anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający ma obowiązek dołączyć paragon do paczki?

Jaromir90
#1 Nowicjusz#

Kupiłem ostatnio 3 przedmioty i do żadnego z nich sprzedawcy nie dołożyli paragonów (w paczce). Czy coś się zmieniło ostatnio w tej kwestii???? 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, jeśli to firma, powinna dołączyć paragon lub fakturę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, nie wprowadzam w błąd. Firma powinna dostarczyć paragon lub fakturę.

To ty ewidentnie wprowadzałeś w błąd ostatnio w wątku o czasie automatycznego zakończenia Dyskusji.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  

Nie, nie wprowadzam w błąd. Firma powinna dostarczyć paragon lub fakturę.

To poczytaj o sprzedaży bezrachunkowej.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie chce mi się, nie mam czasu, może w przyszłym miesiącu 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 

Skoro ci się nie chce to przynajmniej nie splataj dyrdymałów o obowiązku dołączania paragonów czy faktury bo nie zawsze tak jest.

Tu jest to bardzo prosto wyjaśnione:

https://www.infakt.pl/blog/sprzedaz-bezrachunkowa/

Tak właśnie sprzedaję od lat. Jeśli klient ma taką potrzebę to mi zgłasza i dostaje fakturę.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg A więc jednak jest faktura - powinna być dołączana do każdej przesyłki. Klient powinien otrzymać dowód zakupu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 

Dyskusja z tobą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak na koniec przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z tego, że wygrał.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg aż mnie ciśnie w dołku , mam bana na fotki 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Dyskusja z tobą to tylko eskalacja konfliktu. Po co ty mi w ogóle wskazujesz jakieś ekstremalne przypadki, kiedy zazwyczaj wszystkie firmy wystawiają paragon lub fakturę? Klient ma prawo otrzymać dowód zakupu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Klient ma prawo otrzymać dowód zakupu" - ale nie każda firma ma obligatoryjny obowiązek go wystawiać. Czego w tym nie ogarniasz (to może ktoś ci narysuje)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Nie prowokuj, nie próbuj robić bagna z kolejnego wątku, nie poniżaj.

Do przewidzenia było, że wywąchasz ten temat i będziesz gryzł.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Jezus Maria...

😂🤣😂🤣😂🤣😂

A po gołębiu to spłynęło jak po kaczce😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg odpuść , to taki typ człowieka , innemu wypomni , ale do własnego błędu pomimo wskazania się nie przyzna i jescze eeeechhhh....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria ty odpuść tego rodzaju uwagi, to nie jest wątek o mnie!

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Dane firmy

Allegro.pl Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań
NIP: 5252674798
 

 C. Akceptacja naszej Oferty oznacza, że wyrażasz tym samym żądanie wystawienia faktury VAT jako dokumentu potwierdzającego zakup towarów zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług. Faktury za zakupiony produkt są przesyłane w formie elektronicznej. W związku z tym, akceptacja naszej Oferty stanowi jednocześnie Twoją zgodę na przesyłanie faktur w formie elektronicznej, w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

To jest wątek o paragonach, a nie o czasie automatycznego zakończenia dyskusji, więc po co odnoszenie się do czegoś kompletnie niezwiązanego z tematem i wytykanie komuś, faktycznych bądź nie, potknięć w jakimś innym wątku?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 sprzedawca może to zrobić w formie elektonicznej. Nie musi być dołożona do paczki. Jesli w formie elektronicznej to wówczas faktura na osobe fizyczną. To jest dopuszczalne prawem i coraz częsciej stosowane na allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Wiem o tym. Mi się to tylko raz zdarzyło, sprzedawca po kontakcie musiał mi wyjaśniać, gdzie i w jakim powiadomieniu jest ukryta faktura, a była ukryta pod dodatkowym linkiem. Zazwyczaj mam papierowy dokument i wtedy nie ma żadnego problemu.

oznacz moderatorów