anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co myślicie o prośbach o usunięcie komentarza?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, chciałbym wiedzieć co sądzicie o prośbach sprzedawców odnośnie usuwania ocen niewygodnych dla sprzedawców, ponieważ dostaje kolejną prośbę o usunięcie komentarza z powodu niskiej oceny kwoty opłat za przesyłkę.

Uważam, że jeśli pojawia się żądanie oceny to należy to wziąć na klatę albo nie zawracać głowy.

Selekcja ocen to nic innego jak manipulacja, a w konsekwencji wprowadzanie w błąd klientów.

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
pinsplash
#21 Demiurg#

@pulkownik66 @kostas11 to jeden z tych gości co kupują masło w sklepie, a potem krzyczą na kasjerkę że drogo..bo wolno mu. Ok

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Widzę, że niektórzy powinni jednak zmienić sposób na zarabianie.

Zamiast dawać upust swoim frustracjom, którym nie ja zawiniłem, odpowiadajcie merytorycznie. W tej całej "dyskusji" raptem dwie osoby to zrobiły.

Nie widzę zatem sensu na dalsze przekonywanie kogokolwiek w sprawie, innej niż ta, o jakiej napisałem na wstępie.

Ponawiam zatem to pytanie, ale nie liczę na rzeczową odpowiedź. W jakim celu żądacie od kupujących oceny kosztów przesyłki, skoro w tej sprawie wszystko jest uzgodnione i tak oczywiste jak staracie się mnie o tym przekonać.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Antar3  Znaleźć inny sposób na zarabianie? To ty znajdź inny sposób na kupowanie.

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Co zażywałeś?

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

 

@Antar3  Dziś tylko zażywałem taki psychotrop Antar-trzy🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Czyli jednak miałem rację: zmień sposób zarabiania. Nie szanujesz tych, z których żyjesz.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Antar3 Nie żądają 🙂 To Allegro żąda. Sprzedawcy od dawna próbują wymusić, aby Allegro usunęło w ogóle ocenę kosztu wysyłki, podobnie jak chyba przed rokiem wymusili usunięcie oceny czasu wysyłki. Nie lubią być oceniani, chyba, że wszystko na 5 🙂

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Dzięki; wreszcie ruszyłeś sedno mojego pytania. Szkoda, że  wcześniej nikt o tym nie wspomniał.  Odpowiedź Twoja wszystko mi wyjaśnia. Oczywiście kupujący mogą to robić gdzie indziej, a sprzedający również. Ale nie w tym rzecz. Dokonujemy wyborów i mamy prawo do oceny. Rozumiem, że to Allegro "ustawia" koszty, zatem teraz wiem jak ja, klient, (nigdy na Allegro niczego nie sprzedawałem) powinienem traktować pytania Allegro o ocenę zakupu jako takiego, a jak koszty przesyłki.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Antar3 "(nigdy na Allegro niczego nie sprzedawałem)" - o to to, trafiłeś w sedno😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

To znajdę innego, Twoja strata. Czy to było mądre co napisałeś?

Na złość mamie odmrożę sobie uszy. Genialne.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Antar3 przyczyn dla których sprzedawcy próbują usuwać komentarze z małą ilością gwiazdek (4/5 to już mało) jest kilka. Od oceny gwiazdkowej zależy dużo, punkty w jakości sprzedaży a co za tym idzie pozycjonowanie ofert, możliwość uczestnictwa w programie super sprzedawcy itp. Nie jest to tylko wizualna ocena którą mogą zobaczyć inni kupujący. Nie oceniam słuszności takich próśb. Mam nadzieję że udało mi się wytłumaczyć przyczynę. 

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Czy mam rozumieć, że sprzedawcy, dzięki którym Allegro w ogóle istnieje nie mają wpływu na to, jak funkcjonuje platforma sprzedaży?

Nie pojmuję tego absurdu. Mój ścisły umysł jest chyba zbyt ciasny dla zrozumienia absurdów.

Pozdrawiam sprzedawców myślących o klientach również.

Dziękuje za wyczerpującą temat odpowiedź.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Mają wpływ ale znikomy

oznacz moderatorów
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Taki wniosek sam się nasuwa.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Antar3 "Czy mam rozumieć, że sprzedawcy, dzięki którym Allegro w ogóle istnieje nie mają wpływu na to, jak funkcjonuje platforma sprzedaży?" - zaczynasz dochodzić do zasadnych wniosków😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  Burak, albo dwa Się mi to podoba, a refren- Kosmos🤣

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@Antar3 Rozumiem Twoje podejście. I w sumie cieszę się, że napisałeś ten watek. Bo pokazuje on, że tak naprawdę kupujący nie mają pojęcia, jak to realnie wygląda. Oceniasz koszt wysyłki. I to jest ok, jasne. Twoje prawo. Ale nie wiesz, bo niby skąd miałbyś wiedzieć, że sprzedawcy w zasadzie nie mają nań  wpływu, a często, jak już tu pisano, dopłacają. I trochę mnie rozśmieszyłeś pytaniem o to, czy sprzedający mają jakiś wpływ na Allegro. Niestety, nie mają. Od dłuższego czasu Allegro robi bardzo wiele dla kupujących, niestety, kosztem sprzedawców. Ostatni przykład -- do niedawna Smart był darmowy. Za chwilę sprzeawcy będą doń dopłacać. Niby niewiele..ale jeddnak. Prowizje od sprzeddaży wciąż rosną. Za parę dni w kategoriach "pozostałe" wzrosną z 10 do 15%. Drobnicy po parę zł nie opłaca się już tu sprzedawać, bo prowizja od towaru i od kosztów wysyłki(!) powoduje, że Allegro zarabia tu więcej, niż sprzedawca. I mógłbym tak jeszcze długo pisać. Możesz zapytać - dlaczego ludzie stąd nie odejdą. Otóż dlatego,, że nie ma alternatywy. Allegro jest faktycznym monopolistą. I jako takie - dyktuje wszelkie warunki. Sprzedawcy nie mają gdzie pójść, dlatego wciąz próbują tu sprzedawać. Tyle że Allegro zmusza ich do podnoszenia cen. I tak tracą kupujący (bo w innych miejscach nierzadko można kupić już taniej, niż tu - mit  "taniego Allegro dawno się posypał), tracą sprzeddawcy - bo im drożej, tym mniej transakcji. Zarabia zaś na tym wyłącznie Allegro.

Tak to wygląda, kolego. Pozdrawiam.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@Vryko  "Oceniasz koszt wysyłki. I to jest ok, jasne. Twoje prawo. Ale nie wiesz, bo niby skąd miałbyś wiedzieć, że sprzedawcy w zasadzie nie mają nań  wpływu"

Serio? Nie mają? A co powiesz na taką sytuację, jest sobie sprzedawca na allegro. Sprzedaje specyficzne sprężynki. Tylko ten jeden sprzedawca ma takie sprężynki. Po 10 groszy sztuka. Potrzebuję takich dwadzieścia, co kosztuje dwa złote i zajmuje miejsca mniej niż paczka zapałek a waży mniej niż koperta bąbelkowa. 
Jak dotąd fajnie, nie? 
Otóż nie za bardzo. Bo tenże sprzedawca oferuje tylko jedną metodę wysyłki. Kurier za 25zł. Kupuję te chølérne sprężynki bo nie mam alternatywy, ale na sto procent pojadę mu po gwiazdkach. Raz za koszt wysyłki, i drugi raz za obsługę kupującego. Niech ma. Za własną głupotę, bezmyślność i lenistwo. 

Oczywiście gdybym kupił sześciokilowe kowadło (choćby kosztowało złotówkę) i zapłacił za jego wysyłkę 25zł to nie miałbym uwag do kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Są sprzedawcy co płacą za usunięcie komentarza, stawka jest w okolicy 100zł lub prezenty. Tylko później te negatywy nasilają się bo kupujący celowo je wystawiają żeby zarobić. 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@glenmoranghie  Nie sprzedajesz na All to zapewne nie wiesz, że twoja prężynka nic nie ważąca i kosztująca 10gr/szt - tak naprawdę kosztuje sprzedającego 35gr/szt.

Zapewne sprzedający chciałby na tym zarobić nie podnosząc kosztów przesyłki, ale jak to zrobić? skoro 1 prężynka kosztuje 10gr, a prowizji od niej allegro pobiera 25gr /po prostu nie opłaca się sprzedawać drobnicy/ co daje te właśnie 35gr/szt.  20szt prężynek to 2zł i 5zł prowizji dla All.

Ok 25 zeta za przesyłkę to ponad-dużo-trochę-przesadzone, ale masz obraz absurdu sprzedaży prężynek po 10gr/szt. Musiałby sprzedawać po 400szt w pakiecie /wtedy ma smart/ co kosztowałoby w sumie 40zł.

Potrzebujesz 400szt tych prężyn? nie? to 380szt wyrzucisz / 38zł /

oznacz moderatorów