anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wy też dostajecie takie podejrzane e-maile od Allegro?

czarna1106
#7 Wielbiciel#

Czy wy też dostajecie takie podejrzane e-maile od Allegro?
To już 3 e-maila o mojej szansy na wygranie bonu na 2000 zł
Dziwnie wyglądający e-mail i cała treść.
Oczywiście nie klikam w linka ale podchodzi to szwindlem.
allegro_oszust.jpg

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

To raczej nie jest mail od Allegro. Sprawdź nadawcę wiadomości. W nic nie klikaj. To pewnie próba wyłudzenia danych.

oznacz moderatorów

czarna1106
#7 Wielbiciel#

Od początku mi nie grało kilka szczegółów. Byłam przekonana na 100% że to oszustwo ale niestety nie ma jak skontaktować się bezpośrednio z Allegro więc dla przestrogi wkleiłam to tu 🙂

allegro_o.jpg

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@czarna1106najszybciej przez

Czat Allegro

z zakładki https://allegro.pl/pomoc

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@czarna1106

możesz spróbować zgłosić phishing@allegro.pl
może Allegro zainteresuje się tym

oznacz moderatorów

czarna1106
#7 Wielbiciel#

Już poszło 🙂 
Nie wszyscy są ostrożni jak ja a nawet ja czasem czegoś nie zauważę ale chciałam się tym podzielić i ostrzec innych 🙂
Dzięki

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@czarna1106, dziękuję Ci bardzo za sygnał i ostrzeżenie innych. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarna1106 Owszem, dostaję od kilku dni (tylko na mejla powiązanego z allegro), tyle że u mnie grafika jest blokowana przez klienta poczty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A czy ktoś rozsądnie myślący uwierzyłby w to, że ALL rozdaje prezenty w takiej kwocie?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 gdyby takich by nie było to z pewnością by nikt się takimi mejlami nie trudził, a uwierz mi każdy z nich by się obraził lub wkurzył jak byś mu powiedział ze nie jest rozsądny

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

czarna1106
#7 Wielbiciel#

Po to napisałam. Każdy z Was ma rodzica który mógłby dostać takiego e-maila. Ci ludzie są w różnym wieku i nie każdy jest w stanie rozpoznać oszustwo. Po prostu ostrzeżcie Ich aby uważali, aby nie klikali, aby chronili swoje dane. Oni często nie widzą zagrożenia. Oni często nie nadążają za światem który ich otacza. Ten wątek juz istnieje dzięki mnie. Może będzie bardziej widoczny dzięki Google. Może i Allegro zrobi jak to Oni potrafią fajną reklamę tym razem społeczno ostrzegawczą, kasę na to mają. 😉

Niestety teraz jest tego bardzo dużo, a wystarczy chwila nieuwagi, Twoje zmartwienie, roztargnienie, zamyślenie. To może przytrafić się każdemu kto będzie miał CHWILĘ  ZADUMANY. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze że zgłaszasz i ostrzegasz tu innych szkoda tylko że niektórzy za szybko reagują na takie super okazje i mają swoją chwilę radości a potem płacz i czyszczenie konta. Meile z takimi "cudownymi nagrodami " powinny być z automatu blokowane i nie powinny mieć prawa dotarcia do potencjalnego klienta.

oznacz moderatorów

Client:40308883
#1 Nowicjusz#

tez dzis otrzymałam, nawet na adres mailowy który nie jest powiazany z moim allegro.

2021-05-04_15h20_22.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40308883 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś czujność i dzięki, że dzielisz się tym z nami. Takie podejrzane wiadomości możesz podsyłać od razu za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres: phishing@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kruszynka_mz22
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20230912_121358_Poczta.jpg

oznacz moderatorów