anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kliknięcie kup teraz jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży?

jamnik4
#2 Obserwator#

Witam

 

Witam - czy kliknięcie kup teraz i opłacenie zamówienia jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży?

Mam taką sytuację - sprzedający (najprawdopodobniej Chińczyk) nie chce wysłać opłaconego towaru, twierdząc że ów spalił się w pożarze magazynu z powodu panujących upałów (!!!)  (towar miał być wysłany z magazynu w Czechach, więc to tym bardziej kuriozalne tłumaczenie).

Proponuje zwrot pieniędzy, ale ja chciałbym jednak otrzymać towar. Najprawdopodobniej sprzedawca uznał że ustalił zbyt niską cenę i chce uniknąć transakcji. Czy może zignorować moją wolę otrzymania towaru?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli zwróci Ci kasę poza oceną sprzedawcy nic na allegro nie wskórasz . Możesz się domagać swioch praw ,ale tylko z powództwa cywilnego , z Azjatą będzie ciężko .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jamnik4 Kliknięcie Kupuję i płacę jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży, nawet bez wpłaty. Gdy zapłacisz, sprzedawca ma obowiązek wysłać towar i nie ma podstawy prawnej do odstąpienia od umowy. On nie może ignorować Twojej woli. Ty możesz domagać dostawy towaru. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. 

Gdyby Allegro nie pomogło, zakończ po 14 dniach spór jako nierozwiązany i wystaw negatywa - nauczysz go tym sposobem wywiązywania się z zawartych umów. Allegro to nie zabawa w kupowanie i odmowy sprzedaży. 

oznacz moderatorów

jamnik4
#2 Obserwator#

spór już otworzyłem, allegro może wkroczyć jutro - acz niestety nie spodziewam się z wiele, skoro gość jest z Chin i sprawa cywilna raczej nie wchodzi w grę.

oznacz moderatorów