anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedający może mi obniżyć zwrot?

Client:49405609
#1 Nowicjusz#

Hej. zwróciłem dzisiaj produkt ale sprzedający chce obniżyć cenę zwrotu. Produkt był używany z 4 razy.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

A3dam
#19 Nestor#

@Client:49405609 
Konsument korzystający z prawa odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny odpowiada za każde zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem używania rzeczy zwracanej.
Jeżeli produkt był używany (przynajmniej raz) i jego wartość uległa zmniejszeniu (np. cena rynkowa takiego produktu w tym stanie) to kwota zwrotu może być zmniejszona.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:49405609   "Produkt był używany z 4 razy."  Jeśli produkt ma ślady użytkowania to sprzedający ma prawo obniżyć zwrot.

Jak sam piszesz produkt był kilkukrotnie uzywany. Zgodnie z przepisami konsument ma prawo zapoaznac sie z zakupionym przedmiotem wyłącznie w taki sposób w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym.W przypadku przekroczenia tych uprawnien za spowodowanie obniżenia wartości produktu odpowiada konsument.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Client:49405609 Sprzedawca na allegro nie jest darmowa wypożyczalnia dla ciebie.

Czy kupując nowy produkt chciałeś by otrzymać produkt używany przez mnie 4 razy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49405609 Jeżeli towar nie ma śladów użytkowania, wygląda jak nowy, sprzedawca niczego nie może obniżać. 

Jeśli są ślady, może pomniejszyć zwracaną kwotę proporcjonalnie do zmniejszenia wartości rzeczy. 

oznacz moderatorów