anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu sprzedawcy sztucznie zawyżają ceny

MAMY ROZWIĄZANIE!
KlaudiuszRSL
#7 Wielbiciel#

Może mi ktoś wyjaśnić czemu dochodzi do takiego procederu, iż sprzedawca podwyższa cenę 10-krotnie. Gdy już sprzeda odpowiednią ilość produktów aby się wyświetlał na górze propozycji zakupu?

Tutaj przykład:

allegro.pl/oferta/8x-akumulatorki-aa-r6-green-cell-2600mah-baterie-8297837899

Cena: 989,95 zł

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Kopim_pl
#9 Pomysłodawca#

Być może chwilowo nie ma ich na stanie i zwiększył cenę zamiast kończyć aukcję.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@KlaudiuszRSL  dlaczego sztucznie???

Sprzedajacy moze ustalac cene jaką uważa za stosowną. Natomiast to kupujący ostatecznie  taką cene akceptuje albo nie

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@KlaudiuszRSL  Z ciekawości zapytałem sprzedającego.
Otrzymałem taką odpowiedź: "Szanowni Państwo, dziękujemy za przesłaną wiadomość. Najmocniej przepraszamy, cena jest wynikiem błędu systemu do zamykania aukcji. Produkt jest w tej chwili niedostępny, pracujemy nad rozwiązaniem usterki. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji."

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@KlaudiuszRSL 
Po powrocie ceny do "normalnej" system Allegro z pewnością zauważy obniżkę ceny (do niemal 20-krotnie niższej) co spowoduje darmową promocję takiej oferty.
Innymi słowy: algorytmy Allegro promują oferty w których ceny (choćby chwilowo) są cyklicznie zawyżane, nad takie w których obniżona cena utrzymuje się przez dłuższy czas.
Również zamiast podnosić cenę oferty (np. o 10%) Sprzedawcy podnoszą ją np. o 2000%, aby następnie trochę ją obniżyć.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów