anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w razie gróźb od sprzedającego?

basat1
#9 Pomysłodawca#

Myślę że to już patologia na Allegro !!!!

Po opryskliwej rozmowie ze strony sprzedającego zagroziłem, że wystawie mu negatywa usłyszałem żebym sobie to wybił z głowy bo on wystawi mi ich więcej. Zastanawiam się do czego zmierza ten portal ??? Jaki ma sens wystawiania opinii jeśli słychać takie słowa od sprzedających. Spoglądając na opinie sprzedającego w krótkim  czasie zainkasował dwa negatywy w rubryce - kontakt ze sprzedającym więc coś w tym jest. 

Zastanawiam się ilu jest jeszcze tego rodzaju terrorystów na portalu ??? 

I tu nasuwa się pytanie - jaki sens ma tu wystawianie komentarzy jeśli można w odwecie spodziewać się  podobnych na swoje konto. 

Błędem jest to że to ja jako odsyłający wadliwy towar muszę się prosić o zwrot i sprawdzać czy ewentualny zwrot został dokonany. To allegro powinno w ramach drakońskich opłat dbać o to by kupujący nie musiał wiecznie sprawdzać czy ktoś łaskawie dokonał zwrotu czy nie. 

Może powinno się stworzyć oddzielny fundusz do tego rodzaju zwrotów lub cos w tym rodzaju i portal powinien wziąć część tego zadania na siebie a już na pewno monitorować te reklamacje. 

A tak reasumując zastanawiam sie czy warto walczyć komentarzami czy odpuścić ??? Niech inni się martwią przy zakupach od niekompetentnych sprzedających.  

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

basat1 sprzedawca nie ma możliwości ocenić kupującego to czym się martwisz .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria chyba że autor wątku też sprzedaje i będzie zakup kontrolowany i negatyw w odwecie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

basat1
#9 Pomysłodawca#

Tym że ja tez sprzedaje na allegro chyba ze 20 lat i mam 100 % komentarzy pozytywnych. Więc on może kupić coś z mojej oferty i z palucha walnąć negatywa - niestety.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@basat1 takie życie 😞 allegro nie będzie w to ingerować 😞 musisz sam podjąć decyzję 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@basat1 tak samo jak sprzedający tak samo kupujący się trafiają nie z tej ziemi 🙂

Skoro uważasz że zasłużył na negatywa to wystaw, a jaka będzie reakcja i jak się to skończy nikt nie przewidzi, sprzedających przed kupującymi z kosmosu też allegro nie chroni więc nie licz na cuda 😉

Co do zwrotów, to sprzedawca ma do 14 dni na oddanie jak nie odda poproś o pomoc allegro, oni nie są stroną transakcji i nie stworzą żadnego funduszu ( zwrot nie zawsze się należy w pełniej kwocie i ciężko żeby decydowali za sprzedawcę )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

basat1
#9 Pomysłodawca#

I to można nazwać patologią.

Moje pytanie to - w czym mogą pomóc te komentarze ??? W niczym. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@basat1 Zawsze wystawiaj zasłużone negatywy, ostrzegasz tym innych kupujących przed problemami. Od tego są komentarze. Nie masz się czego obawiać, jeśli treść komentarza  jest zgodna z rzeczywistym przebiegiem transakcji, ale do zakupów nie używaj konta sprzedażowego. Załóż sobie do tego celu nowe konto.

oznacz moderatorów

basat1
#9 Pomysłodawca#

Właśnie tak myślałem to chyba najlepsze rozwiązanie.

Czy można mieć dwa konta na tę samą osobę ? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@basat1 "Czy można mieć dwa konta na tę samą osobę ?" - można.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@basat1 Tak, możesz mieć dowolną ilość kont. Załóż drugie na inny adres e-mail i kupuj bez obaw 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@basat1 "Zastanawiam się ilu jest jeszcze tego rodzaju terrorystów na portalu ???" - ale że po obu stronach "barykady"? Znajdzie się trochę😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Knowhere allegro samo napędza swoimi działania tych terrorystów

nie stworzyło dotąd katalogu dobrych praktyk i go nie egzekwuje

najśmieszniejsze teksty allegro są w dyskusjach

zamiast wybić z głowy bezprawne żądania Kupującego i go zbanować

allegro raczy tekstem

cyt:

nie możemy zmusić Sprzedawcy do łamania polskiego prawa

------------------------------------------------

przecież takie teksty tylko zachęcają do takich działań

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

"Może powinno się stworzyć oddzielny fundusz do tego rodzaju zwrotów lub cos w tym rodzaju i portal powinien wziąć część tego zadania na siebie a już na pewno monitorować te reklamacje"

W sumie to POK jest trochę takim funduszem, zawsze po 14 dniach od założenia dyskusji możesz się tam zgłosić, gdyby wystąpiły problemy ze zwrotem/reklamacją. W wielu przypadkach (jeżeli jest zasadna) POK zwraca pieniądze Tobie, a potem egzekwuje sobie spłatę należności od sprzedającego.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@basat1 sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu, ale jeśli jesteś też sprzedającym to faktycznie mógłby to obejść w ten sposób. Oczywiście możesz mieć dwa konta jedno na zakupy, drugie na sprzedaż.
Masz pełne prawo wystawić komentarz i ocenę zgodnie z Twoją opinią, jeżeli sprzedający Cię obraża i grozi, bardzo proszę napisz do nas, nie godzimy się na takie zachowanie i wyślemy mu stosowne upomnienie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 ,,wyślemy mu stosowne upomnienie ,,   , którego skutkiem będzie zakup dla wystawienia oceny przez opisanego deklikwenta . Przerabiałem już taką sytuację , ocena została usunieta tylko za treść , ale po dyskusji utraciłem na miesiąc SS 🤔 Tak nie powinno być i portal powinie się glębiej przyjżeć podobnym sytuacją .

oznacz moderatorów

basat1
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj niżej i będziesz miała odpowiedz. Allegro nie reaguje na patologię !!! Nie próbuje zrobić niczego co pomoże w takich sytuacjach jak moja. 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów