anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Deklaracja czasu wysyłki a czas dostawy wyświetlany na Allegro

PanTrabalski
#7 Wielbiciel#

Witam, 

mam problem, kupująca straszy mnie negatywem, a wpłynie on na naszą sprzedaż ponieważ dopiero zaczynamy naszą przygodę z Allegro.

Mamy deklaracje, że jeżeli produkt zostanie zakupiony do godziny 10.00 zostanie wysłany tego samego dnia. 
klientka zakupiła produkt w piątek po godzinie 11.00 przy produkcie wyświetlało jej się, że dostawa w sobotę. Co jest nierealne bo paczka wyjdzie dopiero w poniedziałek. 

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Nie chcemy negatywa a Pani nie rozumie, że to niezależne od nas.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Pani nie rozumie to nie bardzo coś się da zrobić, tak działa to ulepszanie Allegro.😒

oznacz moderatorów

PanTrabalski
#7 Wielbiciel#

Czyli nie ma też szans żeby Allegro jakoś wsparło?  W ogóle jest jakaś możliwość ingerencji Allegro w komentarze? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PanTrabalski Tak jest, musi naruszać regulamin albo obrażać. Takie wpisy o deklarowanym czasie wysyłki były tu i niestety nic nie zmienili.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kupujacy-wystawil-mi-ocene-czy-moge-ja...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@PanTrabalski  

1) sprzedawac wiecej tak aby ewentualny negatyw jak najmniej zaniżał średnią

2) wysyłać wolniej tzn NIGDY nie wysyłac produktów kupionych po 10. Wówczas system bedzie pokazywał w miare prawidlowo.

Jeśli sa wachnięcia z szybkością wysyłki i wysylaliście produkty kupione po godz 10 wówczas sytem wyliczy przewidywany czas dostawy na podstawie wczesniejszych wysyłek ( niezależnie od Waszych deklaracji) i w takich sytuacjach zwsze bedą bledne dane. 95% kupujących to roziumie niemniej czasem komus wyjątkowo zelazy na czasie i traktuje te dane jako jedyne wiarygodne.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trochę wczesną godzinę graniczną masz ustawioną a jej może zależało na szybkiej dostawie .Czas dostawy jest tylko czasem sugerowanym przez allegro wyliczanym na podstawie twoich poprzednich wysyłek .Myślę że lepiej będzie sobie godzinę graniczną wpisać nieco późniejszą aby klienci mogli zdążyć przed nią opłacić .Pozostaje ci przekonać klientkę ,przeprosić i może to złagodzi sprawę .Swoją drogą to nawet jak opłaciła w piątek o 11-tej to miałeś czas aby wysłać przesyłkę przed godziną graniczną dostawcy (firmy przez którą wysyłasz).

oznacz moderatorów

PanTrabalski
#7 Wielbiciel#

Tak jest wczesna, zdaje sobie z tego sprawę, ale nie bez powodu została tak ustalona. Po to ustawiliśmy godzinę 10.00 żeby uniknąć takich sytuacji. I teoretycznie moglibyśmy nadać jeszcze tę wysyłkę praktycznie nie. Pamiętaj, że nie muszę zajmować się tylko wysyłaniem paczek na Allegro 🙂 

oznacz moderatorów