anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w tym przypadku muszę rezygnować z zakupu?

Client:89986192
#7 Wielbiciel#

Udało mi się zakupić przedmiot. Niestety kilka godzin po transakcji, sprzedawca wysłał wiadomość, że mam anulować zakup bo cena była błędem.  Produkt był kupiony w cenie 5 zł , obecna cena 55 zł. Wiem , że istnieje prawo pozwalające powołać się sprzedawcy na błąd o ile różnica w cenie jest rażąca. W tym przypadku mam wątpliwości czy ta różnica należy do rażących, dodam też że to chiński produkt dostępny na chińskich aukcjach w cenie 4-15zł. Czy w tej sytuacji oceniając wartość przedmiotu bierzemy ceny jakie można spotkać w kraju, czy istotna jest cena taka jaką możemy spotkać przy tym produkcie ogólnie na świecie?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

gierland
#12 Orędownik#

Client:89986192 Pamiętaj o jednej rzeczy, jesteśmy ludźmi, każdy ma prawo do pomyłki, także sprzedawca. Dzisiaj pomylił się sprzedawca jutro możesz pomylić się TY. Po co kruszyć kopie o bzdury...

W tym wypadku sprawę może rozstrzygnąć tylko sąd.. ale czy dla 50 zł warto i czy w ogóle sąd się tym zajmie... odpowiedz sobie sam.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

gierland " jesteśmy ludźmi"

Dla  xyz96 to nie jest oczywiste ,dla niej są tylko kombinatorzy sprzedawcy(większość na allegro) i ich ofiary kupujący.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O, przyszedł następny i będzie atakował, jak zwykle. Pilnuj siebie i tego, czym dla ciebie są kupujący, skoro zawsze im tylko utrudniasz zamiast pomagać.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Oczywiście, bardzo pomagasz "kupującemu" który odesłał zwrot do cioci z Berdyczowa i chce zwrotu pieniędzy od sprzedawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Strach pomyśleć nawet, co by się działo, gdybyś ty cały dzień tu pomagał kupującym 😄 Boże! 🙂

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96  Rzeczywiście pomogłaś.😎

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Uderz w stół a nożyce się otworzą 😄 

Xyz , naprawdę daj sobie spokój, bo nie znasz realiów i się kompromitujesz, to że Ty poszedłbyś za złotówkę się sadzić, nie oznacza, że każdy ma taki tok myślenia. 

Człowiek może wejść na forum raz na pół roku wybrać losowy wątek i wszędzie jesteś Ty. 

Za przeproszeniem, aż rzygać się chce ... 

Rozumiem, że jesteś starym kawalerem na emeryturze a forum jest Twoim życiem, ale nie dyskredytuj zdania innych, bo jak sama nazwa wskazuję na forum, każdy może się wypowiadać. 

Jak masz silną potrzebę załóż fundację, albo leć na SOR przydasz się tam na pewno bardziej aniżeli tu. 

Jeżeli jesteś tak istotny dla allegro na tym forum , zrób zbiór złotych myśli i niech zrobią z tego coś na zasadzie "czatbot Alina" 🙂 

 

Wracając do sprawy, pamiętaj, że sprzedawcy są też konsumentami i każdy z nich zapewne ma swoje własne doświadczenia związane z zakupami.  Zdecydowana większość sprzedawców utrzymuję co raz to wyższe wymagania portalu, potwierdzając tym samym swoją wiarygodność i rzetelność w podejściu do swoich klientów. Wszędzie zdarzają się wpadki i błędy, klienci bez problemu mogą skorzystać ze zwrotu powołując się między innymi na " zakup przez pomyłkę " 

A to, że większość takich zakupów wiąże się z nadużywaniem SMARTA, aby dokoptować coś na siłę do zamówienia to wg. Ciebie jest w porządku ?! Zważywszy, że sprzedający dokładają się do tego interesu, o dodatkowej pracy i kosztach już nie wspominam. Tylko po to aby, ktoś mógł zaoszczędzić kilka złotych na przesyłce. 

 

Próba wykorzystania cudzego błędu to .... ( sam sobie dopowiedz ) Zwłaszcza mając świadomość, że cena rynkowa jak podał sam zainteresowany jest ponad 300% wyższa, od tej z tego konkretnego zakupu. 

Patrzę na to wszystko jak człowiek, i nie widzę o co tu bić piane. Kilkanaście złotych ?! Serio ... 

Chętnie wyłożę te różnicę za sprzedającego proszę tylko podać numer konta 

 

Paczka z Chin też nie idzie za darmo, tylko ktoś do tej usługi dopłaca ( rząd chiński ). Nie wiem jak we współczesnych czasach, gdzie rządzi pieniądz można jeszcze w takie rzeczy wierzyć xD

 

 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lopes1990

"Paczka z Chin też nie idzie za darmo, tylko ktoś do tej usługi dopłaca ( rząd chiński ). "

Ale z tym rządem Chińskim po pojechałeś 🤣 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@ZibiK30 

Jeżeli dają dopłaty do paczek, fundują ulgi podatkowe to jak to inaczej nazwać ?! 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lopes1990 Nie wiem, ale przy takim ustroju i warunkach pracy dopłacają im do paczek? Nie słyszałem o tym, ale może masz racje 😉 stąd wolą sprzedawać za granicę 😄

Ale to coś nowego dla mnie, muszę zasięgnąć na ten temat więcej wiedzy z ciekawości 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Ale z tym rządem Chińskim po pojechałeś" - nie pojechał, bo to akurat jest fakt. No nie mów, że nie wiedziałeś🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Na serio nie wiedziałem i nie mogę nic na ten temat znaleźć. masz jakiś link do wiarygodnej informacji?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lopes1990 Daj sobie już spokój z tym atakowaniem mnie z kilku kont, nie twoja sprawa kim jestem i nie twój interes. Kompromitujesz się tylko tymi atakami, robisz to systematycznie od dawna, to niemal twoje główne zajęcie na tym forum. Tak, wszędzie jestem ja, bo tak mi się podoba, choć nie podoba się to sprzedawcom, stanowiącym tu zdecydowaną większość. Jak ci się chce rzygać, to się wyrzygaj, poczujesz się lepiej. I nie wydawaj mi poleceń, daruj sobie. Ja się do ciebie nie przychrzaniam.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

 

Jakie systematycznie, skoro w dniu wczorajszym były to moje pierwsze posty od dłuższego czasu. 

Mam wyłącznie jedno konto zarówno na allegro jak i na gadane. 

Odrobine jesteś chyba przewrażliwiony/przewrażliwiona/przewrażliwione na swoim punkcie, a sądzę, że jest to już nawet obsesja.

Świat naprawdę nie kręci się wokół Ciebie, ale Twoje życie wobec tych "strasznych" sprzedających już tak. 

 

To nie jest kwestia podobania tylko nadmiaru wolnego czasu i chęci propagowania głupot, nic poza tym. 

W każdym jednym poście nawołujesz ludzi do konfliktów i podsycasz temat, zamiast sugerować kompromis jak każdy racjonalnie myślący człowiek. 

Raz podpierasz się regułkami za chwilę piszesz, że można nimi dowolnie żonglować, każdy człowiek z co najmniej przeciętnym IQ czytając te wypociny łapie się za głowę.

" Ja się do ciebie nie przychrzaniam." - dyskredytujesz każdego sprzedającego bez wyjątku to naprawdę mi wystarcza 🙂 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lopes1990 No i git 🙂

Kolejny wątek zmieniasz w wątek o mnie. Tutaj nie atakujemy i nie szydzimy z innych forumowiczów, tutaj piszemy w temacie zadanym przez autora. W każdym zdaniu dążysz do konfliktu ze mną i podsycasz spór. Pisz dalej, krytyka sprzedawców nie robi na mnie żadnego wrażenia 🙂 To nie jest forum sprzedawców. Już mi tu sprzedawcy wszystkie choroby i obsesje wmawiali, nie jesteś pierwszy, a mi to wszystko lotto.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Pisz dalej, krytyka sprzedawców nie robi na mnie żadnego wrażenia" - to ciekawe dlaczego ciągle zgłaszasz posty, które rzekomo nie robią na tobie żadnego wrażenia😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

swzk. Znowu próbuje robić śmietnik z wątku, to już codzienność.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@xyz96  TSKSS

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na wszystko i na wszystkich przychodzi czas, odpowiedni.😏

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Oczywiście, że większość tutaj wypowiadających się to sprzedawcy. A Kto ma się wypowiadać?

Ciekawe co by było, gdyby przy zakładaniu wątku były do wyboru opcje typu: kto ma się wypowiedzieć w wątku:

- inny kupujący

- teoretyk ("sypiący" jedynie suchymi aktami prawnymi, linkami do regulaminów itp., nie mający żadnej praktyki)

- doświadczony sprzedawca (często z 10-20 letnim stażem na All, mający za sobą setki tysięcy transakcji i spory bagaż doświadczeń związanych z różnymi problemami transakcyjnymi)

Jakoś nie zauważyłem, żeby wypowiadający się tutaj sprzedający działali na niekorzyść kupującego. Wręcz przeciwnie, bazując na własnym doświadczeniu, każdy stara się znaleźć jakieś praktyczne rozwiązanie.

xyz96 "sypie" linkami do regulaminów, przepisów itp. - to też forma pomocy, chociaż teoretycznej. Do tego dochodzą jeszcze porady sprzedających, dążących do szybkiego rozwiązania problemu od strony praktycznej. To od kupującego zależy, jakie rozwiązanie sobie wybierze.

@Client:89986192 - odnośnie tego zakupu - wg mnie jest to ewidentna pomyłka. 5 a 55zł to spora różnica. Nie sugeruj się tym, że możesz to samo kupić za 4, 10 czy 18zł. W przypadku chińszczyzny różnie z tym jest. Czasem też coś chińskiego sprzedaję, ale trzeba nieco stracić, żeby dobrze trafić. Np. kupujesz w jednej chińskiej hurtowni (ale już w Polsce, na FV), towar za 10 zł. I wszystko jest "cacy". Kupujesz w drugiej o połowę tańszy - niby to samo, ale połowę wyrzucam, gdyż jest to szmelc - inni sprzedają. Jak ten towar przejdzie jeszcze przez polską "normalną" hurtownię, to już nie będzie kosztował 10 zł, tylko 20 zł - ale mogę reklamować nawet po dłuższym czasie, nawet dopiero po sprawdzeniu przy sprzedaży.

Skąd wiesz za ile ten sprzedający kupił towar? Może go kupił za 30 zł?

Oczywiście nikt nie odmawia Ci prawa do prowadzenie dyskusji ze sprzedającym (za te 5zł), otwierania sporu na Allegro, wytoczenia sprawy w sądzie i na koniec wystawienia negatywa.

Lecz myślę, że prościej byłoby anulować zamówienie i kupić jeszcze taniej - za te 4zł, jak piszesz. Teraz sobie policz, ile czasu zajęło Ci pisanie tutaj i próba "rozwiązania" problemu. Czy to jest warte tych 5 zł?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów