anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to może być oszustwo ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
martyna11105
#8 Zapaleniec#

Witam.Wczoraj zakupiłam przedmiot na allegro lokalnie za 2000 tys. Sprzedający udostępnił aukcję, z początku wydawało się że jest ok.Wybierałam opcje wysłania, paczkomaty.Pisał na what's app prosił o kod blik.. Prosił o screen dowodu wpłaty pisał że kolejnego dnia wyśle. Rano sprawdzam - brak zdjęcia profilowego, który miał niby z żoną i dzieckiem , wiadomość dostarczona ale nie odpisał jak zapytałam czy wyśle sprzęt.. Co robić w takim wypadku jeśli okaże się oszustem? Bardzo proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@martyna11105 Nie widzę na Twoim koncie takiego zakupu. Możesz mi podać numer oferty lub link do niej?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
martyna11105
#8 Zapaleniec#

Oferta nr 6DEE158D-D53F-42C8-B47D-7B9DBC483D86

oznacz moderatorów
martyna11105
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2021-04-25-20-54-15-113_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@martyna11105 W tej ofercie nie doszło do zakupu za pośrednictwem Allegro Lokalnie, więc niestety nie mamy możliwości udzielenia pomocy.

Widzę, że sprzedający zakończył ofertę wczoraj wieczorem. Jak rozumiem stało się to po kontakcie z Tobą. Spróbuj jeszcze raz do niego napisać lub zadzwonić. Jeśli w ciągu kilku dni nie uda się wyjaśnić tej sprawy, pozostaje kontakt z policją.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@martyna11105 Zdjęcia profilowego? Gdzie? Jak płaciłaś? Przez Allegro, czy na jakiejś stronie podesłanej przez sprzedawcę?

To najprawdopodobniej oszustwo, na Allegro Lokalnie płaci się tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-zaplacic-za-zakup-na...

Jeśli kupiłaś na Allegro (kliknęłaś Kup teraz) i masz dowód wpłaty, możesz się starać o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

Jeśli kupiłaś poza Allegro, zostałaś oszukana.

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Na 99% zostałaś oszukana, nie podaje się obcym osobom kodu blik. Można zgłosić to policję, ale raczej możesz się pożegnać z pieniędzmi 😞

oznacz moderatorów
martyna11105
#8 Zapaleniec#

Na razie sprzedawca odpisuje na allegro lokalnie, jeśli jednak w ciągu kilku dni nie wyśle zamówienia zgłoszę sprawę na policję. 

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Jak zakończyła się sprawa? Została zgłoszona na policję czy jednak się dogadaliście? 

Mam podobną  sytuację z tym że ja byłem na 100% oszukany;(

oznacz moderatorów