anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę reklamować produkt kupiony na firmę?

unicartarnow
#7 Wielbiciel#

W dniu 29 kwietnia 2020r. zakupiłem namiot "6x12m Namiot magazynowy stal wentylacja ocynkowany" nr oferty 7975049564 sprzedający [edycja]. Przez tą noc napadało na niego 5 cm śniegu, dziś rano namiot się złamał (dodaje zdjęcie). Namiot wziąłem na firmę (FV) aby trzymać w nich części samochodowe. Czy mogę od sprzedającego wymagać wymiany tych wszystkich rur konstrukcyjnych które się uszkodziły, czy jednak jestem na straconej pozycji jako firma? Co robić w takiej sytuacji? IMG_20210126_081059.jpg

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

kostas11
#21 Demiurg#

@vonNogay  

  • bardzo puszysty śnieg:  < 30 kg/m3
  • świeży suchy śnieg:  30-100 kg/m3
  • świeży mokry śnieg:  100-200 kg/m3
  • świeży śnieg zbity przez wiatr:  ok. 200 kg/m3
  • zbity śnieg późną zimą:  200-300 kg/m3
  • śnieg pod koniec roztopów wiosną:  ok. 400 kg/m3
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay Ale to (co najmniej) 5 cm mokrego śniegu, który trzyma się nawet powierzchni pionowych (więc na PVC, która się ugina, pewnie było nawet więcej).
U mnie np. sypało niemalże 2 dni i 2 noce (napadało w sumie co najmniej kilkanaście cm, aż niektóre drzewa złamały się pod naporem).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@kostas11 @Knowhere No fakt, macie rację, tylko się tak wydaję, że to jest mało.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@vonNogay to nie jest bubel, tylko produkt przeznaczony do użytkowania w określonych warunkach, byłby bublem gdyby w opisie było, że jest namiotem całorocznym. 🙂 Całe lato sprawował się dobrze.

oznacz moderatorów

unicartarnow
#7 Wielbiciel#

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, wiem że kupiłem lipne namioty które nie powinny być stosowane w takich warunkach pogodowych. Stwierdziłem że nawet nie będę informował sprzedawcy o tym, pracownicy już spawają konstrukcję stalową. 

oznacz moderatorów