anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy takie działania są legalne?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Wziąłem udział w licytacji telefonu stacjonarnego seniora L2465 TOPCOM 211279. Pierwsza licytowana kwota pozwoliła mi tę licytację wygrać, co wydało mi się podejrzane. W najczarniejszej wizji nie podejrzewałbym jednak iż ktoś zdecyduje się wystawić na licytację zepsuty przedmiot, czyli rzecz do wyrzucenia. Moja łatwowierność nie skłoniła mnie do przeczytania oferty szczegółowo. Owszem, oferent napisał, że cztery klawisze nie działają o czym, niestety, przekonałem się, kiedy telefon był już w moich rękach. Naturalnie szybko się uczę i będzie to ostatni zakup w którym ufność wzięła górę nad przezornością. Ja nigdy bym się nie zdobył wystawić na licytację bubla, czy towar niesprawny, wadliwy. Pragnę się zapytać właścicieli Allegro, czy takie postępowanie jest w świetle przepisów, legalne?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
pulkownik66
#19 Nestor#

@Dusigrosz3  Jeżeli w ofercie były opisane wszystkie wady przedmiotu, to jest to jak najbardziej legalne.  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Dusigrosz3 Tak, jest legalne. Na Allegro można wystawiać towary niekompletne, uszkodzone, do naprawy, do renowacji itp. Jeżeli w opisie aukcji była informacja o wadach, to Twoje przeoczenie.

oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Ja rozumiem, że może ktoś potrafi naprawić zepsuty sprzęt albo kupi na części ale uważam, iż stan sprzętu powinien być zasygnalizowany w tytule oferty a nie gdzieś na dole w opisie. No cóż, telefon wylądował w śmietniku, bo ja nie miałbym odwagi wciskać komuś bubla. Nauczka nie pójdzie w las ale sprzedaż uszkodzonego sprzętu, winien być ujęty w jakieś ramy, które chronią klienta.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Dusigrosz3

Po lewej. na stronie, masz kolumnę z filtrami: nowe, powystawowe, uszkodzone itd.

 

 

oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Nie wiedziałem, dziękuję za wskazówkę.

oznacz moderatorów
hirek911
#7 Wielbiciel#

Tytuł ofert to tytuł oferty a opis to opis coś jeszcze wytłumaczyć ? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dusigrosz3 Tak, jest legalne, ponieważ w tej ofercie Sprzedający bardzo wyraźnie napisał i zaznaczył, że przedmiot jest uszkodzony. 

_HolaOla__0-1624810457938.png

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Ten sprzedający nie był do końca uczciwy w jeszcze jednej sprawie. Uszkodzony telefon miał cenę 56zł. Kiedy "wygrałem" licytację i musiałem go kupić, okazało się, że wysyłka to 17zł. Zatem za telefon zapłaciłem prawie jak za nowy.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Dusigrosz3  Znowu był nieuczciwy? Najpierw nie doczytałeś że to uszkodzony sprzęt, potem że przesyłka nie jest za darmo, tylko jej koszt to 17zł i twierdzisz że to sprzedający cię oszukał? Weź ty się opamiętaj i nie wypisuj takich bzdetów.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Dusigrosz3 przykro mi, że jesteś niezadowolony z zakupu i ceny dostawy, jednak w tej ofercie miałeś możliwość wybrania tańszej opcji dostawy - Paczkomatu InPost za 8,99 zł. To, że sprzedający miał taką cenę ustawioną za przesyłkę kurierską oraz to, że wybrałeś tą opcję nie świadczy o jego nieuczciwości.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Otóż sprzedający wystawił jedną cenę za przesyłkę, t.j. 17zł. Alternatywnych wyborów nie było. Wyznam, że pojawił mi się pomysł, by wycofać się z transakcji ale jako stały klient Allegro, poniósłbym konsekwencje.

oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Wszystkie komentarze przyjmuję z pokorą. Ale poddaję pod rozwagę inne spojrzenie na problem. Telefon jest przeznaczony dla seniora. Senior to często oznacza ufność, niedowidzenie i niezrozumienie. Gdyby w tytule oferty było napisane "Licytacja telefonu uszkodzonego (z wadami) nadającego się na części lub do naprawy", graniczyłoby to z pewnością, że żaden senior nie nadział by się na taką ofertę. Oferta, której stałem się ofiarą, zawierała stosowną informację ale w środkowej części opisu urządzenia. Na co liczył oferent? Jedynie na naiwność kupca-seniora. Spełniłem nadzieje cwaniactwa. Informacja w tytule oferty, byłaby moim zdaniem przejawem uczciwości.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Dusigrosz3 "Gdyby w tytule oferty było napisane "Licytacja telefonu uszkodzonego (z wadami) nadającego się na części lub do naprawy", graniczyłoby to z pewnością, że żaden senior nie nadział by się na taką ofertę" - tytuł oferty jest ograniczony do 50 znaków. Od umieszczania informacji o stanie przedmiotu są parametry (które, jak już ktoś napisał Ci wcześniej, możesz filtrować).

PS Znalazłem tę ofertę - byłeś jedynym licytującym, dostawa była od 8,99 zł (paczkomat), niemniej jednak sprzedający popełnił taki błąd, że parametr "stan" ustawił jako "używany" (a, IMHO, powinno być "uszkodzony"), więc za to powinien dostać po uszach (bo akurat w kategorii, w której był wystawiony ten przedmiot, taki stan ustawić można).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Nareszcie ktoś podziela moje zdanie. Z paczkomatu nie mógłbym skorzystać, bo jestem osobą niepełnosprawną. Dziękuję.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@Dusigrosz3  "Z paczkomatu nie mógłbym skorzystać, bo jestem osobą niepełnosprawną."

To też jest wina sprzedawcy?

oznacz moderatorów
Dusigrosz3
#7 Wielbiciel#

Nie, to jest usprawiedliwienie, dlaczego nie zmniejszyłem ryzyka strat. I proszę spoglądać na sprawę trochę szerzej a nie tylko z perspektywy cwaniaka z dużą dozą bezduszności.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Dusigrosz3 jeśli był to zakup od firmy masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni, odzyskasz co wpłaciłeś jedyne co koszt odesłania będzie po Twojej stronie 🙂

Ps. przy paczkomacie zawsze ktoś się kręci i pomoże, sam kilka razy ogarniałem odbiór osoby co była na wózku 🙂 chyba że w ogóle nie wychodzisz z domu to pozostaje kurier 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Legalne. Nikt nie zabrania sprzedawać przedmiotów uszkodzonych.

Opis zawierał taką informację.

Osobiście spotkałem się z opisem zawierającym taką sprzeczność:

"laptop 100% sprawny, tylko ekran nie działa".

To dopiero jaja😁

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Bez urazy, ale moim zdaniem w tej sytuacji, to nie sprzedawca jest cwaniakiem.

oznacz moderatorów