anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostaje mail z informacją obniższce ceny za produkt, ktory w rzeczywistosci podrożał.

BUDCHER
#8 Zapaleniec#

Schemat jest częsty. Sprzedawca podnosi cene, aby od razu ją obniżyć. Szkoda tylko, że cena pozostaje wyższa niż początkowa. Przykład: Mam produkt w koszyku za cene 56zł, w miedzy czasie dostaje mail, że produkt potaniał. Zaglądam w koszyk a tam cena 77zł przecenione z 89zł. Dlaczego taki proceder jest możliwy? Jest zgodny z prawem? Sama informacja od allegro o obniżce powinna być wysyłana w przypadku rzeczywistej obniżki np. ceny, która obowiązywała minimum 24 godziny.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

BUDCHER tak się dzieje nie tylko na allegro , sklepy stacjonarne też stosują z powodzeniem tą praktykę .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BUDCHER To nieuczciwe działanie Allegro, które nie informuje o podwyżkach, a jedynie o obniżkach. Zasada dobrych praktyk się kłania.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BUDCHER Stara praktyka jak świat, sądzą że pomyślisz, drożeje to trzeba kupić bo będzie jeszcze drożej.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@BUDCHER   Czytam i nie wierzę,  to są jeszcze tacy  którzy nie  zauważyli jakie skutki przyniosła "dobra zmiana" ?  No i jeszcze  na to się  nakłada jeszcze  Covid.  Inflacja  szaleje  jak w najgorszych pamiętnych  czasach, a  tu  wielkie zdziwienie 🤣 

Podwyżki cen  są  tak  gwałtowne  że  mało kto nadąża.  Jeśli sprzedawcy mimo to uda  się  coś  z ceny uszczknąć  to naturalne  że  ogłasza obniżkę.

Rozsądny kupujący  omija  szerokim łukiem  takie reklamy  jak Black cośtam  ( bo czarny ale dla kupujących)  i inne  wyprzedaże, lecz porównuje ceny i wybiera to co mu odpowiada a nie  wciskają  używając  reklam.

A w konkretnym przypadku,  radzę  usunąć z koszyka ten za  56 zł i kupić obniżoną cenę  za 77zł.  Bardzo obywatelskie podejście, większa cena, wyższy vat.

oznacz moderatorów

BUDCHER
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi mi o politykę i inflację tylko przedświąteczne promocje. To, że sprzedawca podnosi cene przed świętami to nawet rozumiem, taki rynek. Chodzi o fakt wysyłania informacji przez allegro o obniżce ceny,  gdzie ona faktycznie została podniesiona. Jest to oszustwo i nie jest to zgodne z prawem, klient jest w prowadzany w błąd.

oznacz moderatorów

Client:58498504
#7 Wielbiciel#

Jaki sens ma mieszanie polityki? Przecież takie praktyki na Allegro są od wielu lat, przez „dobrą zmianą”

oznacz moderatorów

BUDCHER
#8 Zapaleniec#

Troche poczytałem i takie praktyki są nielegalne. To, że inne sklepy łamią prawo to jedno, a to że allegro pozwala na taki proceder, a nawet promuje, przecież wysyła mail z powiadomieniem to drugie.

oznacz moderatorów

szogun031979
#2 Obserwator#

Ja miałem w koszyku oprawkę na żarówkę T10 za 4,8zł a dziś już 543zł oferta 8121429328 w tym momencie ma 1133 takich ofert w tej cenie gdzie normalna to 1 zł do 20 zł

oznacz moderatorów

Client:58498504
#7 Wielbiciel#

A to jeszcze inna sprawa. Sprzedawcy podnoszą ceny do absurdalnie wysokich kiedy kończy im się towar

oznacz moderatorów