anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się zablokować/wykluczyć sprzedawców?

MAMY ROZWIĄZANIE!
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym wykluczyć niektórych sprzedawców z moich wyszukiwać czy też możliwości zakupu w przyszłości. Przeglądając oferty napotyka się na takie co są wątpliwej 'jakości' sprzedawców czy też opisy mało rzetelne itd. Zgłaszanie naruszania zasad jest monotonne i czasochłonne a też nie skuteczne,  a za chwilę usunięta aukcja pojawi się podobnie. Irytujące i niestety realne negatywne doświadczenie na Allegro. Szukałem i nie znalazłem takiej opcji. Może ma ktoś jakąś sugestię jak tego dokonać?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie da się z poziomu Allegro 🙂 Poza tym, Tobie jakiś sprzedawca wyda się wątpliwej jakości, a komuś innemu podpasuje (sam się dziwię jak widzę niektórych gdzie negatywy mają w setkach czy tysiącach, a ludzie nadal kupują, pewnie licząc, że w ich przypadku wszystko będzie ok).

Z kolei gdyby nawet jakimś cudem wprowadzono taki filtr to i tak musiałbyś dodać konkretne firmy do takiej listy zablokowanych. Więc i tak by było z tym trochę roboty.

Znając jednak realia Allegro, nie ma na coś takiego szans. Są ważniejsze rzeczy, które by ułatwiły ludziom życie i Allegro tego nie wprowadza, a co dopiero coś takiego.

@Knowhere całkiem ciekawy ten dodatek, który podałe(a)ś. Ciekawe tylko czy będzie działał po tych zmianach, które zapowiedziało Allegro (chodzi o to, że nie będą udostępniać pewnych danych zewnętrznemu oprogramowaniu).

oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi mi o jakis globalny filtr a czarna liste gdzie sobie moge dodac recznie konto sprzedawcy tylko dla siebie. Nie ma to koniecznie przelozenia na jego ocene bo moze miec 5* a i tak bym chcial to konto zignorowac.

Sprawdze ten plugin. Jak ktos stworzyl taki co potrzebuje to znaczy ze nie jestem sam w takiej potrzebie. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Myślę, że nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, bo to rozszerzenie nie działa w oparciu o API allegro, tylko na podobnej zasadzie jak blokery reklam - jak coś pasuje do zdefiniowanej reguły, to po prostu "ukrywa". Z tym, że nie jest aż tak zaawansowany jak blokery reklam i oferty sprzedawców, które będą pasowały do reguł typu zbyt niski procent pozytywów albo nick na CL, nie będą widoczne (w sensie, że zamiast nich będzie puste miejsce na stronie). Cytując z opisu autora na stronie:

"Co znaczy 'ukrywanie' ofert?
Jeśli bez filtru na stronie byłoby wyświetlone np. 60 ofert, to rozszerzenie po prostu usunie oferty, które nie spełniają filtru. Nie zapełni strony ofertami z następnych stron, więc na stronie będzie mniej ofert."

Nawet jest filmik z prezentacją jak to rozszerzenie działa https://youtu.be/mpO-f1qZapE

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A pan Marek aktywny czy już całkowicie odpuścił?

oznacz moderatorów
artur8225-a1
#12 Orędownik#

Nie kupuj u takiej osoby i masz po problemie 

oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Są tylko 2 istotne rzeczy:

- marnowany czas przeglądając oferty i natykanie się na oferty od danego sprzedawcy
- pamiętanie swojej czarnej listy w głowie.

Sprawdziłem plugin dla Chrome. Część działa ok, np filtrowanie po ocenach, ale już czarna lista jakoś mi nie chciała wykluczyć. Potestuję z kilkoma różnymi sprzedawcami. 

oznacz moderatorów
galliano78
#2 Obserwator#

Witam, Pamiętam, że kilkanaście lat temu, allegro udostępniało możliwość blokowania konkretnych użytkowników tzw.: "czarna lista" (niezależnie czy to był sprzedawca czy kupujący). Podawało się nazwę i blokowało. Ostatnio szukałem tej funkcjonalności, ale nie widzę...pewnie usunęli.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@galliano78 Nigdy nie można było blokować sprzedających. "Czarna lista" dotyczyła klientów, którzy po wpisaniu na nią nie mogli u Ciebie kupować. Ta opcja wciąż istnieje pod inną zazwą - Moi nieaktywni kupujący.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam. Czy jako moderator, może Pani zasugerować produktowcom w Allegro takową opcję dla blokowania sprzedajacych? Bardzo proszę.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cos_na_sprzedaz Jak to miałoby działać? Przecież to klient podejmuje decyzję o zakupie u tego lub innego sprzedającego. Jeśli nie chcesz u kogoś kupować, po prostu tego nie robisz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Wg mnie dość prosto. Po dodaniu do listy (jak w przypadku kupujacego mozna zrobic) taki sprzedawca bylby ignorowany tj. Jego aukcje sie nie wyswietlaly w kategoriach, wyszukaniach itd. Po wejsci przez link np przeslany przez kogos, taka informacja ze jest to zablokowany przez ciebie sprzedawca pokazywala np kolo nazwy sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
reboot23
#11 Animator#

@nat_not ciężko wybrać konkretnego sprzedającego jeśli cwaniaczki, których powinno się banować tworzą kilkaset lub kilka tysięcy identycznych ofert i trzeba wertować strony, żeby znaleźć coś ciekawego.

oznacz moderatorów
allecd
#10 Popularyzator#

Są sprzedawcy, którzy nie wiedzieć czemu wystawiają przedmiot na 24 godziny z opcją odnawiania. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że w ofercie mają po kilkadziesiąt tysięcy aukcji. Przebijanie się codziennie przez gąszcz tych samych rzeczy chcąc sprawdzić, czy pojawiło sie coś ciekawego w danej kategorii to MORDĘGA! 

Taki sprzedawca powinien automatycznie mieć konieczność wystawiania takiego asortymentu na 29 dni, lub 'na zawsze' aby codziennie nie zaśmiecał serwisu tym samym, ale powinna być właśnie taka opcja o jakiej pisze założyciel wątku. 

oznacz moderatorów
ya74
#2 Obserwator#

Rozwiązanie z dodatkiem to... rozwiązanie spoza Allegro. A tu chyba chodzi o to, żeby wyszukiwarka Allegro działała szybko i pozwalała, ku zadowoleniu klienta, szybko znaleźć to czego szuka.  Wg mnie może to być po prostu dodatek do filtra wyszukiwania.  Niech to działa tak, że po pierwszym wyszukiwaniu na liście wyników najeżdżam myszą na ikonę sprzedawcy w danej ofercie i otwiera mi się okno dialogowe z 2 opcjami do zaptaszkowania do wyboru: wyklucz oferty sprzedawcy z wyników wyszukiwania oraz pokaz tylko oferty tego sprzedawcy.  Takie rozwiązanie nie dyskryminuje sprzedawcy.

Szczerze.... szukam sobie bagażnika do auta i w wyszukiwarce wyszło mi chyba ze 5 stron z tym samym bagażnikiem wystawionym przez jednego sprzedawcę. Po prostu w każdej aukcji opisywał inny samochód do którego tez pasuje ten san bagażnik.... szlag mnie trafił. Stąd ten post. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@ya74  ja nawet rozumiem twoje niezadowolenie, bo sam często doświadczam tego samego,  wyszukiwanie na Allegro to tragedia, frustracja.  Wielu ludzi korzysta z wyszukiwarki Google jest o wiele lepsza,  pokazuje oferty na Allegro a także od innych dostawców.

Natomiast nie wyobrażam sobie żeby Allegro ukrywało oferty sprzedawców, bo to znaczyłoby że podcinają gałąź na której siedzą.  Nie  zabija się kury która znosi złote jaja czyli  przynosi zysk.

To tyle w temacie.

oznacz moderatorów
Fagot33
#7 Wielbiciel#

Mam na stałe ustalone powiadomienia o nowych aukcjach na konkretne kategorie. Ponieważ jeden sprzedawca co tydzień wrzuca w tą samą kategorię mnóstwo "śmieci" których nikt nie kupuje ja nie widzę nowych aukcji. Bardzo przydatna by była funkcja "Nie pokazuj ofert od ....." szczególnie w przypadku powiadomień. 

oznacz moderatorów
rad_n
#7 Wielbiciel#

To może podam konkretny przykład (autentyk): chcę kupić CB-radio ręczne, nie wiem jeszcze jakie konkretnie, chcę po prostu sprawdzić co jest dostępne i dopiero wybrać. Wchodzę w odpowiednią kategorię Elektronika->Telefony->Radiokomunikacja->SprzętCB->Radiotelefony_przenośne, a tam jakiś sprzedawca z Chin pomylił kategorie i się "zesrał" 50-cioma stronami aukcji z futerałami do smartfonów (nie, to nie błąd, nie kilkadziesiąt aukcji, tylko kilkadziesiąt stron aukcji). Gdybym go mógł zblacklistować, to mógłbym normalnie przejrzeć oferty normalnych sprzedawców. Dla Was taka opcja jest niepotrzebna "bo można po prostu nie kupować u danego sprzedawcy" ale dla mnie brak tej opcji w tym momencie oznacza niekupienie od nikogo (bo nie mam możliwości sensownego zapoznania się z ofertą).

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@rad_n Wskaż proszę przykład takiej aukcji. Przekażę sprawę do weryfikacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów