anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający powinien zwrócić koszty przesyłki jeśli była różnica w opisie aukcji co a realu ?

sobana1968
#7 Wielbiciel#

Witam

Zakupiłem srebrną bransoletkę według opisu aukcji o wadze 58,9g i długości około 22cm (to około było w opisie aukcji a w górnych parametrach było 22cm) Liczyłem że  będzie około -+0,5cm a nie 2cm , co spowodowało ze bransoletka ni jak wyglądała na moim nadgarstku  .Zdjęcia zgadzały się z tym co do menie dotarło i nic poza tym .Waga 47,9g  i długość 24 cm (co sprzedający skwitował ze jest to około 22 🙂 ) Na bransoletce była metka z waga 58,9g i cena 530zł .  Moja waga i moja miarka może nie są zbyt profesjonalne ale im ufam. Sprzedający poprosiło zwrot w celu weryfikacji co niezwłocznie zrobiłem. w formularzy jest kwota którą zapłaciłem  bez kosztów przesyłki. Zastanawia mnie czy sprzedający powinien zwrócić koszty przesyłki skoro jest tak różnica miedzy opisem a rzeczywistości ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@sobana1968 jeśli dokonałeś zwrotu a nie reklamacji to za odesłanie nie ma obowiązku zwracać 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sobana1968
#7 Wielbiciel#

Dokonałem zwrotu który był darmowy. Wcześniej zapłaciłem za przesyłkę kupując towar. Chodzi mi o zwrot kosztów przesyłki przy zakupie który poniosłem czy powinien sprzedający zwrócić skoro jest taka różnica w wadze zakuponego towaru

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sobana1968 jeśli chodzi Ci o koszt dostarczenia do Ciebie, to przy zwrocie sprzedawca musi oddać to co wpłaciłeś towar i najtańszy koszt wysyłki do Ciebie jaki ma w ofercie ( nie liczymy odbiorów itp)  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sobana1968 Zwraca Ci całość z tym że jak wybrałaś jakiś inną dostawę niż najtańszą to niestety wartość towaru + najtańszą przesyłkę w danej ofercie.😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zwrot to koszty odesłania ponosi kupujący(darmowy ze Smartem albo paczkomat) a jeżeli reklamowałeś to tak sprzedający musi zwrócić Ci koszty odesłania.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Może bardziej uściślę temat.

Długość bransolety - ok. 22 cm - jak nie była podana tolerancja, to nie można zakładać "swojej tolerancji" i liczyć w/g własnych reguł.

Następna rzecz - piszesz, że Twoja miarka i waga nie są profesjonalne, czyli nie można im ufać (a Ty piszesz, że im ufasz).

Teraz patrz, z jakiego powodu dokonałeś zwrotu towaru.

Zwrot towaru - to jedna rzecz, mało istotna. Powód zwrotu - to druga rzecz, bardziej ważna.

Powód zwrotu:

- reklamacja - sprzedawca rozpatruje reklamację (pozytywnie lub negatywnie). Pozytywnie - wysyła Ci prawidłowy towar, zwracając koszt jego odesłania (może miałeś darmowy). Negatywnie - odsyła Ci towar, bez zwrotu Twoich kosztów odesłania, może również stwierdzić, że reklamacja jest bezzasadna i obciążyć Cię kosztami przesyłki zwrotnej

- odstąpienie od zawartej umowy - zaznaczasz "bez podania przyczyny", towar wysyłasz na swój koszt, sprzedawca zwraca Ci koszt przedmiotu + koszt najtańszej przesyłki. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

sobana1968
#7 Wielbiciel#

Jeśli brak tolerancji w opisie to sugerujesz że tak jak zrobił sprzedający pisząc ok 22cm równie dobrze mogło by być i 19 cm jak i 24 cm i nadal jest to ok? 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@maxr01 akurat co do tolerancji błędu, to zgadzam się z @sobana1968. Jeśli aukcje nie zawierają takiej informacji, że wymiary mogą się różnić do X cm, to należy założyć, że parametry są możliwie jak najbardziej dokładne. W tym wypadku więc, nawet mimo że to tylko 2 cm, klient ma prawo narzekać, że dostał towar niezgodny z opisem.

oznacz moderatorów

sobana1968
#7 Wielbiciel#

Prosta sprawa jak zakladam na rękę bransoletkę 22cm jest ok trzyma się w okolicy nadgarstka iwizualnie wygląda dobrze. Zaś 24cm wiszą do połowy dłoni i widać ze jest dużo za duża. Przy zakupie bransoletek długość podana w ma kolosalne znaczenie. 

oznacz moderatorów

sobana1968
#7 Wielbiciel#

Sprawa zakończona o mojej myśli. Dostałem cały zwrot kwoty którą zapłaciłem i przeprosiny za pomyłkę. Dziękuję wszystkim uczestnika dyskusji za udział i ich opinie.

oznacz moderatorów