anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na czas podejmowania decyzji przez bank, kupowane rzeczy nie są rezerwowane ?

q6820s
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dlaczego na czas podejmowania decyzji przez bank, kupowane rzeczy nie są rezerwowane ?

Ostatnio chcąc zakupić kilka rzeczy z kilku różnych aukcji wybrałem Raty jako opcję zapłaty. 
Wypełniłem formularze, po czym Santander przyznał mi raty, po minucie dostałem odpowiedź, że bank nie może sfinalizować umowy, ponieważ nie dostał potwierdzenia zakupu od Allegro/sprzedawców. Pomyślałem sobie, że jakiś błąd, więc spróbowałem jeszcze raz tak jak Pani w banku powiedziała. Znowu dostałem raty na to co chciałem i znowu ta sama sytuacja. Znowu bank nie otrzymał potwierdzenia zakupu od Allegro/sprzedawców. 

Zadzwoniłem jeszcze raz do banku i powiedziano mi, że brakuje jednego z towarów. Sprawdziłem koszyk - wszystko jest i to w kilku sztukach każdego produktu.
Napisałem do Allegro i dostałem odpowiedź, że produkty od jednego sprzedawcy uległy zmianie... sprawdzam koszyk - nic się nie zmieniło jak dla mnie. Sprawdzam, kto sprzedaje te produkty.... oficjalny sklep Allegro... myślałem, że mnie szlag trafi... 
Wyrzuciłem wszystko co było z sklepu (czy też sprzedającego) Allegro, ale już od tamtej pory nie mogłem uzyskać rat, ani w CA, ani Alior, ani Santander.... nikt nie chce dać mi rat. Podczas tych 3min kiedy PayU z bankiem szykują ofertę, ja zostaję odrzucony. 
Supportowi Allegro jest jedynie 'przykro' i w sumie nie mogą pomóc... próbowali zrzucić winę na bank, ale jeśli bank zgadza się na raty i próbuje dokończyć umowę, a Allegro mu to uniemożliwia, to gdzie wina banku ?

Może Allegro to przemyśli i zmieni podejście, a kupujących chciałbym przestrzec przed sklepem/sprzedającym Allegro jak i przed kupowaniem na raty od kilku sprzedających jednocześnie, ponieważ nie działa to tak jak powinno... obecnie zbyt duże ryzyko tego co opisałem powyżej... 


Może ktoś miał coś podobnego i postara mi się pomóc - byłbym wdzięczny. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ech na pocieszenie Ci powiem, że trzeba opinie przed zakupem przeglądać o sprzedawcy, może wcale tak źle nie wyszło...

oznacz moderatorów

q6820s
#8 Zapaleniec#

Zachęcił mnie % pozytywnych... 
Ale to chyba poprosili kolesia od SQLa aby im dopisał, bo za te praktyki sami pewnie inny sklep by ukarali... 
Sprzedawać coś czego się nie ma... a sprawdzałem i te rzeczy co zamawiałem mieli dostępne po kilka sztuk... co za buraki... 
Gdyby po pierwszym razie usunęli je ze swojej strony, a nie tylko zgłaszali, że ich nie mają to byłoby okej. Ku#@$!!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@q6820s dlatego ,że sprzedawcy zależy na najszybszej sprzedaży i ma do tego pełne prawo , nie będzie czekał na decyzję banku , która nie zawsze jest pozytywna .

oznacz moderatorów

q6820s
#8 Zapaleniec#

@kaliszaneczka-x ma rację, spójrz sobie co wyprawia sklep Allegro.. 
Sprzedają coś, czego nie mają faktycznie na stanie, normalny sprzedawca po prostu albo chowa aukcję, albo podnosi cenę do wysokich kwot, aby tylko zachować aukcję, ale kupujący będzie widział, że czegoś nie ma.. 

oznacz moderatorów