anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę prosić o zwrot kosztów przesyłki nie odebranej przeze mnie bo zrezygnowałem z zakupu?

Robxx7
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem zakup z którego chciałem zrezygnować na drugi dzień zanim domnie dotarła przesyłka więc zgłosiłem zwrot towaru i nie dobrałem od kuriera. Dostałem tylko za zakupiony towar a za wysyłkę nie czy należy mi się zwrot pieniędzy za całkowity zakup razem z przesyłką 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

markam43
#13 Ambasador#

@Robxx7 Tak, należy Ci się też zwrot kosztu wysyłki towaru do Ciebie. Jeżeli sprzedawca nie oddał, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy sprzedawca szybko odda Ci koszt wysyłki.

Od całej wpłaconej kwoty w tym przypadku sprzedawca może odliczyć koszt powrotu paczki do niego, o ile powrót nie był darmowy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Robxx7 no... to zależy jaki to byłk kurier / firma / . W wielu przypadkach za powrót przesyłki płaci nadawca i prawdopodobnie obciążył Cię tym kosztem zgodnie z zapisem w ustawie konsumeckiej .

Możesz otworzyć dyskusję w celu wyjaśnienia sytuacji , pomoże Wam w tym pracownik allegro .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Nie zauważyliście, że to była to transakcja na allegro lokalnie - a przynajmniej tak wynika z działu, w którym został zamieszczony wątek - czyli najprawdopodobniej był to zakup od osoby prywatnej?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Robxx7 
Czy Sprzedawca był przedsiębiorcą, a Kupujący konsumentem ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Robxx7 z tego co widzę to do zakupu doszło na Allegro, nie na Allegro Lokalnie, więc przenoszę wątek. W przypadku odstąpienia od umowy bez podania przyczyny  i zwrotu towaru jako konsument musisz zapłacić za przesyłkę zwrotną do sprzedającego. Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie. Sprzedający informował o tym w ofercie, czyli powinien zwrócić Ci za przesyłkę do Ciebie, a Ty ponieść koszt przesyłki zwrotnej. W przypadku nieodebrania przesyłki, gdy to sprzedający musiał pokryć koszt zwrotu może obciążyć kupującego tym kosztem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów