anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę domagać się zwrotu różnicy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:35754972
#7 Wielbiciel#

Witajcie.

 

Wczoraj wieczorem kupiłam przedmiot, dzisiaj okazało się, że sprzedający obniżył cenę zakupionej przeze mnie rzeczy. Za przedmiot ten już zapłaciłam i jest na on status "przygotowywany do wysyłki". Czy mogę się domagać od sprzedającego zwrotu różnicy? Czy muszę odesłać lub nie odebrać paczki i zamówić ten sam przedmiot poraz kolejny?

Z góry dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:35754972 zwrotu różnicy na jakiej podstawie???? Tak możesz zwrócić i zakupić jeszcze raz ( jeżeli to firma). Albo najprościej : napisać do sprzedającego ( grzecznie ) opisujac sytuację i spytac czy da się coś zrobić.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:35754972 Co jeśli za dwa miesiące jeszcze bardziej obniży cenę? Kolejny zwrot różnicy? 😄
Jeśli kupiłaś od przedsiębiorcy to możesz odstąpić od umowy - najlepiej skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
Client:35754972
#7 Wielbiciel#

Nie, źle mnie zrozumiałeś. Niejednokrotnie zdarzało się tak, że kupiłam jakąś rzezcz, odebrałam przesyłkę, albo była już one w drodze do mnie,a kilka dniu później była w niższej cenie. Nigdy mi to aż tak nie przeszkadzało. Tym razem jest nie co inaczej. Cena wieczorem była inna, a rano uległa zmianie, czyli to była kwestia kilku godzin. Towar nie był jeszcze wtedy wysłany do mnie, a cena została zmniejszona.

Napisałem już wcześniej do sprzedającego. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:35754972 Myślę, że zrozumiałem Cię bardzo dobrze - pytasz czy możesz się domagać zwrotu różnicy w cenie. Ja się pytam na jakiej podstawie chcesz się tego domagać?
Klikając kup teraz dochodzi do wiążącej umowy kupna sprzedaży - strony zgadzają się na przyjęte warunki.
Sprzedający ma prawo nawet minutę po zakupie obniżyć cenę o ile mu się tylko podoba oraz ile uzna za słuszne (:
Ty natomiast masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni jeśli sprzedającym jest firma (z małymi wyjątkami).
Wiem, że kto pyta nie błądzi ale to pytanie było lekko niepoważne 😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie, płacisz tyle ile było w ofercie, możesz zapytać sprzedającego. A zakup od osoby prywatnej czy konsumencki?

oznacz moderatorów
Client:35754972
#7 Wielbiciel#

Nie to nie była osoba prywatna, tylko jakaś spółka cywilna (sklep)

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:35754972 ????

A jak by sprzedawca podniósł bo cena w hurtowni wzrosła a bierze towar na bieżąco jak się sprzeda ??? To co dopłacisz !!!

A może sprzedawca sprzedał ostatnią sztukę po starej cenie, i zmienił cenę na taką z nowej dostawy gdzie było taniej ??? 

Zawsze można napisać do sprzedawcy ale nie dajmy się zwariować, nigdy po zakupie nie sprawdzałem cen, kupione cena pasowała czekam na towar !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:35754972 Kupując w opcji "kup teraz" zaakceptowałaś warunki, cenę itp.Odstąpić od umowy zawsze możesz, tylko nie wiem czy uda Ci się kupić w niższej cenie jeśli trafisz u sprzedającego na tzw. kiedyś "czarną listę".

oznacz moderatorów