anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z naciągaczami?

Rosomak60
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem z allegro@metropol23.net.pl wezwanie do uregulowania kwoty 1,98 pod groźbą windykacji. Czy Allegro coś robi w sprawie tych naciągaczy? To przecież próba wyłudzenia. Wpisy w dyskusjach wskazują że nie jestem odosobniony. Proszę o informację, co w tej sprawie jest robione i jak mają postępować użytkownicy których próbuje się naciągnąć.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Rosomak60 Zapewniam, że za każdym razem, gdy taki zmasowany atak ma miejsce, podejmujemy natychmiastowe działania, by ograniczyć jego nieprzyjemne skutki. 

Użytkownicy, którzy otrzymają taką wiadomość, nie powinni klikać w zawarte w niej linki , ani otwierać dołączonych do niej załączników. Każdy przypadek warto nam zgłosić, pisząc na adres: phishing@allegro.pl .

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not. No  dobrze ale  co  robicie  w  sprawie własnego  rozsyłania  podobnych wiadomości?  Cytuję:

Drogi Kliencie,

Twoja opinia jest dla nas ważna.

Pomóż nam udoskonalić Allegro i oceń sposób rozwiązywania sprawy z dnia 5 stycznia (godz. 07:04). Dzięki temu będziemy mogli zidentyfikować obszary wymagające poprawy i wprowadzać zmiany, aby jeszcze lepiej obsługiwać Ciebie i innych klientów.

Ankieta jest krótka, jej wypełnienie zajmie Ci około 2 minuty.

Aby wypełnić ankietę kliknij w poniższy link:
@https://www.getfeedback.com/r/looI2hXN ?Case_Id=5001o00004E81Q1&Contact_Id=0031o00001cW7pX&gf_uniqu...

Zespół Allegro

Proszę  zauważyć  że  link  przekierowuje do  obcej  nieznanej strony. Oczywiście zgłosiłem  do  phishing i  otrzymałem nawet odpowiedź.  Cytuję, odpowiedź 2:

 

Dzień dobry,

1. Jest to próba phishingu - oszustwa polegającego na wyłudzeniu danych bądź wpłaty poprzez fałszywy link. Link z podejrzanej wiadomości zgłosiliśmy do administratora strony, z której pochodzi.

2. Jest to wiadomość od nas, zawierająca link do ankiety satysfakcji z obsługi.

Pozdrawiam
//Alina
Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

 Chociaż  więcej  takich  mailów nie  dostałem  to  apeluję:  przynajmniej  sami  nie  prowokujcie  klientów do  klikania  w  takie  wiadomości.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Aha  i  muszę  dopisać  że  więcej  nie otrzymałem zadnych  wiadomości  ani  w  sprawie  phishigu, ani   w  sprawie  badania  satysfakcji.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@br. Konsultantka odpowiedziała Ci, że to wiadomość od nas. Nie podejmujemy działań w przypadku wiadomości, które nie stanowią zagrożenia - to chyba jasne. Link zawarty w cytowanym mailu kieruje do ankiety, którą możesz wypełnić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not.  To  nie  tak. Zachęcacie użytkowników  do  otwierania  nieznanych  linków  i  tłumaczycie  to  szlachetnymi  intencjami. Przemyślcie  to jeszcze raz,  bo  dobrymi chęciami  jest piekło  wybrukowane.

Jeszcze  gdyby  w linku  było  Allegro,  byłoby  OK.

Poza tym przekazujecie  nasze  dane  obcym nieznanym  firmom.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Zapewniam, że za każdym razem, gdy taki zmasowany atak ma miejsce, podejmujemy natychmiastowe działania, by ograniczyć jego nieprzyjemne skutki. 

 

A konkretnie to co możecie zrobić w tej sprawie? Pytam, bo nie wiem a wydaje się, że niewiele...

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@br.  No dobrze, po kolei - rozumiem, że zaistniała sytuacja budzi Twój niepokój. Super, że jesteś czujny. Pomaga to uniknąć wielu nieprzyjemności 😉 W tym przypadku jednak nie masz powodów do obaw.

Nie przekazujemy Twoich danych, ani danych innych użytkowników, podmiotom zewnętrznym. Link z cytowanego maila kieruje do zewnętrznej strony z ankietą, ale żadne informacje dotyczące Twojego konta nie są w ten sposób udostępniane. Na tej stronie odpowiadasz tylko na kilka pytań, które mają nam pomóc w ulepszeniu naszej obsługi. Dodatkowo - nie musisz tego robić, jeśli nie masz ochoty. Pamiętaj też, że możesz samodzielnie zweryfikować czy 5 stycznia o 7:04 się z nami kontaktowałeś.

@exoryna  Nie udostępniamy szczegółowych informacji na temat procedur, które wdrażamy w takich sytuacjach. Zapewniam jednak, że nasze działania mają na celu zablokowanie stron, do których kierowane są linki zawarte w “podejrzanych wiadomościach”. 

Wasze zgłoszenia traktujemy priorytetowo, ponieważ uderzają one nie tylko w Was, ale również w nasze dobre imię. Naprawdę bezpieczeństwo Waszych danych jest dla nas ważne.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not. Dzięki
Na  taką odpowiedź liczyłem.

Nie  otwierałem tej ankiety  i  nie  będę  do tego  wracał. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów