anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może być wiarygodny

Michus1111
#1 Nowicjusz#
  • Witam. Chciałbym kupić tel. z poniższego linku: https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-10-pro-6-gb-128gb-szary-12576142896  ale jednak mam wątpliwości, ponieważ sprzedaje to osoba prywatna, ma ich (telefonów) kilka sztuk w dużo niższej cenie. Chciałbym ten telefon wziąć na raty i obawiam się, że bank wypłaci sprzedającemu pieniądze  a mnie zostaną raty. Czy jest możliwość jakiejś weryfikacji tej osoby? 
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie wiesz o co prosisz xD. Jak się allegro bierze za weryfikacje osoby z kilkoma telefonami to robią to tak: Zakładają blokadę na konto, zdejmują wszystkie aukcje, a potem proszą o zdjęcie osoby z telefonem i dowodem osobistym. Odpowiadają przy tym raz na 2 dni xD. Przez ostatni miesiąc widziałam przynajmniej kilka takich tematów. Potem nawet uczciwy sprzedawca wygląda na oszusta, bo przecież blokadę ma i głupio się tłumaczy, że allegro nie odpisuje.... 

A tak na serio to Twoje ryzyko i musisz się sam zastanowić czy warto. Zwrotu nie będzie ale w razie czego masz reklamację, POK itp. Możesz jeszcze dopytać przed zakupem czy telefon jest na pewno własnością sprzedawcy i czy nie ciążą na nim żadne raty. A po zakupie sprawdzić na wszelki wypadek IMEI w necie. Zawsze będzie to dodatkową podstawą do zwrotu z POKu gdyby coś nie grało...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Michus1111 trudno wyrokować , sprzedawca pomimo kilku sprzedaży nie ma ocen , ale o niczym to nie świadczy . Jest na gadane kilka postów u sprzedaży telefonów obciążonych spłatą u operatora , w takim wypadku masz raty w banku oraz zablokowany przez operatora telefon . Poproś sprzedawcę o numer imei telefonu i sprawdź w systemie . Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy i w skrajnym przypadku otrzymasz zwrot kasy , a czy warty tego jest Twój stres musisz sam wyważyć .

oznacz moderatorów