anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego sprzedający po zwrocie przedmiotu zablokował możliwość zakupu w jego sklepie

ewik48_2007
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałam zakup obrazu.  Po otrzymaniu przesyłki stwierdziłam ze jednak obraz ten nie pasuje mi do tych które już zakupiłam wcześniej u tego sprzedającego . Długo zastanawiałam się nad zwrotem jednak zdecydowałam się na odesłanie . Zwrot środków nastąpił bardzo szybko. No ale niestety dzisiaj chciałam przystąpić do licytacji kolejnych obrazów , ale niestety okazało się ze nie mam takiej możliwości ponieważ sprzedający umieścił mnie na jakiejś czarnej liście. Szczerze powiedziawszy jestem zdumiona mam, trzy obrazy zakupione u tego sprzedającego wiec zwrot nie był jakimś widzi mi się lecz miałam konkretny powód to po pierwsze po drugie sprzedający umożliwia zwrot towaru bo do tego mam prawo ale żeby to było powodem niemożności robienia zakupów w przyszłości to chyba coś nie tak. 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

xyz96
#21 Demiurg#

@ewik48_2007 Jeżeli zablokował Cię za skorzystanie z prawa do zwrotu, może to stanowić naruszenie art. 135 Kodeksu wykroczeń, jako nieuzasadniona odmowa sprzedaży. Niestety niektórzy sprzedawcy z Allegro nadużywają czarnej listy bo wiedzą, że żaden kupujący do sądu z tym nie pójdzie, a Allegro taką listę im udostępnia.

Możesz jednak nadal u niego kupować. Załóż sobie nowe konto na Allegro i kupisz bez problemu. Sprzedawca blokuje tylko nick, nazwę użytkownika, nie osobę. Pod innym nickiem kupisz. Możesz też poprosić kogoś ze znajomych, z rodziny, aby kupił u niego przedmiot dla Ciebie.

oznacz moderatorów

ewik48_2007
#8 Zapaleniec#

Nie będę zakładać innych kont nie będę prosić znajomych po prostu nie będę kupować u tego sprzedającego 

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Szkoda tylko że dla równowagi nie da się zablokować niewygodnych sprzedających aby ich towary się nie pałętały się w wyszukiwarce 😉

A co do czarnej listy, to skoro nikomu z kupujących nie chce się pozywać do sądów takich sprzedawców to cóż, mamy to na co zasłużyliśmy xD

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax "Szkoda tylko że dla równowagi nie da się zablokować niewygodnych sprzedających aby ich towary się nie pałętały się w wyszukiwarce" - ależ da się.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ewik48_2007, przykro mi z powodu tej sytuacji. Jeśli znajdziesz się na czarnej liście sprzedającego, nie będziesz mogła dokonać u niego zakupu. Natomiast sprzedający powinien mieć ku temu konkretny powód.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ewik48_2007
#8 Zapaleniec#

Ale czy skorzystanie z prawa zwrotu jest powodem znalezienia się na czarnej liście ? 🤔 pomysł kupowania przez znajomych lub zakładanie nowego konta myślę ze to nie oto chodzi . Dokonałam kilku zakupów u tego sprzedającego i jestem bardzo z nich zadowolona  ostatni był nietrafiony wiec oddałam w majestacie prawa . Przeżyje ze ten Pan uniemożliwia mi zakupy u siebie napewno tez niestety nie polecę go nikomu pewnie mu na tym nie zależy ma dużo  wielbicieli swojej sztuki ale trzeba pamiętać ze nic nie jest dane na zawsze

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Sprzedawca ma możliwość umieszczenia na czarnej liście kogo chce i to beż wyraźnego powodu. 

Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży jeśli ma ku temu powody.

Np. powodem taki moga być beztroskie zwroty, które generują koszty, tak obsługa zamówienia i zwrotu kosztuje i to sporo. 

Technikę tą również stosuje samo Allegro, podczas uruchomieniach Allegro Pay i odstąpieniu od umowy, telefonicznie ostrzegają, że nie będzie można ponownie skorzystać z tej usługi.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

@TATLOK "Sprzedawca ma możliwość umieszczenia na czarnej liście kogo chce i to beż wyraźnego powodu.

Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży jeśli ma ku temu powody."

Wybacz za czepialstwo, ale to w końcu bez wyraźnego powodu może, czy jeśli ma ku temu powody? 😄

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Sojiro Już wyjaśniam, bo widzę że nie pojmujesz.

Każdy sprzedawca ma możliwość umieszczenia na czarnej liście kogo chce i to bez wyraźnego powodu - dokładnie tak! to mechanizm, z którego może skorzystać każdy mający konto na Allegro, nawet Ty masz taka możliwość w swoich ustawieniach, ba ! samo umieszczenie na czarnej liście nie jest jeszcze odmową sprzedaży, bo ponownego zakupu ten sam klient może dokonać z innego konta.

Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży jeśli ma ku temu powody - to jest kwestia prawna. 

Kodeks wykroczeń w art 135 wskazuje "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Czym innym jest możliwość udostępniania mechanizmu przez Allegro, a czym innym prawo odnoście nieuzasadnionej sprzedaży, które pochodzi z głębokiego PRL-u 

O powodach odmowy sprzedaży decyduje sprzedawca, klient jeśli nie zgadza się z nimi może wystąpić do odpowiednich organów.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

@TATLOK No i dziękuję za obszerne wytłumaczenie 😄

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@TATLOK napisał: "samo umieszczenie na czarnej liście nie jest jeszcze odmową sprzedaży..."

Mylisz się. "(Czarna lista) Jest to spis klientów, którzy nie mogą kupować w ofertach tego sprzedającego. Podczas próby zakupu, klient dodany na czarną listę zobaczy komunikat:"

odmowa sprzedazy.png

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:98572120 Nie uważam tak. Gdyż samo umieszczenie na czarnej liście jednego konta na innym koncie, nie uniemożliwia dokonania zakupu klienta z innego konta.

Odmową sprzedaży było by, gdyby klient przyszedł do sklepu, a sprzedawca odmówił by mu np. kiełbasy, albo schował by przed nim jej pęto pod ladę.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@TATLOK "Odmową sprzedaży było by, gdyby klient przyszedł do sklepu, a sprzedawca odmówił by mu np. kiełbasy, albo schował by przed nim jej pęto pod ladę."

Własnie tak działa czarna lista kupujących na Allegro.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Czarna lista blokuje dany login na allegro. A nie człowieka. 

Zakładam nowe konto  i kupuję normalnie. 

Wielkie mi halo. 

 

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@exoryna @szejk-gmbh Allegro stosuje typową strategię korporacyjną i daje Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Ego sprzedawców jest połechtane, bo mogą się mścić na kupujących, a klienci mogą robić zakupy pomimo wpisania na CL. Podobnie było z komentarzami, ale ktoś w końcu zauważył, że ocenianie kupujących to nonsens i zabrał sprzedawcom ich ulubioną zabawkę. Z czarną listą będzie tak samo, a na Allegro Lokalnie już tak jest.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:98572120 

Z czarną listą będzie tak samo, a na Allegro Lokalnie już tak jest.

Nom. I mamy [edycja] p.t. kupujący licytuje i nie płaci. Fajna perspektywa.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Client:98572120 

Zazwyczaj nikt nie chowa kiełbasy bez powodu.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

 

@ewik48_2007 Masz rację. Czarna lista kupujących to relikt przeszłości, który już dawno powinien być usunięty z Allegro. Nie służy niczemu dobremu i utrwala złe nawyki u sprzedawców. Dopisz się w tym temacie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/likwidacja-czarnej-listy-kup...

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czarna lista jest i musi być ale zwrot nie jest powodom do wpisu na nią . Jest wielu kupujących którzy bawią się w kupowanie i tam jest ich miejsce  .Myślę że wystarczy dialog z tym sprzedawcą jako że jesteś jego klientką zrozumie i anuluje ci tę CL abyś mogła dalej kupować .

oznacz moderatorów