anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie zgłosić sprzedającego i problemy z reklamacją?

bajdia
#8 Zapaleniec#

Sprawa dotyczy, problemów z kolejną reklamacją dotycząca przedmiotu: Etui MAGNETYCZNE OXYGEN 2 SZKŁA do Huawei NOVA 5T. Opiszę w skrócie...Pierwsze etui zostało wymienione, niestety  kolejny raz etui popękało, zwróciłam się do sprzedającego o ponowną reklamację. Tym razem sprzedający, zaproponował wymianę na inne etui, ale maja one inna cenę, napisałam..."Przepraszam, etui kupowałam za 55zł", sprzedający: "Ale otrzymali juz Państwo od nas 1 etui w ramach reklamacji, teraz mamy wysłac Państwu drugie i jeszcze zwracać różnicę w cenie? Proponujemy wysyłkę innego rodzaju etui, które jest owszem tańsze w naszej ofercie - ale jest to 2 reklamacja nie z naszej winy, idziemy Państwu na ręke - uszkodzenie mechaniczne nie jest podstawą do reklamacji., dlatego proponujemy (choć wcale nie musimy) wysyłkę innego rodzaju etui, które nie jest szklane."  Gdzie można zgłosic zaistniałam sytuacje?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@bajdia Dyskusję otworzyłeś? https://allegro.pl/dyskusje/nowa Otwórz, tam zgłoś problem i po 24 godzinach poproś o pomoc Allegro. Sprzedawca ma obowiązek wypowiadać się w Dyskusji. Jeżeli to nie przyniesie rozwiązania problemu, wypełnij wniosek o rekompensatę z POK; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Jeśli to zakup od firmy-sklepu, przy drugiej reklamacji możesz odstąpić od umowy i żądać zwrotu wszystkich kosztów.

oznacz moderatorów

bajdia
#8 Zapaleniec#

Niestety nie mogę założyć dyskusji, czas minął. To była druga reklamacja, zakup miał miejsce 26 cze 2020. Na szczęście pomógł Rzecznik Konsumentów, wystosowałam odpowiednia formułę...zostało wysłane nowe etui.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bajdia, przykro mi, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Tak jak mówi @xyz96: masz możliwość założenia Dyskusji Sprzedającemu. Narzędzie to pozwoli Ci w jednym miejscu opisać całą sytuację, zamieścić konieczne załączniki oraz w razie potrzeby - uzyskać od nas pomoc. Mam nadzieję, że sprawę uda się pomyślnie rozwiązać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bajdia
#8 Zapaleniec#

Dzisiejsza wiadomość od firmy [edycja]: "Dzień dobry, reklamacja została Panu uznana dwukrotnie, choć nie było do tego podstaw. Nie obawiamy się ani rzecznika ani Allegro, ponieważ z naszej strony została wykonana należycie reklamacja. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy Panu miłego dnia".

Zamiast Pani to jest Pan. Nie wiem o czym to świadczy?

Ta firma ma 315 negatywnych opinii, jak to możliwe ze jeszcze jest na allegro?

oznacz moderatorów