anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja butów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Cześć,

może ktoś z Was miał podobny przypadek, albo chociaż ma wiedzę na ten temat. Mianowicie, kupiłem buty oczywiście przez allegro i zmuszony byłem je reklamować ponieważ się rozkleiły. Gdy kupowałem buty na aukcji była informacja, że buty posiadają reklamację z tytułu rękojmi oraz widniała informacja, że posiadają gwarancję producenta/dystrybutora. Zgłosiłem reklamację z tytułu rękojmi, która została odrzucona. Odwołanie również zostało odrzucone. Dlatego skierowałem zapytanie do sprzedającego jak mogę zgłosić reklamację z tytułu gwarancji. Na moje pytanie sprzedający stwierdził, że " buty nie posiadają gwarancji. Reebok nie udziela takowej na swoje obuwie". Oczywiście zwróciłem się do sprzedającego z pytaniem dlaczego zatem umieszcza na aukcji informację o gwarancji na sprzedawane obuwie. Odpowiedzi nie uzyskałem. Dlatego zadzwoniłem do sprzedającego i udzielił mi on wyjaśnienia, że umieszcza on tę informację o gwarancji dlatego, że allegro ma jakieś tam wymogi i on musi to wstawić.

Stąd moje pytanie czy każdy może sobie tak wstawiać na aukcji, że sprzedawany przedmiot posiada gwarancję, a potem powoływać się, że producent nie udziela gwarancji i nie mając z tego tytułu żadnych skutków prawnych?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Pani z Allegro wysłała do sprzedającego informację, aby ten skontaktował się ze mną do wtorku. Jeżeli tego nie uczyni mam dać znać Allegro, a zostaną podjęte dalsze kroki. Ciekawe jak sprawa się rozstrzygnie, co miała Pani z Allegro na myśli pisząc "dalsze kroki". Dam znać jak sprawa się rozwiązała. Może ktoś jest lub będzie w podobnej sytuacji, to będzie miał pogląd jak postępować lub jakich błędów uniknąć 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@allegro1080 Np. blokada konta.

oznacz moderatorów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Myślę, że byłby to cios dla tego sprzedającego ponieważ ma on trochę rzeczy wystawionych. Ale nie robi to na mnie wrażenia. Jeżeli ktoś nie postępuję zgodnie z przyjętymi jakimiś zasadami, to musi się liczyć na konsekwencję. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@allegro1080 Możesz po części przetrzeć przed zakupem tutaj.

oznacz moderatorów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Może nie tyle co przestrzec, ale zwrócić uwagę na to, że jako kupujący mamy swoje prawa i warto te prawa znać i z nich korzystać. Nie polegając jedynie na słowie sprzedającego, który nas o czymś zapewnia. Ale samemu weryfikować i wywierać presję na sprzedających aby tych praw przestrzegali, bo dróg do działania jest kilka zaczynając od napisania do Allegro, że coś się dzieje, po sąd. Choć czasami gra nie jest warta świeczki, bo zazwyczaj takie sprawy mogą się długo ciągnąć, ale nie warto odpuszczać, bo ktoś może dalej oszukiwać inne osoby. A dzięki kogoś zaangażowaniu można doprowadzić, że ktoś kto oszukuje odpowie za to 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@allegro1080  No widzisz? Warto było odpowiedzieć na wiadomość od Allegro i domagać się skutecznej pomocy. Sprzedawca otrzymał stosowny komunikat, czekaj na dalsze kroki Allegro i nie odpuszczaj. Odpowiadaj na każdą wiadomość od serwisu do skutku, do czasu rozwiązania problemu. Allegro zazwyczaj po pierwszym kontakcie próbuje zbyć zgłaszającego problem, ale jeśli nie ustąpisz, w końcu Ci pomoże.

oznacz moderatorów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Allegro odpisało, że jakieś ograniczenia zostały nałożone na jego konto.

Po konsultacji z rzecznikiem praw konsumentów, wysłałem sprzedającemu buty na reklamację z tytułu gwarancji, pomimo, że sprzedający mi napisał, że nie maja one gwarancji. Ale jeżeli pisze on w akucji, że mają gwarancję, dlatego chciałem sprawdzić jaka będzie jego odpowiedź. Dzisiaj dostałem pismo, w którym sprzedający nie odniósł się w żadne sposób do mojego pisma na temat reklamacji z tytułu gwarancji. A odniósł się on do odwołania, które ja jemu wysłałem po tym jak sprzedający mi napisał, że reklamacja z tytułu rękojmi jest odrzucona.

Czy brak odniesienia się w jego piśmie może być potwierdzeniem na to, że buty rzeczywiście nie posiadają gwarancji, a to co sprzedający pisze na swoich aukcjach jest po prosu oszustwem i kłamstwem?

Macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić?

 

oznacz moderatorów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Powiem tak, nie macie co liczyć na pomoc ze strony Allegro. Odpisują na wiadomość wymijająco. Wysyłałem im wielokrotnie mail od sprzedającego w którym jasno pisze, że sprzedawane przez niego buty nie posiadają gwarancji Reebok. Sprzedający na swoich aktywnych aukcjach nadal ma zamieszczoną informację, że buty są objęte gwarancją.

Ja widzę tutaj sprzeczności, jednak Allegro nie widzi podstaw do wyjaśnienia tego ze sprzedającym pisząc 

Całkowitą odpowiedzialność za opis ofert i legalność towarów ponosi Sprzedawca. Jest on też zobowiązany do realizacji transakcji na zasadach opisanych przez siebie w ofercie."

Oczywiście zgadzam się z tym, ale jednak jeżeli Allegro zostało poinformowane, że sprzedający działa niezgodnie z tym co ma zawarte w aukcjach, to warto byłoby wyjaśnić z nim tę sprawę. Jednak Allegro jak to Allegro nie zamierza się mieszać w takie sprawy, ponieważ oni mają prowizję od sprzedaży, to po co mieliby nagle blokować aukcje. A kto kupił u nieuczciwego sprzedawcy jakaś rzecz niech sam się buja z tą sprawą i rozwiązuje ją sobie na własna rękę.

Po raz kolejny zawiodłem się na funkcjonowaniu jak oni to określają Dziale Bezpieczeństwa Transakcji.

Także jak macie problem to polecam udać się od razu do Rzecznika Praw Konsumenta, radcy prawnego, albo iść na policję, bo Allegro mało Wam pomoże.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

" Całkowitą odpowiedzialność za opis ofert i legalność towarów ponosi Sprzedawca. Jest on też zobowiązany do realizacji transakcji na zasadach opisanych przez siebie w ofercie."

Allegro, zgodnie z własnymi zasadami,  ma możliwość nałożyć ograniczenia na konto sprzedawcy, który nie realizuje transakcji na zasadach przez siebie opisanych. W tym przypadku pozostawia jednak kupującego z zapisaną w umowie gwarancją, której w rzeczywistości nie ma.

oznacz moderatorów

allegro1080
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak robi, a dlaczego? Kto to wie.

Po zgłoszeniu naruszeniu zasad ofert sprzedającego do Allegro. Serwis odpisał, że nie ma postaw do usunięcia ofert, a po sprawdzeniu ich nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. Gdzie wskazywałem Allegro pod jakim kontem powinni sprawdzić głoszone przeze mnie aukcje, ale piszą, że sprawę przekazują do odpowiedniego działu. Po czym dostaje odpowiedź, że sprzedający przedstawił im decyzję reklamacyjną z uzasadnieniem i kończą sprawę. 

A sprzedający nadal ma aktywne oferty z zapisem, że buty posiadają gwarancję producenta.

oznacz moderatorów