anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu Allegro stosuje odstraszajacy komunikat o czasie dostawy?

gift_house
#7 Wielbiciel#

Na listingu i na karcie produktu info "dostawa przed świętami", po wejściu w szczegóły dostawy "jutro-pojutrze".

Wiem, że święta są za kilkanaście dni i widząc taki komunikat (dostawa przed świętami) uznaję, że to realizacja w tydzień, półtora, dwa. Po co taki zniechęcający komunikat?

Równie dobrze można napisać: dostawa w tym roku albo dostawa przed wiosną - też to będzie prawdą, czyż nie?

Zostawcie po ludzku jak było, np.: dostawa pojutrze

PS.

Pamiętamy w zeszłym roku (czy może to już dwa lata) strzał w stopę - na tydzień przed świętami Allegro wyświetliło u wszystkich napis "dostawa po świętach" i ubiło 2-3 dni mega sprzedaży. W tym roku też za dobrze idzie, że serwis stara się wyhamować handel?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

gift_house
#7 Wielbiciel#

Ten komunikat miałby sens w ostatnim tygodniu przez świętami a nie 6-go grudnia.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Masa kupujących dokonuje sporo świątecznych zakupów na ostatnią chwilę, czym generują ogromną ilość problemów - przy lawinie zamówień przed samymi świętami, popularni sprzedający (niskie ceny)  fizycznie nie mają możliwości uniknięcia opóźnień w wysyłaniu, a kurierzy w dostarczaniu, do tego paczkomaty są zapchane itp. itd.). Wiem, bo sam czasem zapominam o jakiejś jednej rzeczy i zamawiam ją w ostatniej chwili. Oczywiście wtedy lepiej wydać kilka zł więcej i kupić tą rzecz u drobnego sprzedawcy, gdyż oni nie mają tysięcy zamówień do zrealizowania i dlatego wysyłają dosyć szybko.

Zatem ktoś dobrze pomyślał, żeby już teraz sugerować świąteczne zakupy, aby nie robić tego na ostatnią chwilę. Przecież na logikę "dostawa przed świętami" kojarzy się z "zakupy, które zrobisz teraz, na 100% dotrą do ciebie długo przed świętami, a ty będziesz mieć spokój" 😉  Trzeba mocno zaangażować fantazję, żeby odczytywać to jako "zakupy, które zrobisz teraz, dotrą do ciebie za 2 tygodnie".

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Bparzy_TPI gdyby Allegro dało sprzedawcom wybór sposobu wyświetlania to idę o zakład, że zdecydowana większość ustawiłaby "dostawa jutro" zamiast tego śmiesznego "przed świętami" na początku grudnia.
Czy to ukłon w stronę sprzedawców z Chin? Bp wątpię, żeby jakikolwiek polski sprzedawca miał dziś problem z dostawą przed świętami...

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@starling_shop  W przypadku ww. sytuacji, możliwe, że część sprzedawców rzeczywiście wolałaby informację "dostawa jutro/pojutrze", ale nie zmienia to faktu, że dobrym pomysłem jest zachęcanie do robienia świątecznych zakupów wcześniej niż na ostatnią chwilę. Wszak lawina nierozsądnych zamówień przed samymi świętami generuje problemy nie tylko dla sprzedających i przewoźników, ale finalnie również dla kupujących i samego Allegro.

oznacz moderatorów

gift_house
#7 Wielbiciel#

@Barzy_TPI  - Po pierwsze tam nie ma wzmianki, że "dostawa na długo przed świętami".

Po  drugie myślisz, że Klienci robią zakupy tylko na święta? A co z najbliższym weekendem?

Po trzecie problemy z terminową wysyłką w grudniu to mają Ci co nie potrafią się zorganizować, żeby sektor prywatny miał z tym problem to są to firmy krzak i tyle. Pisząc o "nierozsądnych zamówieniach" może masz doświadczenia pracując w takiej firmie - takie i owszem, Allegro mogłoby oznaczać. Czemu reszta ma cierpieć przez takie czarne owce?

Po czwarte to miejsce to informacja o czasie realizacji zamówień a nie dekoracja czy "fajny slogan handlowy".

Tak samo przewoźnicy - główni jak InPost czy DPD co roku stają na wysokości zadania.

Serio myślisz, że ludzie nie wiedzą, że jest grudzień? A ci co to odkładają zakupy i tak to zrobią.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@gift_house Wybacz, ale po napisaniu długiego posta wywaliło mi błąd i wszystko przepadło (pewnie dlatego, że temat w międzyczasie przeniesiono z "pomysłów" do normalnego działu...), a drugi raz nie będę pisał tego samego, gdyż ze względu na mój wzrok, jest to niestety czasochłonne. A nie widzę tego co pisałem w tych "zapisanych treściach postów" na moim profilu.

oznacz moderatorów