anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego do tej pory nie otrzymałem zwrotu środków od Sprzedającego?

serviceopen
#8 Zapaleniec#

Witam, wiem że nie jestem pierwszą osobą z tym absurdalnym problemem ale to już jest lekkie przegiecie.

Jakim wałem my kupujący wykonujemy płatność błyskawiczną czy to kartą czy to blikiem by później w razie zwrot produktu czekać niemal cały tydzień na zwrot swoich środków? dlaczego allegro nie zaktualizowało przez tyle cholernych lat tej absurdalenej metody zwrotów? dlaczego kiedy sprzedający zrobił mi zwrot we wtorek(tak, dostałem tego cholernego maila) ja nadal nie mam środków na koncie? czy to tak ciężko zaktualizować system i wykonywać nam również przelewy błyskawiczne? czy to jest takie trudne? SIC!!!!!!!

Jest piątek a ja nadal nie dostałem swoich pieniędzy, to jest poprostu kpina do kwadratu

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

@serviceopen  Od kogo dostałeś maila, jak od Allegro to kasa pojawi się najpóźniej w ciągu kilku dni, jak nie był to mail od Allegro to sprzedawca nie zwrócił.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@serviceopen Czas to pieniądz 🙂

oznacz moderatorów

serviceopen
#8 Zapaleniec#

Maila dostałem od allegro. Trzeci dzień leci i kasy nie ma. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bo taki zwrot trwa 3 dni robocze, dziś dostaniesz 🙂

oznacz moderatorów

serviceopen
#8 Zapaleniec#

No szczerze wątpie, jest prawie 17ta i nie ma nadal.To są normalnie jaja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@serviceopen No to będą .😁 Spokój tylko nas uratuje.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A po jaką cholerę robić takie wały, dokonywać zakupu i robić zwroty?

To jest dopiero wał... Przez 20 lat zakupów nigdy nie dokonałem zwrotu - nie jestem wałkiem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

serviceopen
#8 Zapaleniec#

Jesteś kretynem czy poprostu chciałeś zabłysnąć??? Prawo do zwrotu ma każdy klient. Ja staram się kupować najczęściej coś czego jestem pewien ale słuchawki(one były tematem zwrotu) to inna bajka szczególnie teraz kiedy w czasie epidemi trudno jest o odsłuch w sklepie stacjonarnym. Słuchawki nie podeszły więc skorzystałem z prawa zwrotu.Co mnie interesuje że przez 20lat nie robiłeś zwrotu? Zwrot to dla Ciebie wał?  Ty jesteś dobry wał.. 

Pieniądze doszły, równe trzy dni czekania. Mogło być gorzej. 

Dzięki za pomoc 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@serviceopen Nic nie zrobisz, zgodnie z przepisami sprzedawca ma czas na zwrot należności niezwłocznie i nie później niż14 dni od odstąpienia od umowy. Allegro również nie ma prawa zmienić tego zapisu ze względu na to że nie może nakazać komuś (sprzedawcy) wcześniej dokonać zwrotu a sami mogą jak i sprzedawca dokonać wcześniej zwrotu, ale to już tylko ich dobra wola

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZibiK30 A gdzie jest napisane ze Allegro może trzymać środki, po zwrocie od sprzedającego?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433 Pośredniczą w transakcjach co nie jest zabronione (taka budowa platformy sprzedażowej)  a zgadzasz się na to poprzez akceptację regulaminu. To praktyki sięgające już czasów odkąd powstał handel. Allegro w sprawach zwrotów jako pośrednika tyczą te same przepisy prawa zwrotu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Pytanie brzmi, nie czy może, tylko ile czasu może?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433 Wiadomo, zgodnie z przepisami 14 dni licząc od dnia następnego po otrzymaniu odstąpienia od umowy. Są pewnie przypadki w których można wydłużyć ten termin z uzasadnionymi przesłankami jak możliwość popełnienia przestępstwa (oszustwa) lub braki formalne lub nieprawidłowości co do źródła lub danych na które mają zostać zwrócone.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów