towaru.

 

Sprzedający twierdzi że problem tkwił w złym użytkowaniu tarczy do cięcia kostki,betonu- która po pierwszym cięciu zaczęła mocno falować i nie dało się nią pracować. Wspomnę że kupione były 3 tarcze za około 150zl. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Krótko mówiąc złożyłeś reklamację i sprzedawca ją odrzucił ze względu na, jego zdaniem, używanie nie zgodne z instrukcją.

W przypadku zwrotu sprzedawca zwraca kwotę za zakup pomniejszoną o to ile towar stracił na wartości w wyniku używania.

Możesz w tej sytuacji otworzyć dyskusję ze sprzedającym i po upływie odpowiedniego czasu wystąpić o zwrot środków z POK. Możesz też udać się po pomoc do rzecznika praw konsumenta. Możesz wynająć rzeczoznawcę i na podstawie jego opinii wytoczyć sprzedawcy proces. Do wyboru, do koloru

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Zwrot przedmiotu z powodu wadliwego towaru.

ustawa konsumencka obowiązuje już kupę lat

a ty jej nie znasz?

reklamacja, odstąpienie od umowy to obce Ci słowa?

 

oznacz moderatorów

Client:38961318
#7 Wielbiciel#

Tak też właśnie zrobiłem, ale nadal pieniędzy nie otrzymałem za zwrot

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Nie otrzymałeś, bo złożyłeś reklamację, którą sprzedawca odrzucił. O czynności prawnej decyduje treść a nie forma. Jeśli napiszesz zwrot, a w treści wpiszesz, że towar wadliwy to jest to reklamacja na wadę produktu.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:38961318 Bo takie rzeczy robi się tu przez dyskusję Allegro, masz zawsze pomoc Allegro, sprzedajacy inaczej podchodzą do zagadnienia, oczywiście że może odrzucić reklamację ale co teraz, oddał środki? Reklamacje odrzucił a środki za towar oddał? coś nie tak, otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów