anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie wyświetla możliwość dostawy epaka, kolporter?

Puch2
#8 Zapaleniec#

W opcjach zakupu nie mam tych przewoźników mimo że sprzedający ich udostępnia. Sprawdzałem zewnętrznie czy takie punkty odbioru przesyłek na terenie Gdańska istnieją. Istnieją. Sprawdzałem w wielu ofertach sprzedających i tam też przy próbie kupna taka forma odbioru dla mnie nie istnieje. Syn z swojego konta ma tylko kolporter bez epaki. Zakupy dokonywane z komputera.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puch2 podaj proszę numer oferty, w której próbujesz dokonać zakupu. Wyjaśnię to dla Ciebie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Akurat to chciałem kupić. Nawet korespondowałem z sprzedawcą od jakiej sumy ma te darmowe wysyłki. Stwierdził że każdy ma taki wybór jaki ma opcjach dostawy. Niestety u mnie tych dostawców przy próbie kupna nie wyświetla za wyjątkiem płatnego Inpostu. Dziś syn zakupił z swojego konta mi bo jemu się wyświetla. Za to znikł mu punkt z Kolportera w Wrzeszczu w którym odbierałem wczoraj przesyłkę i najbliższy jaki mu się pojawił był centrum Gdańska. Wybrał mi odbiór w Sopocie bo bliżej. Więc zakup mam dokonany. Jednak problem dalej pozostał bo ja wyboru Epaki czy Kolportera nie mam. Sprawdzałem też tego sprzedawcę z aplikacji tel. Tam też przy próbie zakupu brak Kolportera i Epaki. Więc gdzieś w Allegro mam założoną blokadę. Syn ma konto zarejestrowane na mój adres domowy. Zakupów dokonuje mi będąc w Holandii. Często odbieram jego przesyłki. Przypadkowo to odkryłem prosząc syna by skorzystał z swojego Smarta bo sprzedawcy coś kombinują udostępniając bezpłatne wysyłki dla zwiększenia zainteresowania swoimi produktami. Okazało się że on ma te opcje a ja ich nie mam wyświetlanych. Tak po nitce do kłębka powstał ten wątek. Jak wyżej wspomniałem sprawdzałem innych sprzedawców gdzie z listy oferowanej dostawy wyświetla mi zaledwie kilku. Akurat syropy kupuję w hurtowych ilościach ale często są to okazje i opcja Smart do jednego zakupu na 2 miesiące nie wchodzi w grę.

https://allegro.pl/oferta/saturator-sodastream-koncentrat-syrop-energy-drink-10459329906

Za inne ważne rzeczy zapłaciłem wysyłkę mimo że sprzedawcy mają w opcji bezpłatną wysyłkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

U mnie jest taki wybór.😁

oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

@LEW433 niestety ani z komputera ani z aplikacji takiego wyboru nie mam.

oznacz moderatorów

Client:56788806
#8 Zapaleniec#

Czy masz możliwość wyboru jakiegoś punktu allegro one w Gdańsku? Proszę o informację.

oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Punkty które były to się zmyły. Spiesz się szybko bo może być tak że nim zapłacisz to zniknie i ten jedyny punkt:

Siennicka 12c
80-703 Gdańsk
epaka.pl Gdańsk Siennicka
 
Allegro One Punkt
oznacz moderatorów

Client:56788806
#8 Zapaleniec#

Ups i już zniknął 🤔. Przynajmniej u mnie...

oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Punkt na Siennicka 12c jest cały czas dostępny. Przed chwilą sprawdzałem możliwość zamówienia tam przesyłki i wszystko działa.

oznacz moderatorów

dusia-bis
#8 Zapaleniec#

Też mam taki problem...nie kumam czy co? To ta aukcja https://allegro.pl/oferta/klej-szkolny-z-aplikatorem-magic-w-tubie-kamaben-7539646891

oznacz moderatorów

pablo272
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam. Sprawdziłem na kilku aukcjach z Darmową dostawa KOLPORTER-EPAKA sprzedający udostępnia taką możliwość a po wrzuceniu do koszyka i wyborze opcji dostawy już nie ma do wyboru tych punktów KOL-EPAKA i dostawy za 0 zł. Nawet na mapce żaden punkt się nie wyświetla po zaznaczeniu "Pokaż wszystkie" .Czekam aż naprawią bo mam kilka rzeczy do kupienia.

oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

@pablo272  dzięki z podpowiedź z "Pokaż wszystkie". Tam faktycznie są wszyscy dostawcy tyle że niedostępni. Mam uczucie jakbym na wiosce mieszkał a nie aglomeracji pięciu miast dobrze skomunikowanych gdzie mogę skorzystać nawet z niszowych przewoźników. No ale nie mogę bo program pewnie kółeczko 100 metrów koło domu robi i poza tym nic nie widzi to nie ma dostawy :).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puch2 @pablo272 sprawdziłam to na koncie bez Smart! i jest możliwość dostawy do punkut kolporter lub epaka, jednak samych punktów jest znacznie mniej, więc giną przy paczkomatach. Aby wybrać tą metodę dostawy trezba kliknąć "zobacz wszystkie na mapie", a następnie w "pokaż punkty" zaznaczyć kolporter lub epaka, wtedy pokażą nam się tylko te punkty odbioru i będzie do nich możliwa darmowa dostawa nawet bez Smart!

la_nika_0-1634547487893.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest, gdyby nie ale. Punkty pojawiają się i znikają. Opisałem ten przypadek gdzie syn mi ponownie robił zakup i punktu już nie było a przecież dzień wcześniej odbierałem przesyłkę. Punkty Epaki to zaledwie 1% tego co oferuje Epaka na swojej mapie punktów. Pewnie to naprawicie lub nie. Kolporter faktycznie na mym terenie ma mało punktów, lecz nie zamykają ich z dnia na dzień. Tym miłym akcentem kończę idąc odebrać paczkę z zakupioną zawartością.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puch2 nie jest ich jeszcze wiele, wciąż pracujemy nad tym, aby ta metoda dostawy była bardziej powszechna, ale na pewno punkty nie powinny znikać. Czy ten, o którym piszesz to punkt na ulicy Kilińskiego 1-5 (A004043)? Chcę to skonsultować z zespołem, który zajmuje się tą metodą dostawy, ale muszę się upewnić, że myślimy o tym samym punkcie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Tak, "Paczka jest w Kolporter, J.Kilinskiego 1-5" to ten punkt który znikł na mapie syna. Ja też go nie mam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Puch2 u mnie też go nie było. Dowiedziałam się, że ten punkt został dezaktywowany i aktualnie jest wyłączony z sieci, dlatego nie mogliśmy go wyszukać w formularzu dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Trafione w 10. Trzeba by jeszcze o tym powiadomić właścicielkę punktu, bo ona nic o tym nie wie :).

oznacz moderatorów

magdamaj87
#7 Wielbiciel#

Mam właśnie taką samą sytuację, dzisiaj odbierałam z punktu kolporter paczkę (jutro idę odebrać kolejną z tego samego punktu), a teraz siadam zrobić zakup i już go nie ma na liście 😕 czy kolporter na ul. Zana w Lublinie (Leclerc) również został włączony?? Dlaczego tak się dzieje??

oznacz moderatorów

tetraton
#2 Obserwator#

Do niedawna odbierałem w punkcie Kolporter na stacji metra Imielin w Warszawie. A tu nagle zniknął!!!
Oferta https://allegro.pl/oferta/esperanza-latarka-czolowa-led-cree-t6-procyon-9223820244

ma rzekomo dostawę przez Kolportera, ale po wejściu w zakup takiej opcji już nie ma!!!!! W ogóle żadne ponkt Kolportera się nie wyświetla. 

 

oznacz moderatorów