anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mam płacić za zwrot, jeśli zwrot miał być za darmo

FHU_IandJ
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem monetę kolekcjonerską, ale okazało się, że jest niezgodna z opisem. Zdecydowałem się więc odesłać sprzedającemu wadliwy towar. Przesyłka zwrotna miała być darmowa, co wynikało z informacji na stronie aukcji. Niestety, faktycznie za zwrot musiałem zapłacić 10,99 zł. Jestem w tzw. programie Smart, a wysyłka zwrotna realizowana była przez paczkomat. Ponadto, dlaczego mam otrzymać zwrot tylko za sam przedmiot (co wynika z otrzymanej informacji), a nie za przesyłkę? W takiej sytuacji dwukrotnie zmuszony byłem zapłacić za przesyłkę (do mnie i zwrotną), co jest kwotą całkiem sporą.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot  darmowy przy zakupie Smart jest darmowy ale masz w ofercie podaną metodę zwrotu, wybrałeś zgodnie? Jeżeli była niezgodna z opisem to się reklamuje i wówczas sprzedający zwraca wszystko. teraz załóż dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

FHU_IandJ
#7 Wielbiciel#
W ofercie były dwie opcje zwrotu: Allegro Paczkomaty InPost za darmo oraz pozostałe metody
na własny koszt. Jednak jak przeszedłem krok dalej (do nadania zwrotu), to pojawiło się Allegro Paczkomaty InPost 10,99 zł oraz pozostałe metody na własny koszt. Wybrałem więc opcję Allegro Paczkomaty InPost płacąc 10,99 zł i licząc na to, że Allegro zwróci wpłaconą kwotę.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IandJ podaj proszę numer zamówienia, którego to dotyczy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

FHU_IandJ
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

no ale ta oferta nie ma smart wiec nie mogłeś zwrotu zrobić za darmo 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IandJ Dziękuję, w chwili Twojego zakupu informacja w zakładce "zwroty" w tej ofercie brzmiała następująco:

Zrzut ekranu 2022-11-12 o 18.15.09.png

Dlatego zwrot byłby zrealizowany za darmo jeśli metodą dostawy wybraną podczas zakupu byłby "Allegro Paczkomaty Inpost". Ty zdecydowałeś się na "List polecony ekonomiczny", stąd też zwrot jest zrealizowany na Twój koszt. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FHU_IandJ złożyłeś sprzedawcy reklamacje?

oznacz moderatorów