anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma sprzedawca na weryfikację mojego zwrotu?

Client:70201669
#1 Nowicjusz#

Ile czasu ma sprzedawca na weryfikację mojego zwrotu? Co w przypadku, gdy przekroczył limit czasu weryfikacji?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:70201669 nie ma czegoś takeigo jak ,,czas na weryfikację mojego zwrotu ,, Sprzedawca zgodnie z UK. ma 14 dni na zwrot środków od odstąpienia od umowy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:70201669 Sprzedawca ma 14 dni na zwrot środków od czasu Twojego zgłoszenia zwrotu. Może się wstrzymać ze zwrotem pieniędzy tylko do czasu otrzymania towaru. 

Przepisy nie przewidują żadnych weryfikacji zwrotu, o czym pisze Allegro, więc jeśli sprzedawca już otrzymał zwracany przedmiot, musi oddać pieniądze. 

Sprzedawca nie może nie uznać zwrotu. 

oznacz moderatorów

kukulek5
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca ma 14 dni na zwrot środków od czasu Twojego zgłoszenia zwrotu. Może się wstrzymać ze zwrotem pieniędzy tylko do czasu otrzymania towaru.

"Przepisy nie przewidują żadnych weryfikacji zwrotu, o czym pisze Allegro, więc jeśli sprzedawca już otrzymał zwracany przedmiot, musi oddać pieniądze.

Sprzedawca nie może nie uznać zwrotu."

Na podstawie jakie artykułu?

oznacz moderatorów

Dorregaray
#7 Wielbiciel#

regulaminu allegro ktory musieli zaakceptowac wszyscy jego uzytkownicy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Dorregaray to nie regulamin reguluje tylko @kukulek5 ustawa konsumencka !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Dorregaray
#7 Wielbiciel#

myslalem ze o weryfikację zwrotu chodzi, a nie o zwrot pieniędzy za odesłany towar

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ma 14 dni od dnia zgłoszenia zwrotu. Ostatnio szczególnie w ciuchach często się trafia na takich co udają, że nie pamiętają i po 3 tygodniach nadal nic. Raz może  być przypadek, bo siada regularnie co 2 tygodnie i jakby cos wypadło to dzień czy dwa się zdarzy. Ale są tacy co regularnie po dyskusji w 5 min oddają i wklejają gotową formułkę, nawet "przepraszam" w tym nie ma. Swoją drogą ciekawe jak na nega zareagują i czy będą potem wydzwaniać xD

oznacz moderatorów

Dorregaray
#7 Wielbiciel#

jest 14 dni na odesłanie towaru i jest liczone od momentu kliknięcia w przycisk "zwrot". Nie ma żadnego określonego terminu na dokonanie zwrotu pieniędzy więc w domyśle jest bezzwłoczny i powinien nastąpić w dniu otrzymania zwracanego produktu do sprzedającego

oznacz moderatorów

kukulek5
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak jak  piszesz. Sprzedający po otrzymaniu ode mnie  zwrotu towaru  przez   ponad 30 dni  nie raczył oddać pieniędzy, dopiero w momencie otrzymania negatywnego komentarza przypomniał sobie o mnie. Oczywiście jego zdaniem towar który mu zwróciłem był w fatalnym stanie. Dzięki Allegro protect otrzymałem zwrot pieniędzy. Sprzedający był na tyle bezczelny że nawet w odniesieniu do mojego negatywnego komentarza odpowiedział nieprawdą że to on wygrał sprawę.

 

 

Odpowiedź Pani z UOKiK

Wyjaśniam również, że zgodnie z art. 32 ust. 1 w/w ustawy "przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy". Ust. 2 tego przepisu stanowi, że "przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami".

oznacz moderatorów